Autor Tema: Да се и наш глас чује  (Pročitano 3305 puta)

Van mreže tomo VS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
Odg: Да се и наш глас чује
« Odgovor #15 poslato: Januar 25, 2017, 09:30:12 pre podne »
Ljudi videste li naseg Neleta eno ga jeremija turio na naslvnicu ko maneken!

Van mreže GoranChe

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #16 poslato: Januar 25, 2017, 09:42:25 posle podne »
Jeremija ga turio?!?  :eek: :Mladjan 1:
Nele čestitam na naslovnici, sledeće je duplerica  :mock: :wink:
 :drinks 1:

Van mreže NeLe001

• Moderator
  • Klub RiboLovci
  • Nemanja Mićić
« Odgovor #17 poslato: Januar 25, 2017, 11:37:06 posle podne »
Фала колезе.
Битно је да се мало покренемо и прикажемо и у бољем светлу, а не само како нас други душебрижници представљају.

Van mreže MarkoNg

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #18 poslato: Mart 18, 2017, 07:34:27 posle podne »
Da se prikljucim i ja novoj temi sa malo slicica...tek sada sam video da ima ova tema
Solista, kosevi, hrnailice i sve je postavljeno i napunjeno sto kukuruzom i zitom, a takodje  krupicama soli i sitnom stocnom solju, i jos dosta toga je u iyradi  :Danilop:
Trenutno od strucne sluybe lovackog udruzenja Salas ocekujem krupice soli da solista ne bi bila prazna, na moj predlog lovacka sekcija Brusnik u kojoj sam i ja sam clan inace moje rodno selo kupljeno je jos kukuruya da svi kosevi budu popunjeni jer obilaskom terena i tokom postavljanja solista i hranilica video sam da ima dosta malih tragova prasica pa je sada u ovom peridou najbitnije da ima hrane kako bi se divljac zadrzala u nasem terenu bar ja tako mislim.
Takodje broj srnece divljaci je u porastu....meni je najdraze kada vidim da u terenu ima dosa divljaci, pa imam jos vise volje za radom i ulaganjem....a i ostali clanovi se sve vise ukljucuju u rad jer su ugavnom stariji lovci ali ima volje i zelju da me podrze i da svi zajedno unapredimo loviste.
Takodje u novoj lovnoj sezoni Lovacka sekcija Brusnik ima nova 2 clana pripravnika  :emoha21: :emoha21:
A evo i slicica

lovac pripravnik :D  :emoha15:

Van mreže HuntR

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #19 poslato: Mart 18, 2017, 11:58:45 posle podne »
 :emoha15:
Trajko is online!!!

Van mreže kiza

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #20 poslato: Januar 10, 2018, 07:26:35 posle podne »
Nisam nasao shodnu temu ,mislim da bi ovde moglo proci . Zavrsena je prva verzija izmena i dopuna zakona o divljaci i lovstvu . Ima nekih promena sto ce nam koristiti kao sto je lov pasa i macaka 100 m od naselja ,objekta ,za štetu koju pricine na divljaci id lokalne samouprave predvidjena je odšteta . Zatim uvodjenje volontera lovocuvara ,ali bez oruzja .
Sto je najbitnije sad su definisali tri vrste lovista ,drzavna ,opste namene i vlasnicka ,najmanja povrsina 1000 ha osim ribnjaka . Znaci  na mala vrata putem javnih oglasa uvode kao zakup . Da li se moci odbraniti garancijama u visini vrednosti fondova divljaci ( hipoteke i slicno )  kao pravo preceg ili ne ,ne znam sta su zamisli i kako definisu . Problem je program ulaganja pa da neko "pobedi" udruzenje koje je pitanje ko ce kako i kad kontrolisati .Sad ce davati na period 20 god . Uvodi se savet za lovstvo od nekih novina itd
Ne znam kome da posaljem pa neka pstaviili kako da postavim sa imejla nacrt .

