Autor Tema: Bućka sa rekreativnom dozvolom ponovo...  (Pročitano 741 puta)

Van mreže acasim75

• RiboLovci
  • **
Odg: Bućka sa rekreativnom dozvolom ponovo...
« Odgovor #30 poslato: Maj 09, 2018, 09:14:20 pre podne »
ma ode covek da peca,u prirodu,mir i tisina...i onda gomila indijanaca pocne da mi bucka okolo(vezba buckanje)...na sta bi to licilo!?!

Van mreže BOBISKA

• Početnik
« Odgovor #31 poslato: Maj 10, 2018, 09:10:51 pre podne »
Sane u svemu se slazem sa tobom. Ako hocemo sa nam bude bolje morace da se podigne svest svakog od nas. Puno nade polazem u mladi narastaj, vidim da bez problema pustaju ribu i to ne samo male ili dok su u mrestu vec cele godine, ne prljaju obalu niti vodu uopste. Mladi su bolji od nas starijih i zbog toga srce mi je pono.  :yeah:

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #32 poslato: Maj 10, 2018, 09:43:53 pre podne »
Ja sam recimo gledao mnogo mladih koji za sobom ostavljaju smece. Ne slazem se bas da su sci stari losi ili da su svi mladi losi. Jednostavno delim ljude na one koji imaju svest i one bez svesti. Problem je sto ovih drugih ima mnogo i zauzimaju kljucne pozicije i sto ne moze da im se dokaze nista. Daleko da se ne slazem sa Sanetom cak sta vise ali postoji i siva boja ne samo crna ili bela. Smatram sam da tim ljudima bez svesti bezobrazluk i bahatost nije dobar pristup je je to njihov nacin ophodjenja. Razlika izmedju te dve opcije je upravo u tom pristupu. Takodje ne smatram da je svaki buckaros lopov kao sto ni svaki pecaros nije lopov.
Jednostavno svakog lopova treba kazniti adekvatno bez obzira da li ima bucku mrezu ili stap. Tu greba naci modus i naterati vlast da razmislja u tom pravcu jer korist je visestruka za sve.
Sane rece nemoj da poredis Ameriku i Srbiju. Nije Amerikanac pametniji nisu tamo ni svi posteni ali onaj ko ukrade ribu placa kaznu od 500 usd ko ubije jelena ide u zatvor i tu zbora nema. Sane je dobar decko dobar covek zivi za lov i ribolov ali nastup to je problem bar po mom misljenju. Uostalom to je njegov izbor njegov nacin komunikacije sa takvima i to je to. Mislim da postoji mirniji pristup da se ne naseda na njihove provokacije koje su svakodnevno

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #33 poslato: Maj 10, 2018, 11:59:24 pre podne »
Sad se recimo 101% slažem sa Čakijem.... Da nije sve crno i belo, ali je nekako lakše na taj način razmišljati, pristupiti ljudima, stvarima, problemima. Samo zato idemo na varijantu "koji si!?" nema "malo ovakav, malo onakav" "više ovakav nego ovakav". Ne, ili - ili!
Još se više slažem oko toga da ameri nisu bolji od nas, to nas stalno ovaj majmun sa TV-a bombarduje kako smo loš narod, ovakvi, onakvi...
Kada govorimo o ribolovu, utvrdili smo i shvatili sledeće... Većina je na ovaj ili onaj način - nepoštena! Ili nije 100% poštena... Smuđ od 38cm - "pa tu je negde OKO mere" pa - u torbu! Zašto prijatelju ne kažeš 42cm - "Jedva u meri", pa - nazad! Uh, udario na varku, jbg, još samo nedelju dana do kraja lovostaja, pa - u torbu! Što ne kažeš prijatelju, lovostaj završen pre nedelju dana, gle, ovaj još pun ikre, možda će je baciti, pa - nazad... ITD, itd..... A da se vratim, na problem, ZAŠTop je to tako!? Zašto skoro SVI tako je  pravo pitanje... Smatramo, da je to zato, što većina, velika većina od te (manje ili više) nepoštene većine spada u grupu - BIĆU POŠTEN KADA SVI BUDU POŠTENI!  Tu smo... Zaista je tako... Okupili smo se, seli i dogovorili, mi recimo varaličari u kraju, da razmišljamo na taj način... Neko baca smeće, kupimo za njim, neko zadrži ribu koja nije za zadržavanje, priđemo, objasnimo, popričamo...ALI, da bi prišao, objasnio, popričao, moraš imati čvrste argumente.... PUN TELEFON slika i video zapisa! "Gledaj prijatelju slike sa radne akcije", "Gledaj snimak puuštanja", "gledaj zajedničku akciju sa čuvarima što smo imali", "jesi čuo da smo onog prijavili".... Tada ljudi menjaju svest....I to je vrlo teško! Sociolozi-pedagozi proučavaju da ako u razredu imaš 30-or dece, 29 su dobri, disciplinovani, JEDAN, pravi probleme, neće ovih 29 uticati na njega da se on popravi, već će pre taj jedan iskvariti još 1-2-3je dece... Dakle, sa problemom treba RADITI, seći ga u korenu, boriti se protiv njega... Jer ako ga pustiš...Zato agresivan pristup, zato "nulta tolerancija", zato toliko energije.... Često pogrešno i nepotrebno, ali mora tako... Jer je dalo rezultate! Kako se to manifestuje na bućkaroše!? ZNAM ih kod mene, ZNAM ih!!!! Prvi vikend SVI će vratiti, drugi vikend, samo je pitanje, KO, koji od njih će PRVI poneti soma, odmah, ali odmah, niko mu neće reći "Alo, majmune...", nego će 90% ovih - E, i ONAJ NOSI, i ja ću.... Ma kvota 1,01 da će ovako biti! Zato sam smatrao da nulta tolerancija treba, ne dozvoliti, bolje sprečiti nego lečiti, jer smo unapred videli ko su im lobisti, ko su najveći zagovornici, za šta su se zalagali... Samo kad čuješ da se u početku većina zalagala za doplatnu uz dozvoljenu prodaju soma!? Ma teraj to s vode!!!!

