Autor Tema: Kako to rade u Sloveniji  (Pročitano 7152 puta)

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
Odg: Kako to rade u Sloveniji
« Odgovor #15 poslato: Februar 25, 2013, 10:51:20 posle podne »
lomunac ovo je bio predlog na neko buduce vreme kao sto je i ovo tvoje za neko buduce. Gledamo dobre strane a lose menjamo jer ne postoji nista idealno. Ajd malo spusti loptu i ne mesaj zvezdase i partizanovce sa ovom temo da ti ne kazem da znam neke glupe partizanovce pa ne mislim da su svi glupi heheheh.

Sve ovo ima smisla samo ako sednes malo i ladne glave razmislis a ne odmah u vatru kao sto ti je obicaj. Ima losih delova ali se oni daju ispraviti u normalnoj komunikaciji. Zamisli sad uzme neko i ovo sto si ti napisao i krene da te napusava kao sto ti ovaj predlog sta ce psole biti.

Polako sedi na dupe majku mu. PRADLOZI SU SVE TO PREDLOZI nista nije usvojeno. O ovome se moze pricati i pisati.

E da ima li nesto da ti se svideli ili sa kao onaj mrgud iz strumfova da volis da mrzis hehe
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #16 poslato: Februar 25, 2013, 11:03:34 posle podne »
Ma ne moze on u predlogu ministru da vredja 80% ribolovaca, samo su sarandzije i ti C&R ribolovci znaci andjeli!? Ja znam sigurno trocifren broj ribolovaca, znam kao sto rekoh 2 grabuljasa, znam jos 3-5 onih koji su mesari i ako uhvate 6 smudja ponece toliko, nema veze da li su svi po 30cm, znaci ja onda mogu da napisem javno da on LUPA jer ocigledno zivi u nekom svetu maste!!

Ko ti kaze da je volim da mrzim, pitaj kog hoces a ko me zna da li sam ja mrgud ili veseljak, da li sam neki zlocko ili komedijas i zajebant, ali mi skoci pritisak na 200 kad vidim ovakve nebuloze i uvrede, i naravno da cu dati sebi za pravo da se cuje i druga strana medalje! A gospodin je samoopredeljeni maneken koji se sepuri po inostranstvu na revirima, jer ima kinte ocigledno, i znaci ubedice ministra da mi koji nemamo dobru vodu blizu, nego moramo bar jednom u par meseci negde u 3 lepe daleko, da placamo skuplje dozvole!?

Nek ide da kaze to onima koji su u jos goroj situaciji od mene (sad), ja dozvolu placam maltene otkad pecam, a pecao sam prvih 15-ak godina skoro iskljucivo na lokalnom jezercu koje nije nicije, tj seosko je, sami smo poribili, sami cuvali, cistili... A eto sad ga ni nema, ostala jos Resava, znaci ako neki ribolovac iz Despotovca resi da mu dosta krkusa na njoj i ponekog klenceta, pa bi da se oproba sa smudjem, gde ce bolje nego na Dunav, treba da plati duplu dozvolu!?
Ma ludost, nema tu ni s od solidarnosti, a ni l od logike, cisto mangupiranje lovatora koji misli da ako on ima love da se siri po inostranstvu, da imamo svi mi i da treba da platimo sirenje po Srbiji kao sto on placa zapadnjacima, i zasto bi mi onda dozvolili da nas takav lik predstavlja kod ministra i predlaze ovakve nebuloze!?

Van mreže Napadač

• Klub RiboLovci
« Odgovor #17 poslato: Februar 25, 2013, 11:35:36 posle podne »
A ovo tek:"Po tom principu dozvole za ribolov trbale bi se izdavati kao regionalne, medjuregionalne [ vazila bi za dve susedne regije ], I dozvola koja bi vazila za celu Srbiju. Ova poslednja ne bi smela da bude jeftina, jer onaj ribolovac koji ima novca da putuje I peca po celoj zemlji taj mora da to zadovoljstvo I plati." Covek je momentalno izgubio svaki kredibilitet kod mene pre nego sto ga je i zaradio, sta bre on zamislja da je, ja za 20 evrica odem 2 dana na Dunav 200km od mene na Rumunsku granicu (jer nas je po 3-4 uvek) i znaci meni bi dozvola trebala biti skupa kad ja imam da se razbacujem da 3-4 puta godisnje odem na Dunav u drugi region!? Kakav lik jeeee...

Prvi put da se slažemo :e15:

Kod nas ispade "lovator" onaj koji pređe 200-300 km zbog pecanja, pa treba da plati skuplju dozvolu ... to mu dođe kao neki luksuz pecanje 200-300 km. od kuće ... kukuuuu majko ...

