Autor Tema: Lampuga 2016  (Pročitano 2075 puta)

Van mreže Milanče

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • www.ribolovci.com
Lampuga 2016
« poslato: Januar 05, 2016, 07:13:58 posle podne »
Nastavljamo dalje za 2016 godinu  :emoha21:
Mobilni +31 651460727

Van mreže ŠećeR

• Početnik
Odg: Lampuga 2016
« Odgovor #1 poslato: April 12, 2016, 04:02:55 posle podne »
Pozdrav ljudi... prosle god sam bio na moru u Grckoj na Tasosu-Potos... tamo sam prvi put video da neka dva momka pecaju lampuge... do tad ih ni video nisam ni znao da ih ima u ovim delovima.. danas citam o lampugama i vidim da ih od 2013 (bar tako stoje teme) redovno lovite... naravno sledece pitanje gde ih lovite...??
Vidim da ih i u C G ima...
Pa ako moze neka informacija za grcku i crnu goru... hvala :-)

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2016, 09:48:03 pre podne »
Dobre Vode -Bar rade dobro ovih dana,dosle su i tune...
Stop Wishing Start Doing

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2016, 09:48:48 pre podne »
Ismet i drug,
Stop Wishing Start Doing

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Septembar 28, 2016, 09:49:33 pre podne »
Uskoro cu i ja da ih poslazem ovako...
Stop Wishing Start Doing

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Septembar 28, 2016, 09:51:24 pre podne »
...
Stop Wishing Start Doing

Van mreže Bojanac

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Septembar 28, 2016, 12:05:42 posle podne »
Posloži, samo bez ovih gofića. Nikad većina mještana neće prestati da lovi mlađ. Bez toljage.
Nema lova bez Baljova

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Septembar 28, 2016, 12:21:36 posle podne »
Sta da ti kazem kada u tom kraju jos sa stena cekaju jata gofova da ih gadjaju dinamitom,
nisam video ali mi prica covek koji mi daje camac,
ja sam skoro video jednog od 20-25kg kako naduven pluta pored camca,
tamo niko od ribe ne pusta nista,gofice nisam jos uhvatio ove godine a pusticu ako uhvatim ispod mere,
lampuge ne pustam jer ih nosim kuci gde ih svi moji obozavaju a cekam ih godinu dana da se napecam i nauzivam u ribolovu nekoliko dana,
da je i to krsenje zakona naravno da bi ih vracao,i ispod mere i kolicinski,
secam se jedne slike gde je mali Nikola na Bojani pohvatao tacno 99 malih zubatica za jedan dan pa su mu svi cestitali na ulovu kao da je istrebio cverglane,
mozda jer je ne vole kao alohtonu ribu ali je i bass ovde alohtona riba i ne bi se trebalo vracati u vodu jer zdere sve zivo ko i zubatica pa opet ga ne mrze,cak podsticu njegovo razmnozavanje i poribljavanje jer je izuzetna za ribolov,
kao i bluefish u celom svetu
Stop Wishing Start Doing

Van mreže Bojanac

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2016, 10:38:43 posle podne »
Što se zubatice tiče, radiji bih bio da ih nema.  Zubatica ždere i sakati. Kad nema što, onda grizu jedna drugu. Na mjestima gdje ih ima dosta u jatima cipala od pet bar tri imaju rane.
Nema lova bez Baljova

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: Septembar 28, 2016, 11:24:47 posle podne »
U proteklih nekoliko godina smudj je na Kokinom Brodu pojeo svu belu ribu koju je mogao da proguta,ostale samo krupne,pa su u zelucima poceli da mu nalaze male smudjeve,i niko ih ne mrzi,naprotiv,jer imaju izuzetnu ribu za varalicarenje u jezeru...
Bass gde se pojavi sve utamani sta dohvati,pa je opet br 1 riba za slatkovodno varalicarenje u svetu a kod nas ga prizeljkuju sto vise na svim vodama i ne mrze ga,
Zubatica ili Bluefish je izuzetno atraktivna,jedna od najatraktivnijih riba u svetu za morsko varalicarenje i nigde je ne mrze,ona i tamo sakati ciple kao i u CG,
nje nema na celoj obali mora vec se uglavnom u vecim jatima muva na uscima reka,na Bojani npr a tamo su mnogo vece stetocine mrezarosi,strujarosi ili dinamitasi nego ona sto joj je u prirodi da gricka ciple a ta osobina i urodjena agresivnost pruzaju ribolovcima da uzivaju u izuzetno atraktivnom ribolovu...a cipli su korov riba kao kod nas skobalj(cak i vole ista mesta-kanalizacije i govnare,muka mi je bilo kada sam ih nekad hvatao a u utrobi bale i sline iz kenjare ili luke)pa mi ih nije zao sto su plen halapljivoj zubi a i nisu za varalicarenje
Stop Wishing Start Doing

Van mreže Bojanac

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Septembar 29, 2016, 05:38:59 pre podne »
Drago mi je što je svuda vole, ali to ne mijenja ništa u mom viđenju iste vrste. Evolucija radi svoje i ona je tu, tako da moja mržnja ili nečija ljubav neće ništa promijeniti. Što se tiče njene raširenosti, nisu samo ušća rijeka napadnuta. Stigla je već i na sjever Jadrana i ima je sve više. Boka je odavno njena teritorija itd.
Vezano za ciple, teško bi se mogli složiti. Radi se o uopštenom viđenju većine. Ipak, istina je drugačija. Cipala ima 6 vrsta. Među njima, kako reče korov ribe, ali i onih drugih koje su odlične, kako za jelo, tako i za ribolov. Samo ih ne treba loviti po kenjarama.
I još nešto. Zubati gad ne sakati samo njih, već i brancine, orade i sve što joj dođe pod zube.
Nema lova bez Baljova

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 10, 2016, 01:44:11 pre podne »
Meni najlepsa grabljivica,
Stop Wishing Start Doing

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 10, 2016, 08:02:34 pre podne »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=tj2ZJoOntgE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=tj2ZJoOntgE</a>
Stop Wishing Start Doing

Van mreže arsa

• Lovac
  • RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 10, 2016, 01:44:07 posle podne »
Lepo nema šta☺