Autor Tema: Ogadimo svima ribu danas, da bismo imali šta da pecamo sutra. CRVI U RIBAMA  (Pročitano 4757 puta)

Van mreže Toothless

• Klub RiboLovci
  • SRD Šaran - Zemun
Odg: Ogadimo svima ribu danas, da bismo imali šta da pecamo sutra. CRVI U RIBAMA
« Odgovor #15 poslato: Mart 30, 2013, 04:24:53 posle podne »
Ljudi, neka me neko ispravi ako grešim, ali mislim da niko nije spominjao kakav efekat mogu imati ovi crvi na kućne ljubimce koji konzumiraju termički neobrađenu ribu?  : sjeti se :
 Ja imam mačke koje polude kada osete miris ribe ali sam im do sada davao samo ostatke skuše i slično pa me živo zanima da li je neko od znalaca upućen da li postoje neke posledice po životinju (psa ili mačku) ukoliko pojede ribu zaraženu ovim parazitima?
“Fishing is a delusion entirely surrounded by liars in old clothes.”

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
Odg: Ogadimo svima ribu danas, da bismo imali šta da pecamo sutra. CRVI U RIBAMA
« Odgovor #16 poslato: Mart 31, 2013, 09:59:54 posle podne »
koliko se zna naravno iz novina i izvestaja veterinarskih inspekcija i ihtiologa termicki neobradjena riba je OPASNA za ljude pa pretpostavljam i za zivotinje ako ih konzumiraju. Verujem da je efekat isti.
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Toothless

• Klub RiboLovci
  • SRD Šaran - Zemun
« Odgovor #17 poslato: Mart 31, 2013, 10:21:31 posle podne »
Onda je to stvarno zabrinjavajuće znajući koliko ljudi hrani životinje ostacima od očišćene ribe! Čudi me da se niko nije setio da to istraži i da upozori vlasnike kućnih ljubimaca?!

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #18 poslato: Mart 31, 2013, 10:29:20 posle podne »
upozorenje nije stiglo ni za ljude onako kako zasluzuje vec pricaju da se riba slobodno konzumira ako se prethodno termicko dobro obradi. 

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Toothless

• Klub RiboLovci
  • SRD Šaran - Zemun
« Odgovor #19 poslato: Mart 31, 2013, 10:56:23 posle podne »
Pa ljudi su kako-tako saznali iz Kurira i ostalih medija, ali moje mačke ne znaju da čitaju, šta će one jadne?  :Mladjan 1:

Van mreže drasko bp

• Klub RiboLovci
« Odgovor #20 poslato: April 01, 2013, 12:18:57 pre podne »
Ribe nijesu vise dijetalna hrana.Spremljene sa dvije vrste crvica prestavljaju pravu poslasticu.Prijatno.

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #21 poslato: Jul 22, 2014, 03:28:39 posle podne »
http://www.kurir-info.rs/vesti/srbija/velimir-ilic-za-alge-u-uzickom-vodovodu-verovatno-kriv-ljudski-faktor-clanak-1475503

U void ima nematode a onako uz put I informacija da se u stari vodotok slivaju otpadne vode iz klanica. Da nisu one koji slucajem uzrok I crvica u ribama jer se I u Savu Dunav Tisu ubacuju vode iz klanica bez ikakve kontrole.

Van mreže mikib

• Klub RiboLovci
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 18, 2016, 10:59:31 pre podne »
Odavno se nije pisalo ovdje, ali upitao bih - kakva je situacija sa ovim crvima u zadnje vrijeme?
Ja sam nekidan donio bandara sa Save iz Gradiske - i naidjem na ove crve...
Sad me zanima da li je to izdvojen slucaj ili je redovna pojava (inace ne pecam ravnicarske ribe - u pastrmci ih jos nisam nalazio)?
Pretpostavljam da ih onda vjerovatno ima i u drugim ribama sa tog podrucja - smudju npr?

Bistro!

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 18, 2016, 02:04:49 posle podne »
smudj som stuka bandar ih imaju. U saranu ga nisam video.

Van mreže mikib

• Klub RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 19, 2016, 03:20:34 posle podne »
Hvala Chaki, tako sam i pretpostavio...

Veoma bi me interesovao odgovor na ovaj drugi dio pitanja (to ako ima ovdje neko ko peca na Savi od Brčkog do Zagreba) - da li je to redovna pojava? - Mislim, ako svaki smuđ ima te crve onda više neću ni da pokušavam da ga nosim, a vjerovatno ni da ga hvatam... odvratno je, brate!

Znam da su se kod vas ovi crvi pojavili masovno prije štogod godina... Kako sada stoje stvari na tim terenima gdje su nematode 2013 ili ranije već preplavile populaciju? Prvenstveno po pitanju vjerovatnoće da će uhvaćeni smuđ biti čist od crva, ali i po pitanju brojnosti, itd...

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 19, 2016, 04:00:09 posle podne »
Miki,ja upravo juče pojeo jednog u kajmaku uhvaćenog niže ušća Une u Savu. Nisam primijetio crve a to je drugi put u skorije vrijeme da jedem, jedino ako nisu zaplivali u kajmak :-). Pitaj i Cigu,on je zadnji uhvatio smuđa tamo.
Mene nosi mutna rijeka...

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 19, 2016, 06:15:15 posle podne »
Termicki obradjena riba nije opasna po zdravlje. Lekari kazu da mozr biti zajebano po zdravlje nesto slicno kao trihinela kod divljaci. Treba biti obazriv jer nisu uvek vidljivi goki  okom niti su u crevima tj stomaku. Znaju da budu u stomacnom delu mesa i to se viti kao smotuljak crveni unutar mesa. Ako iscackas moze se videti kao crveni koncic do 5 cm dyzine smotan u guzvicu malu. Nije na odmet da se pregleda. Friz ga ubija takodje ako sam dobro upamtio

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Van mreže acasim75

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 19, 2016, 06:17:14 posle podne »
pesevi su ih puni i samim tim sta se hrani njima...

Van mreže mikib

• Klub RiboLovci
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 25, 2016, 09:46:47 pre podne »
@Chaki Znam da termicki obradjena riba nije opasna ali (ako nije baš pitanje biti il ne biti) radije ne bih da jedem crve iako nisu opasni.

@srda Nisu zaplivali, primijetio bi ih... Nisam pitao Cigu o ovom zadnjem smuđu od nekidan, ali pričao sam ranije s njim o tome - prošle godine ni u jednom nije naišao na crve. Eto i kod tebe sve OK. Možda je Sava čistija gore u Gradini?... Jel' filetiraš ribu?

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 25, 2016, 10:59:26 pre podne »
miki ne znam sta da ti kazem neki od smudjeva su prepuni a neki nemaju uopste. Ne pamtim kad sam nekog spremio u skorije vreme pa ne znam stanje ali koliko cujem ima ih. Sto se vode tice ovde je posle poplave drasticno porasla kolicina crva  e sad da li ima to veze sa otpadnim vodama to je ipak pitanje za neke druge organe koji se u to vise razumeju.
Mislim da inspekcijama ne ide u prilog da bilo sta cackaju jer i pored toga sto je to na TV bilo sto je malo i alarmantno ukazivano na crve u ribama odziv nije bio nikakav. Jednostavno se precutalo ili receno da je bezopasno.
Evropa na kineske igracke koje su uvezene i pored rigorozne kontrole se javi i kaze uvezenee igracke su neispravne i otrovne za decu a kod nas je samo bilo javljeno da takve igracke nisu uvezene. Setite se mleka i aflatoksina svuda kukaju da ga ima povisenog a kod na s da je sve OK a posle sa 0,5 smanjuju na 005 sto i jeste granica dozvoljenog. Jednostavno se ovde precutkuje stvarni problem a razlog je poznat samo onima iz drzavnih sluzbi i tu je obicna covek nemocan.
Ko nece da rizikuje peca i pusta ko nece da pusta on sprema mozda je i neko imao problem ali se to ne zna a mozda je is ve potpuno bezopasno. Sta da radimo kad je sve pod velom tajni i sve ide pod nekim plastom neobjasnjivosti.