Trebao je ovaj sastavljač Chaki hladne glave da sedne i napiše nešto (malo) bolje, posebno iz ugla većine ribolovaca ... lako je pisati šta tebi odgovara, ali hajde (majčin sine) budi majstor pa sastavi neki normalan predlog prilagođen situaciji na terenu (čitaj- vremenu u kom živimo) ...

Kad pročitam ovakve stvari, to mi mnogo liči na predizborne kampanje političara i njihova obećanja, od kojih se malo toga ostvari ...

I stvarno sam proveravao informaciju oko prodatih dozvola u poslednjih par godina, info iz "prve ruke" je da je broj pao najmanje za trećinu. A to je gospodo ribolovci, gospodo "sastavljači" zakona i gospodo pretedenti na mesta upravnika voda, vrlo zabrinjavajući podatak :deda: Jer jednostavno, sa ovakvim trendom, para za bolje čuvanje, a kamoli za poribljavanje, neće biti.

I još jedna stvar me opasno nervira ... mnogi tupe Q sa onim, odnese sve što upeca  itd, itd ...  Pored hiljada mreža što se koje legalno, koje nelegalno bacaju u vodu svakodnevno. To je urgentan problem, to treba što hitnije rešavati, jer se tu uhvati veeeelika većina ribe. A ne, to ćemo u dogledno vreme, daj da prvo rešimo ove sa štapom.

Udariti omah po najvećem problemu, to je valjda mnogo delotvornije, nego kretati izokola, jer vozovi polako prolaze ...

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #18 poslato: Februar 26, 2013, 08:39:39 pre podne »
Dule znam ja da su mreze veliki problem ali sam ja pricao o ljudima koji se kunu u C&R a nose sve sto dodje na udicu.  I ovaj predlog nije finalni ali moze da bude kakva takva osnova za neki pocetak. Ima tu losih stvari koje mogu da se menjaju i koje su podlozne dogovorima. Ne mogu da verujem da svi kazete samos ta je lose a ne i sta je dobro. Kad se nesto predlaze ne postoji predlog koji je u startu begresan i svaki ide na doradu.
Ovde ima sta da se doradi ali ima i dobrih stvari. Kad bi predloga bilo vise moglo bi da se sklopi nesto dobro sa cime bi se izasslo pred drzavu.

Kritikovati se moze uvek i ne postoji nesto sto ce svima odgovarati

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Napadač

• Klub RiboLovci
« Odgovor #19 poslato: Februar 26, 2013, 11:36:40 pre podne »
Ima dobrih predloga, ali ima i nebuloza, kojih nikako ne bi smelo biti, zato i kažem da treba sesti i dobro razmisliti pre nego što se nešto predloži.

Ova regionalna i međuregionalna podela je jedna od nebuloza ... dosta (bre) više takvih podela, koje favorizuju neke ribolovce a druge hendikepiraju, samim mestom rođejenja i stanovanja ... šta ja da pecam u mom regionu : sjeti se : - ništa, ni reke ni jezera :c:

Sledeća stvar, kvalifikovati 80% ribolovaca kao nesavesne i kao ribokradice je mnogo bezobrazno, i ne bi nikako smelo da stoji u nekom javnom dokumentu.

Ja sam za to, da se ide korak po korak, da se hvata u koštac prvo sa jednim ili dva problema, pa kada se oni reše ići dalje ... mnogo je lakše i delotvornije kada se tako radi ...

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #20 poslato: Februar 26, 2013, 12:10:13 posle podne »
covek je mislio da lokalna dozvola recimo bude 3000 za ljude koji ne idu nigde osim sto pecaju oko kuce. Reginalna bude recimo 5000 a medjuregionalna 7000. Nista razumeli sta je hteo da kaze.

sto se nesavesnih ribolovaca tice Dule odes na Drinu pa vidis kad se peca skobalj koliko je ko savestan a dodji u Beograd pa te provedem malo Savom i Dunavom pa ces videti da je taj broj dosta blizu istine. Veruj mi da je tako.

2003 godine u Savu je ubacena mladj sarana velicine dlana kao najveci komadi. Za mesec dana je povadjeno sve do jednog i to su ga hvatali ljudi nemilice. Jel tu savest u pitanju?

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #21 poslato: Februar 26, 2013, 12:11:37 posle podne »
Dao sam ti nekoliko predloga sta bi moglo biti bolje, koliko od njih se slaze sa onim sto je lovator napisao, ja mozda jedino oko prepustanja, bar nekih, voda udruzenjima!
Nikakav predlog nije dao za poboljsanje stanja od strane ribocuvarske sluzbe i sudstva (doduse volontere je pomenuo), sto znaci da je zadovoljan, sigurno jer mu je neki ortak medju upravljacima pa nece da se zamera, njemu dobro, nama nije, dakle nema sta on da salje u moje ime kad u 10-ak pasusa 2 odgovara ostalima a 8 njemu!!

