Autor Tema: Duel Super X-wire x8  (Pročitano 1871 puta)

Van mreže alexdja

• Pripravnik
  • *
Odg: Duel Super X-wire x8
« Odgovor #30 poslato: Mart 24, 2018, 11:07:48 posle podne »
Tako sam i ja računao, nego zbog ovoga sam pitao...

Citat: Germina
Juče sam pazario dva kalema od po 300m Duel Super X-wire x8 od 45 i 60LB...izašlo mi sve skupa 6700 dinara  :yeah:

...

Pa ne prelazi mi kupovina limit od 50EU....47EU su dva kalema strune, poštarina se ne računa u tom slučaju. može samo PDV da me zakači.

Van mreže Germina

• Klub RiboLovci
« Odgovor #31 poslato: Mart 25, 2018, 01:08:50 pre podne »
Sve zavisi da li pošiljaoca tretiraju kao pravno ili fizičko lice, godinama pazarim online širom sveta i uknapim porudžbine do 49EU + shipping i nikada nisam platio carinu...PDV samo dva puta za neki ranac i patike. Za svaki slučaj zamolim prodavca da napiše manji iznos a gosn Kazu sa Japan Anglera uvek ljubazno izadje u susret  :Milance 4:

Van mreže alexdja

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #32 poslato: Mart 25, 2018, 03:04:46 pre podne »
Nešto sam sad vezivao i kidao, nemam vagu kod kuće, a neću skoro do čamca, ali mi deluje nešto slabije...

Ajde kad ti stigne istestiraj ako imaš mogućnosti pa javi rezultate...

Van mreže alexdja

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #33 poslato: Mart 25, 2018, 03:27:38 pre podne »
Mada...

Setih se...

1.5 x-wire x8 je jači od 1.2 g-soul upgrade x8...

Ne znam koliko nisi, ali biće ok...

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #34 poslato: April 13, 2018, 06:38:18 posle podne »
45lb u jigger varijanti

Sent from my iPhone using Tapatalk
Stop Wishing Start Doing

Van mreže Germina

• Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: April 13, 2018, 11:18:10 posle podne »
Taj sam i poručio....za 5 dana je stigao iz Japana u BG a 9 dana paket već leži na carini i čeka na pregled  :Danilop:

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #36 poslato: April 14, 2018, 12:25:09 pre podne »
Eto,meni je paket sa dva Shimano Exsence-a,dva kotura Duela i 3 Zipp Rigge Slima stajao jedan dan u Bg na carini i sutradan bio u Ts,
kako se kome i kada zalomi,
i nista nisam platio,cak ni pdv koji me nije zaobilazio u poslednje vreme za mnogostruko manje vrednosti,
primetio sam da kada ti carinski pregled rade zene obavezno nesto naplate  : sjeti se :
Stop Wishing Start Doing

Van mreže zastomito

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #37 poslato: April 14, 2018, 10:07:35 pre podne »
Taco je ovo za zene, kad god je otvaran paket uvek je zena.

Van mreže simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
    • http://www.musicarenje.com
« Odgovor #38 poslato: April 14, 2018, 04:38:14 posle podne »
Taj sam i poručio....za 5 dana je stigao iz Japana u BG a 9 dana paket već leži na carini i čeka na pregled  :Danilop:
Ocekuj da platis PDV sasvim sigurno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Van mreže Germina

• Klub RiboLovci
« Odgovor #39 poslato: April 14, 2018, 05:41:45 posle podne »
Ma racunao sam u startu na PDV, mada je Kazu  naveo nižu cenu na računu i nas četvoro delimo 600m strune pa ne bi trebalo da iznosi previše. Godinama pazarim online i nikad ovoliko dugo paket nije čekao na carinski pregled. Samo jednom platih PDV za neki ranac i baš primetih da ga je neka revnosna žena pregledala  :Milance 28:

Van mreže alexdja

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #40 poslato: April 15, 2018, 01:00:25 posle podne »
I meni se dešavalo za razne stvarčice da zaglave tako na carini, naročito kad stignu  oko prazničnih dana...

Van mreže Germina

• Klub RiboLovci
« Odgovor #41 poslato: April 18, 2018, 01:20:44 pre podne »
Aj što su zaglavile 15 dana i što platih PDV na koji sam i računao....najstrašnije je što su strune od 45 i 60LB bukvalno trule, pucaju na 6-9kg sa lakoćom...nije čudo što su na znatnom popustu  :dash2:
Imao sam odlična iskustva sa YGK X4 i X8 strunama sa Japan Anglera ali je Duel ze nevericu koliko je loš...nadam se da su ostale kolege bolje prošle......

Na mreži Palilulac

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #42 poslato: April 18, 2018, 09:13:29 pre podne »
Koristim hardcore 0.8 već neko vreme i zadovoljan sam.  Ovaj super x-wire nije došao na red, ali mi ne deluje trulo. Nešto sam ga kao natezao i ne puca. Nisam vršio precizna merenja. Best buy kada gledamo odnos cena kvalitet, pa još made in Japan. Možda je tebi zapao loš kotur, ali mislim da treba da se žališ g.Kazu-u svakako. Pošalji mu e-mail, možda ti vrati novac.

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
Duel Super X-wire x8
« Odgovor #43 poslato: April 18, 2018, 09:23:04 pre podne »
Ja mu nisam merio jačinu na suvo ali na Moravi jesam i nisam ga ni jednom pokidao Iako sam svašta kacio na 47lb
Meni je totalni promašaj kao konac a koji mi je pucao kao paucina u ribolovu bio Sunline Castaway 16lb,možda zbog ustajalosti ili jednog ribolova na moru sa njim,ne znam,
Merenje i dizanje težine na suvo je diskutabilna metoda odredjivanja deklarisane težine,
Postoje masine kojima se to radi,
Izadji na vodu,zakači za neku panjugu i eto ti najbolji test za jačinu

Sent from my iPhone using Tapatalk
Stop Wishing Start Doing

Van mreže Germina

• Klub RiboLovci
« Odgovor #44 poslato: April 18, 2018, 11:33:25 pre podne »
Ma dešavalo mi se to i ranije da dobijem kalemove  koji nose daleko od deklarisanog, najdrastičniji primer je bio Gallant 20LB na kome su se brzo pojavili neki čvorići i pucao je gde god ne pomislim pa sam ostao bez skoro 80m strune posle samo par izlazaka. Naravno da ne očekujem da one nose onoliko koliko su deklarisane, znam šta su linearna i nosivost na čvoru i kilometre struna sam pazario zadnjih godina sebi i ortacima i testirao njihovu nosivost al ovo me je baš iznenadilo.
Nisam sa strunama dizao teret na suvo....probao sam linearnu nosivost bez čvorova, sa raznim čvorovima, sa direktnim spojem sa predvezom i uvek isto. Možda će se na nekom n-tom metru pojaviti zdrav deo strune. YGK X8 Soul Upgrade se i nakon dve sezone eksploatacije sa mukom kida za razliku od Duela koji mi se nažalost zalomio.