Opet ostavljam prostor da će me isti prijatno iznenaditi i da će se među njima samima izroditi ekipa koja će RADITI na uticaju na većinu, tj na svakoga da se riba mora puštati! Ako se to desi, prvi ću reći da sam pogrešio, zalagati se da se ljudima dozvoli bućkanje....

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #34 poslato: Maj 10, 2018, 12:09:08 posle podne »
Ko tebi kaze da ja ne pricam ali se ne svadjam ne skacem na nikoga jet znam da ce kod tog nekoga povrh sveg loseg iskociti u prvi plan inat. Smatram da se pritisak vrsi na dzavu da se objasni koji novac tu lezi koliko ce dozvola da se vise proda  koliko ce ljudi vise biti na vodi zadovoljno a drzava je ta koja ce srediti sve te lopove. Sistem menja coveka a ne svadja ili Sane ili Caki. Jebiga ko je vozio brzo taj ce da vozi i dalje mozda ne u toliko broju ali vozice. Ko je krao taj ce pokusati i dalje da krade ali je taj spreman i da napadne a ja moju glavu ne dajem tako lako jer je to posao drzave a ne moj. Zato kazem treba organima drzave ukazati da je ekipa koju ona pokriva nanela vise stete nego koristi a da je ova prica korist za sve pa i za nas ribolovce kao jednu od zainteresovanih strana
Zato sam ja za malo mirnije metode jet svaki lopov koji je spreman da ukrade spreman je na mnogo sto sta.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže alexdja

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #35 poslato: Maj 10, 2018, 02:42:44 posle podne »
Ujedinjeni Ribolovci Srbije su od početka inicijative jedni od zagovarača da se bućka vrati u okvire rekrativnog ribolova i to sa regularnim ograničenjima kao i kod bilo koje druge dozvoljene tehnike...

Zašto?

Zato što ako je neko lopov, treba sankcionisati njega ili tražiti način da se on prevaspita, a ne zabraniti svima sve jer nemamo načina ili hrabrosti ili volje...

A onda ako je to jedini način, onda treba zabraniti sve!

Lako je biti Če Gevara na forumu, svaka čast Šanetu ako se trudi i sprovodi ono što piše i u delo, ali 95% revolucionara samo lupa po tastaturi i priča šta treba, a ne radi ništa, pa čak u velikom broju slučajeva i suprotno...

Što se mene tiče, bućkao sam vikendima kad sam mogao i do sad, tako da se tu ništa nije promenilo, čak mogu i u junu da bućkam...

Takmičenja se održavaju širom Srbije skoro svaki letnji vikend postoji negde takmičenje...

Ovo je samo mazanje očiju...

Puno sreće želim svima!  :Mladjan 2: