Autor Tema: Brancin 2017  (Pročitano 5634 puta)

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
Odg: Brancin 2017
« Odgovor #30 poslato: Avgust 04, 2017, 10:39:28 posle podne »
Ja kada sam sa mikroelom isao na Adu Bojanu na jedan stap sam varalicario a na drugi zabacivao kozice uzete od kolege iz Bara,vise smo hvatali na varalicu kasno u leto ali je uzimao kozicu na cekanje kada god je mogao doci na red od nekih ciprinida,mesanaca izmedju babusske i crvenperke,
na varku su dolazili i klenovi u odnosu 1:1 sa brancinima na male varke,
a klen sa Bojane jako borben,kao morske ribe i dosta ukusniji nego moravski,
tada sam video da je brancin i predator i strvozder,
sve u svemu vrhunski morski lovac
Stop Wishing Start Doing

Van mreže Sandro

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #31 poslato: Avgust 04, 2017, 10:53:12 posle podne »
...

Na terenima gdje je on skoro pa jedini predator,ako izuzmemo komarču koja izbjegava njegova lovna područja i strijelku koja uglavnom ne zalazi na izrazito plitka područja,brancin tamani kozicu kao da mu je sudnji dan.Sjećam se masu situacija gdje prijatelj kraj mene na plovak i živu kozicu tamani brancine u skoro svakom izbačaju.Ja kraj njega nakon misec dana mozganja lovim na najvjerniju silikonsku imitaciju kozice.Omjer je 2:7-8 u njegovu korist.Na njegovo pitanje zašto ne lovim na plovak,ja mu odgovaram,nemaš ti pojma prijo.Više vridi ovaj jedan moj na gumu meni nego 10 tvojih na živu kozicu😂Al hebaj ga.Ja lovim iz gušta on zbog zarade...

Van mreže SundjerBob

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #32 poslato: Avgust 05, 2017, 02:05:22 pre podne »
Lepo rečeno :emoha22: tesko je objasniti ljudima koji nemaju strast ka varalicarenju...

Van mreže slavko

• Klub RiboLovci
« Odgovor #33 poslato: Avgust 05, 2017, 03:47:19 posle podne »
Moja iskustva su vezana mahom za tih 10 dana godisnjeg odmora kad mi je dostupno dosta razlicitih lokacija u Grckoj i neki dnevni lov u pauzama ispijanja Mythosa i lezanja na plazi. Obicno su to neke mikrolokacije (busen trave, parkiran brodic, kamen u vodi, "stepenik" u plicaku koji napravi talas), plimni talas i naravno pracenje jata sitne ribe. Ribe koje lovim nisu velike ali cesto ume da ih bude po nekoliko. Verujem da bi izbor lokacije, mamca i vremenskih uslova davali bolje i vece ribe ali na zalost za to eksperimentisanje nemam bas puno vremena.

Nocni pokusaji mi se obicno brzo zavrse tako sto stavim vobler od 15cm, izadjem na spoljni deo nekog lukobrana i pecam skarame.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Van mreže Sandro

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #34 poslato: Avgust 06, 2017, 12:56:55 posle podne »
...

Nažalost to je tako brate.Nemaš ni vremena a ni mogućnosti za neka veća eksperimentiranja..Ali vjeruj mi,velika većina nas koji živimo na moru uzima pauzu tijekom ljetneg perioda odnosno prebacuje se na nešto drugo,tipa strijelke,jigginga ili najobičnijeg odmeta za komarče😄

Van mreže Sandro

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: Decembar 24, 2017, 12:34:29 posle podne »
...

Ulov zadnje 4 večeri na -2 i buru...

Sretan Badnji dan svima koji slave... :drinks 1:

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #36 poslato: Decembar 24, 2017, 08:18:39 posle podne »
Tebe nema pa nema pa kad se pojavis .......

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Sandro

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #37 poslato: Decembar 29, 2017, 05:15:36 posle podne »
...

Uplovija u druge vode brate,mirnije... :happy: