Autor Tema: Pomor ribe u savskom rukavcu  (Pročitano 1490 puta)

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
Pomor ribe u savskom rukavcu
« poslato: Jun 22, 2009, 08:34:12 pre podne »
Pomor ribe u Savskom rukavcu
22. jun 2009. | 00:25 | Izvor: B92
Beograd -- Tokom jučerašnjeg dana je došlo do masovnog pomora ribe u Savskom rukavcu u Beogradu, sumnja se da je uzročnik šećerana.

Najveći deo uginule ribe, vodena struja je odnela ka Savi. Prema rečima ljudi koji žive u kućama na vodi u Savskom rukavcu, i ranije se dešavalo početkom leta da dođe do pomora ribe, ali ta pojava nikada nije bila tako masovna.

Oni tvrde da je do pomora došlo zbog izlivanja otpadnih voda iz šećerane koja se nalazi nedaleko od rukavca. O svemu što se dešavalo pokušali su da obaveste nadležnu inspekciju i Gradski sekretarijat za zaštitu životne sredine, ali se na telefone danas nije niko javljao.

"Prve količine uginule ribe videle su se već oko ponoći. Mi smo mislili da je to kao i uvek nešto u nekom manjem obimu, međutim jutros kad smo ustali, tu su bile u pitanju tone ribe", rekao je Duško Petrović, stanovnik ovog dela Beograda.

"Konkretno, mi mislimo da je ovde šećerana u pitanju, pogon vrenja koji ispušta te bakterije, u stvari šta se desi, prvih dana voda pozeleni, verovatno ostane bez kiseonika, kad ribice izađu i počnu da dišu ustima a ne više škrgama, znači da u vodi nema više kiseonika, da je to prezasićeno bakterijama i sutradan se desi ovakav pomor kao što se desio danas ovde", rekao je Petrović.
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže CHARUGA

• Klub RiboLovci
Re: Pomor ribe u savskom rukavcu
« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2009, 10:02:40 pre podne »
Nije shecerana ,njihov je izvod vislje ka jezeru..i onda kad oni puste preradu ,ubi se od sharana i babure.. to je stiglo iz cukaricke reke od kovnice novca...mislim da im je to 10 put za godinu dana...samo sto niko ne zna ,a riba se mrtva sakuplja i prodaje po pijaci ,restoranima itd..
[size=200]Khawuleza[/size]

Van mreže Keltan

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2009, 01:03:13 posle podne »
Kod nas u Crna Reka ulazi odvod jedne secerane..nikad nisam cuo da je bilo pomora...!?
Macedonia
Leave your ego at the door, fish make us all equal

Van mreže CHARUGA

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2009, 11:17:41 posle podne »
Secerana kada ispushta vodu to je praznik i na tom delu se okupi riba na ribi,kao u ribjaku na hranilishtu..7-8 puta sam se potrefio kad radi cevka sa drugarom koji je pecao na mech sharana i imao je 30 kidanja minimum.Zaboravio sam kako se tacno zove ta masa koja se ispushta ,ali nakupi sve sto pliva.
Ovo je cukaricki potocic i svako ko je prolazio tuda zna o cemu pricam a onaj ko se peo uzvodno josh bolje zna..Kovnica novca ispushta zlo i svaki put kada radi bude pomor.

Van mreže CHARUGA

• Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Jun 23, 2009, 12:03:04 pre podne »
setih se , ispushtaju ''melasu'' iz shecerane..

Van mreže Đole

• Početnik
« Odgovor #5 poslato: Jun 23, 2009, 02:13:02 posle podne »
a uzorak iz Topčiderke nije uzet :hang:

Van mreže Boki-79

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2009, 12:44:47 posle podne »
Odpadak iz secerane koji sadi raznorazne primese i naravno dosta secera kada se ispusti u vodu secer razgradjuju mikroorganizmi i pri tom dolazi do trosenja kiseonika a oslobadja se i toplota pa to zajedno utice na nagli pad koncentracije kiseonika u tom delu vode.
Rezultat naglog pada koncentracije kiseonika u vodi sok riba i masovni pomor.

Van mreže Boki-79

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Jun 24, 2009, 12:55:21 posle podne »
Najbolje resenje je bolji tehnoloski postupak u kome se sem belog dobija i zuti ne precisceni secer.

Ako je to skupo onda je odlicno resenje ispustanje otpadne vode u iskopan vodonepropusni bazen (sloj gline, ritsko zemljiste..) iskopan blizu secerane tako da zadrzava otpadnu vodu i ne izliva se u reke, kanale, jezera. itd. i ne otice u podzemne vode.
Uz to na taj nacin se pravi staniste za mnoge ptice mocvarice ciji je opstanak ugrozen isusivanjem bara i mocvara gde se legu i hrane. Ima u Srbiji nekoliko pozitivnih primera ozivljavanja stanista na taj nacin i povratak vrsta koje su na rubu istrebljenja.

Van mreže CHARUGA

• Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Jun 24, 2009, 02:29:37 posle podne »
Nemoj sad da me terash da odem i fotkam chukarchu reku..To ko nije video nije video nista..
Odlicno poznajem rukavac i znam o chemu pricam..