Autor Tema: Daiwa nekada i sada?  (Pročitano 557 puta)

Van mreže zileso

• Klub RiboLovci
Daiwa nekada i sada?
« poslato: Oktobar 16, 2017, 12:28:31 pre podne »
Kao "poznavalac" masinica za pecanje,odlucih da pomognem kolegi u odabiru masine za srednje tesko varalicarenje.
Provrtesmo podosta Daiwa za koje je on bio najvise zainteresovan,a  pogotovo Balistica koji je bio na popustu.
I dodjosmo do totalne zabune Ninja koja je podosta jeftinija lepse radi od Balistica,Balistic lepse radi od luviasa.  :wacko2:
Na kraju nije nista ni uzeo.A mi totalno zbunjeno odosmo kuci bez kupovine.Danas jedan drugi kolega pazario Daiwu Legalis 4000
masina na prvo vrtenje radi izuzetno lepo i lagano,sto kazu kao po puteru,i ja uzeh da zabacim par puta cisto da probam masinu
,na nekom formax stapuje bio salmo thril od 7cm.I ostajem zatecen masina u velicini 4000 oseti otpor thrila kao da vucem nekog
srednjeronca.E sada sta se to desava sa ovim novim daiwama stvarno mi nije jasno?.Podosta starijih daiwa sam vrteo pecao rastavljao
sve je bilo veoma jasno koliko para toliko muzike,a i podosta snage gotovo kod svake.

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
Odg: Daiwa nekada i sada?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2017, 03:26:06 pre podne »
Tesko za odgovoriti, ja sam imao nekolike i nisam nesto zadovoljan. Daiwa tierra je bila ta sto me zadnja iznervirala jer na temperaturama ispod 10 C recimo prestaje da joj radi kocnica i krene u nazad da se vrti ako se rucka ne drzi i normalno sve zamrsi. Tako da sam je u rano proljece opucao od neku stjenu i sa njom zavrsio a i sa daiwa masinicama. Da dodam da mi ne pada mi na pamet da dajem $200+ za masinicu sa kojom pecam ribe ispod 3 kg,  dosta njih ne predje ni kilo. Tako da drzao sam se masinica oko $100 i u tom rangu dajem prednost shimanu koji vrti bez problema. O skupljim masinicama necu ni da pricam jer ih nemam puno to ostali mogu da komentarisu. A to koliko para toliko muzike nije uvjek tacno. Uzimao sam jefine okume, oko $50, i sluze me i posle 10 god  :wacko2: Jes da su malo rasklimane al' odradjuju posao.

Ali takodje mislim da je tesko masinice testirati tako na suvo sto ste vi radili, njihov rad se tek primjecuje kad su pod nekim teretom pa mozda zato se cinilo da jedna radi bolje od druge... ali da su sve precjenjene u to sam 100% siguran zato se ne obazirem toliko na cjene jer "skupo" ne znaci uvjek kvalitetno. Znam da nije lako dati pare za nesto a razocaras se posle 2 izlaska. Mislim moze se pametovati do zore o tim masinicama al najvaznije je znati kakvu ces ribu loviti i kakva masinica treba da zadovolji te potrebe. Da pecam mladicu ili somove i koristim vece voblere, teze dzigove sigurno ne bih koristio mlitave masinice ali posto to nije slucaj znam sta moze da mi odradi posao.

Van mreže zileso

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2017, 11:12:19 posle podne »
Slazem se za tobom simke to u vezi jeftinijih masina da odradjuju posao a i to da na suvo ne mozes odrediti i oceniti masinu,ali to u dosta slucajeva mora biti presudno (vrtenje na prazno)jer prodavac ti nece dati masinu da je probas na vodi pa posle da je vratis :).Ovaj novi zaion se sada gotovo stavlja u sve modele daiwe pa cak i u top modele.
A dati 200+ eura za masinu koja je od zaiona(plastike) je po meni bacanje para.Uvek mi prolazi kroz glavu stari infinity q
kojeg sam servisirao kolegi,masina presla podosta "km" boja pocela da otpada ali metal telo kvalitetni zupcanici,i podosta prost mehanizam je odradjivao posaotoliko godina i "km".Ove nove daiwe su po meni decija igracka naspram tog infinitiya.
Mene je najvise nerviralo kod daiwe to slaganje strune u kupu(vise pri vrhu),koje se vremenom povecavalo,a uz malo koji model su isle podloske za ispravljane slaganja strune-najlona,cak ni one vremenom nisu pomagale.Pecao sam na terenima gde mi je bio potreban bas dalek zabacaj bez pune spulne to nije bilo moguce,posto je i sama daiwa slagala vise pri vrhu cesto sam imao mrsenja,posto je u jacem izbacaju sletalo sa spulne i vise strune.Stari modeli daiwe sa Worm shaftom tipa Tournament Z -force su strojevi dostojni jedne daiwe kao i stari exist certate infinity q...Ovaj danasnji kiceraj sa "supljim" AIR rotorima zlatnim izbusenim spulnama i previse nakicenim detaljima mi je grozan (stvar ukusa).U glavnom sve u svemu po meni totalni haos i zbrka kada se treba odabrati masina na suvo .I jos jedna stvar koju sam zapazio kod novih daiwa a to je prebrzo guljenje farbe .U jednoj vecoj radnji da je ne spominjem i reklamiram u NS-u gde smo i vrteli sve daiwe primetih da su se pocele  guliti na stopi a masine su se nalazile na policama (drzacima) na zidu .Definitivno je bio problem i kod starijih daiwa da su se podosta brzo gulile ,ali ove danas izgleda mnogo i brze jos u radnji :)

Van mreže misoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Decembar 03, 2017, 10:50:52 pre podne »
Moje iskustvo sa daiwama sledećim,stara bradia 3500 radi kao po puteru,nove sa air rotorom certate 3012,satliga i kaldia 4000,puterišu,snage na pretek,osim 3012 koja ima brži prenos.

Van mreže simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
    • http://www.musicarenje.com
« Odgovor #4 poslato: Decembar 03, 2017, 12:49:30 posle podne »
Kaldijina snaga je vrlo upitna, mozda nije do snage ali konstrukcijski je uzas. Raspadne se posle 10 ozbiljnih pecanja.

Van mreže marko-mrdak

• Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Decembar 07, 2017, 08:53:28 pre podne »
Mislim da dam bolji sada nego ranije.
Vec nekoliko sezona pecam dam quick royalom fd 960.
Skoro sam je podmazivao iako nije bilo potrebe. Tek kad otvoris masinu vidis da ce to trajati ko zna koliko.  Jednostavan mehanizam,  zupcanici naglaseni,  materijali kao kod starih penova(mnogo zutih zupcanika😁😁)
Sto bi rekli metal na sve strane.
Nema rad kao shimano i daiwa, grublji je. Ali vucne snage ima na pretek. Dupla kocnica , i masivna rucka.
Ko je sje.e na pecanju taj nije za ovaj sport.
S druge strane na novoj ultegri u srcu 2 plasticna zupcanika.
Nove daiwe ne mogu da poteraju malo vecu varku.
Sa okumom sam zadovoljan,  mnogo muzike za malo para.
Tika je isto dobra ali samo top modeli, taurus i talisman ali i one na svu snagu i kvalitet imaju nedobustive mane,  recimo da se preklopnik preklopi u zabacaju.

Masina koja me isto odusevila je uni cat now age.
Vrh za sitne novce.

Spro i ryobi standardno dobri za cenu. Sigurna i pouzdana  srednja klasa radnih masina.
Sto bi rekli cutis i pecas.

Ne videh da je tema samo daiwa 😂😂