Razumeli smo sta hoce da kaze, da njegov elitizam treba jos elitniji da bude, da mi koji imamo tu "srecu" da zivimo daleko od dobrih voda, ili uz kanalizaciju od voda, ili oba, treba da platimo jos skuplju dozvolu jer cim zivimo u provinciji znaci lovatori smo, tako je tamo na njegovom zapadu gde peca toliko... A da pritom nije nigde pomenuo da osnovna bude 3000, pre ce biti da je mislio da ostane ovako a da ja koji imam prosek za 2 godine 6 odlaska na Dunav i 50 na Bovan, luksus jer studiram ne tako daleko od njega, treba da platim recimo 10 000 jer se luksuziram sto pecam 100+km od kuce!!

Van mreže Napadač

• Klub RiboLovci
« Odgovor #22 poslato: Februar 26, 2013, 12:20:00 posle podne »
covek je mislio da lokalna dozvola recimo bude 3000 za ljude koji ne idu nigde osim sto pecaju oko kuce. Reginalna bude recimo 5000 a medjuregionalna 7000. Nista razumeli sta je hteo da kaze.

Ma razumeo sam ja dobro ... ja "oko kuće" da pecam nemam gde ... znači ta dozvola kod mene ne pije vodu. Onaj što je rođen u BG, ili B. Bašti, ili N. Sadu, taj može i te kako da peca "oko kuće" i šta više, ne mora da ide nigde dalje ... Znači odmah podela i to samo po mestu rođenja i stanovanja - nepošteno i protivustavno. A ja što moram da bi pecao nešto ozbiljnije da posetim susedni region, treba da plaćam kao neki luksuz, tj. skuplju dozvolu, jer me tata napravio tamo gde nema šta da se peca. Idiotski predlog.

Cena dozvole ista za sve i tačka, pa kolika je, tolika je za sve.

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #23 poslato: Februar 26, 2013, 12:27:57 posle podne »
dobio si objasnjenje nisi ga ni procitao. Mislim da je malo bezobrazno da coveka koga ne znas nazivas imenima koje koristis. Tebi je skupo sve a imas pribor koji kosta mnogo vise i koji mozes na svakom pecanju da polomis. Sta onda kome se onda zalis?
Ocigledno da treba da ti se do detalja objasnjava svaka rec.

Doduse ti tumacis sve na svoj nacin pa je smesno i sto se nastavljam  jer kao da nisi ti vec kao da neko drugi pise umesto tebe. A da ti ja dam njegov broj pa da ga pozoves i razjasnis  sa njim nedoumice koje imas.

Deco drzi prodavnicu pribora bar 15 godina takmici se jos duze pitaj ljude malo koji poznaju sarandzije pa ce ti reci o njemu. Cak je i vodu jednu blizu Zrenjanina sacuvao od propasti i sada je prepuna sarana i odrzavaju se takmicenja.

Sta vredi da ti pisem kad ti ionako znas sve najbolje  :whiteflag:

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #24 poslato: Februar 26, 2013, 12:34:31 posle podne »
Haha, kakve veze ima to kakav pribor imam sa mojom finansijskom situacijom, ako bas hoces da znas, prvi CD kupljen tako sto je prodat KOMPLETAN saranski pribor, stapovi i masinice, Aspira kupljena neki dan posle rodjendana svim sto sam dobio i ustedeo do tad, isto vazi i za 90% opreme, debela stednja+rodjendan, i jedan veliki dobitak na kladzi!!

Naravno da treba sve da mi se objasni, evo pozovi ga ti jer nemam volju da zovem coveka sa ovakvim predlozima, da dodje i objasni nam GDE je to utvrdio, kojim metodama i na kolikom uzorku da smo 80% nas lopovi, sto je taman procenat varalicara i beloribasa, jer svi znaju da su sarandzije i musicari andjeli!! Kao i po kom osnovu on ZNA da ja imam kinte jer pecam 100+km od kuce, i da treba jos vise da mi kosta dozvola, koju moram odmah da kesiram jer nemam stalni posao ni cekove, a nije stvar srece sto studiram 120km od kuce, i mogu da odvojim mesecno 500 dinara da jednom u 4 meseca odem na Dunav!!

Meni kazes da ne citam i da mi se treba crtati a ti nisi procitao moje predloge, koje sam za 5 minuta smislio, da jesi video bi da je 90% njih apsolutno bolje od ovog sad, da nisam nikog vredjao sem onih koji zasluze (ribokradice), i cak se ljudi sa kojima nisam 1 lepu rec razmenio do sad slazu sa time, tako da ZNAM bolje od lika koji se 15 godina druzi sa ribolovcima ali sebe smatra elitistom boljim od svih i ti svi gori treba da ispastaju!!

