Autor Tema: Pomoć oko izbora štapa za plovkarenje  (Pročitano 26336 puta)

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
Odg: Pomoć oko izbora štapa za plovkarenje
« Odgovor #60 poslato: Mart 16, 2013, 01:04:20 posle podne »
Sve nesto zaboravljam da napisem ..imam od 5m : 1 x level 6pf ,0-15gr od tubertinija i 1x level 7sp,0-25gr isto od ove firme...meni se licno vise dopadaju nego te3,te5 ili ne znam kakvi shimana i daiwe...
U ostalom bologneze ribolov izmislil italijani pa im dajem da su najbolji za kontsrukciju stapova..

Van mreže VladaP

• Lovac
  • Pripravnik
« Odgovor #61 poslato: Maj 31, 2016, 11:39:39 pre podne »
U fazi sam kupovine meč štapa, deluje mi kao dosta zanimljiv način ribolova, pa bi se oprobao u tome, ali bi i u samom startu da uzmem nešto što vredi. Uži izbor sam sveo na dva štapa od Mavera, Diamond Ultra Power sa vršnom akcijom i t.b.6-20g i Maver Elite Match sa progresivnom akcijom i t.b.20-30g. Oba su u duzini od 3,90m. Iskreno ovaj drugi mi se vise svidja bez obzira sto prvi ima Fuji opremu, ali bi mi trebalo i stručno mišljenje iskusnijih kolega koje su prednosti ili mane progresivne akcije i kako se ona manifestuje, neki mi kazu da je to isto kao i parabolik, ako je tako (a mislim da nije) to mi nikako ne bi odgovaralo ako kasnije resim da isti stap koristim po nekad za pecanje skobalja sa fiksnim plovkom na dubinama do 1,5m

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #62 poslato: Maj 31, 2016, 04:13:39 posle podne »
3,90 je meni kratko

Van mreže VladaP

• Lovac
  • Pripravnik
« Odgovor #63 poslato: Maj 31, 2016, 06:27:30 posle podne »
Ipak sam se u medjuvremenu konsultovao samim sobom i resio da za te novce uzmem i stap i masinicu,a i par kalema najlona 0,16 i 0,18 tonuceg river stone, a stap ce morati vrsne akcije i neki jeftiniji, a prihvatam savet sto se tice duzine idem na 4,20. progresivna akcija je dobra ali je bliza paraboliku

Van mreže koske

• Klub RiboLovci
« Odgovor #64 poslato: Jun 05, 2016, 11:01:08 pre podne »
 Kolega uzimaj na 4.50 i resio si problem

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #65 poslato: Jun 06, 2016, 05:49:14 posle podne »
Kolega uzimaj na 4.50 i resio si problem
znatno bolje resenej

Van mreže djomla

• Klub RiboLovci
« Odgovor #66 poslato: Jul 05, 2016, 06:53:04 posle podne »
Ima li neko iskustva sa Shimano Perfection 3-606, specijal rell full fuji oprema?
:-)

Van mreže djomla

• Klub RiboLovci
« Odgovor #67 poslato: Jul 07, 2016, 08:39:31 pre podne »
Mitchell suprema t-500 bolo?
Iskustva sa ovim modelom?
Gledao uzivo, fin blank za namotati, tezak samo 114 gr.

:-)

Van mreže VladaP

• Lovac
  • Pripravnik
« Odgovor #68 poslato: Jul 22, 2016, 09:32:45 pre podne »
Ostalo je samo da se pohvalim novom alatkom za plovkarenje, ipak sam se odlucio za klasicno match pecanje po barama i jezerima i shodno tome birao stap, odlucio se za Maver Genesis Pro 3,90m t.b.25g i na njemu Shimano Exage sa dve plitke alu spulne, jednu napunio tonucim 0,18 Stone river, hteo sam odmah i drugu sa 0,16 ali nije ga bilo nigde. Mislim da za te novce nisam mogao nista bolje, sad su na redu plovci i ostale sitnice i cekam slobodan vikend pa na pecanje.

Van mreže koske

• Klub RiboLovci
« Odgovor #69 poslato: Jul 22, 2016, 10:59:53 pre podne »
Koleha da sluzi dobro bistro

Van mreže VladaP

• Lovac
  • Pripravnik
« Odgovor #70 poslato: Jul 24, 2016, 02:05:50 posle podne »
Hvala kolega  :12:

Van mreže vradojicic

• Početnik
« Odgovor #71 poslato: Decembar 05, 2017, 02:22:02 posle podne »
Neka napise neko nesto vise o Colmic Symeon 6m?
Jednom sam ga drzao i nekoliko puta zabacio, veoma elegantan i cini mi se zilav stap jer kolega koji ga ima peca njim plovcima do 10gr, vadi ribe do 2.5kg, toga se ne bojim, pitam cisto informativno. Utisak koji nsam stekao da ima odlican balans, oprema je standardno budjava kao na svim Colmic bolonjezima ali lako ga je premotati u Fuji Alconite ako vredi.
Negde sam procitao da je naslednik kultnog Blizzarda...
Inace imam Speedmaster AX TE 5-600 GT koji je u komplet Fuji opremi i stap je odlican ali ga koristim za teze situacije, plovci iznad 8gr, krupna riba, zima...
Takodje, imam i Colmic Corvette 6m, komplet Fuji oprema, mozda i najbolji Colmic stap ikada, tanak, zilav, neke srednje akcije ali povremeno leti pecam njim na Drini plovcima do 8gr, osnovnim nikad debljim od 0.14mm i nikad nisam imao problem, veoma je jak i zilav stap.
Symeona vidim kao nesto izmedju ova dva pomenuta...