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #25 poslato: Februar 26, 2013, 01:08:51 posle podne »
Inace, ja njega razumem iako ga ne podrzavam, sam kaze ovim procentima da su samo sarandzije i musicari, jer ih nema vise od 20%, jedini pravi ribolovci, posteni, dobri, pa samo oni treba da se pomognu, i zato razumem predlog, da bude vise revira, hvala bogu saranskih i musicarskih, da dozvola za one van "lokala" bude recimo 100€, znaci necemo mu ici na te silne revire, znaci necemo mu ni smetati, moci ce mirnije da peca ovde a da ne mora preko!!

Ako je to uvreda, elitizam, o kojoj mi pises na PP, ja ne znam kako onda drugacije da srocim a da nije uvreda, moze on sebe da smatra elitom do Japana i nazad, nek ide po celom svetu da peca kad ima kinte, bravo, uspeo je u zivotu i moze mu se, ali nemoj meni da kroji po svojim dimenzijama pantalone u koje treba da se uvucem jer je gospodin odlucio da ima pravo da mi ih sije!!

Van mreže zver70

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #26 poslato: Februar 26, 2013, 01:15:09 posle podne »
Chaki molim te prestani.
Covek je skroz u pravu.
Lomnice ti si kralj. I svaka ti je ka u Njegosa.
Reci cu ja Sirku,posto ga znam I Jako smo dobri da povuce predloge iz ministarstva I da vise ni prstom ne mrdne. I da lupa. I da nezna ni sarana da peca. I da je glup.
Ali molim te prekini,nemoj vise.
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost su indikatori psiholoske I emotivne stabilnosti licnosti.

Van mreže Stukolovac

• Klub RiboLovci
« Odgovor #27 poslato: Februar 26, 2013, 01:19:01 posle podne »
Kakve veze ima bojkot sa temom koju je Chaki postavio?

Bojkot je bio i verovatno prosao idemo dalje. Kada budemo imali standard kao Slovenci bice i ribe do tada kako se ko snadje!

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #28 poslato: Februar 26, 2013, 01:20:47 posle podne »
Haha, Vanja sta je tebi, ko te dira? Zasto covece padas tako nisko da branis njegove nebuloze kad valjda imas oci da citas kakve su to uvrede i diskriminacije!? Ajde mi ti objasni gde ste uzimali uzorak, na koliko ribolovaca i kada kad se slazes da ih je 80% lopova, a naravno da nije mislio na svoje, elita se i zove elita jer su bezgresni!?
Nemoj mi reci da se ti slazes sa ovim da se ukine jedinstvena dozvola i da se jos vise deremo mi koji imamo tu srecu da nismo rodjeni u Beogradu ili negde po Vojvodini gde ima dobrih voda u izobilju, pa jel vi mislite samo na sebe ili na sve, jel predlog samo za vas ili za sve? Iskreno reci, kako ce biti bolje nekom iz Kursumlije recimo, koji ima Toplicu samo, ako zeli da ide na smudja pa bi posetio Celije, Gruzu, i da zato dozvola treba da ga kosta recimo 100€, jel znas koji je standard zivota dole, jel OK da zbog nekoliko izleta godisnje nas deru a vi da uzivate sa 1 dozvolom, em prosecna plata gore 3 puta veca, em troskovi da budu manji, i to je u interesu VECINE!?

Ovakav predlog slobodno mozete da mu kazete da povuce, nek obrise uvrede, nek smisli bolje resenje za dozvole, nek se lati malo sudstva jer i oni koji dobro rade posao sa sudijama muku muce, nek se dohvati malo i drzave da uzme vecu ulogu, ne moraju da daju pare iz budzeta ali nek se recimo na godinu odreknu PDV-a da se krene zustro od starta, pa saljite onda takav!!

@Stukolovac:
A gde je uopste pomenut bojkot, tema je kako to rade na zapadu, dat je predlog ministru kako da se ugodi nesto i kod nas po zapadanjackim merilima, uz dozu pljuvanja po vecini ribolovaca, sad kritikujemo taj predlog i dajemo nova resenja (tj dajem, ali NIKO izgleda nije procitao niti ima komentar, dobar ili los), o bojkotu ni A nije receno...

Van mreže Stukolovac

• Klub RiboLovci
« Odgovor #29 poslato: Februar 26, 2013, 01:26:43 posle podne »
Bojkot predlozi ministar sve je to isto

Ti si pominjao temu o bojkotu pa je tako prica i pocela

Nije ni bitno, toliko je problema u ovoj zemlji da je zastita voda zadnja rupa na sviralu sto je i logicno