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #21 poslato: Januar 10, 2018, 08:30:22 posle podne »
Postavis kao tekst  copy paste ili posalji meni na  mail pa cu ja postaviti

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #22 poslato: Januar 10, 2018, 08:44:37 posle podne »
Evo pa koga interesuje moze da skine i procita posto ima 53 strane pa bo post bio predugacakhttp://cloud.tapatalk.com/s/5a566cf891471/RADNA%20VERZIJA%2018122017.doc

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #23 poslato: Januar 11, 2018, 08:09:01 pre podne »
Значење израза
Члан 4.
Поједини изрази употребљени у овом закону имају следеће значење:
.....
7)   власничко ловиште је ловиште у коме је управљање дивљачи поверено једном правном лицу које је власник површина које испуњавају услове за установљавање ловишта прописане законом;

....

IV. ЛОВИШТЕ
Установљавање ловишта
Члан 25.
Ловишта се установљавају тако што у погледу:
....
(3) власничка,
...

Ловишта опште намене и власничка ловишта
Члан 33.
Ловишта опште намене и власничка ловишта се установљавају на површинама на којима ће се предузимати мере за управљање популацијама ловних врста дивљачи, у складу са начелом одрживог газдовања, као и мере за заштиту, очување и унапређивање њихових станишта.
Ловишта опште намене установљава министар, а на територији аутономне покрајине старешина надлежног покрајинског органа.
Власничко ловиште установљава министар, а на територији аутономне покрајине старешина надлежног покрајинског органа, на основу захтева једног правног лица које је власник земљишта и испуњава услове из овог закона.

V. ПРАВО НА ГАЗДОВАЊЕ ЛОВИШТЕМ

1. Услови за добијање права на газдовање ловиштем
Члан 35.

...

Право на газдовање ловиштем може да стекне један корисник ловишта који испуњава услове утврђене овим законом.

Корисник ловишта опште намене и власничког ловишта може да буде правно лице које испуњава услове за спровођење ловног газдовања у складу са одредбама овог закона и то у погледу:
1)   обезбеђене одговарајуће гаранције за испуњење уговорних обавеза у вредности почетних фондова ловостајем заштићених врста дивљачи, обрачунатој по прописаној висини накнаде,
2)   стручне и ловочуварске службе за газдовање ловиштем,
3)   стручних, финансијских и техничких капацитета за спровођење прописаних мера газдовања дивљачи и ловиштем у складу са овим законом,
4)   програма улагања у унапређење газдовања ловиштем,
5)   других услова прописаних јавним огласом за давање права на газдовање ловиштем.

Корисник ловишта из става 2. овог члана може да буде правно лице основано као јавно предузеће, други облик предузећа, привредно друштво, као и ловачка удружења и друга удружења која су основана и делују у складу са законом.

Корисник из става 2. овог члана може да буде и правно лице које није регистровано за обављање стручних послова у газдовању ловиштем и/или ловочуварских послова, ако има закључен уговор о обављању стручних послова у газдовању ловиштем и/или ловочуварских послова са правним лицем регистрованим за обављање тих послова пре подношења захтева за добијање права на газдовање ловиштем.

Право на газдовање ловиштем даје се јавним огласом, ако овим законом није друкчије одређено.

Изузетно од става 5. овог члана право на газдовање државним ловиштем, као и право на газдовање власничким ловиштем даје се без јавног огласа.
Корисник државног ловишта може да буде: јавно предузеће регистровано за послове из области ловства, Министарство надлежно за послове одбране, као и образовна високошколска или средњешколска установа чији је оснивач Република Србија, која је акредитована за школовање кадрова у ловству.

Период газдовања ловиштем
Члан 36.
Право на газдовање ловиштем даје се на период од 20 година, осим у случајевима када је овим законом друкчије одређено.

Јавни оглас за давање права на газдовање ловиштем
Члан 37.
Јавни оглас за давање права на газдовање ловиштем припрема и доставља на објављивање Министарство, а на територији аутономне покрајине надлежни покрајински орган.
Јавни оглас се објављује најкасније у року од 30 дана пре истека периода на који је дато право на газдовање ловиштем.
Јавни оглас из става 1. овог члана објављује се у „Службеном гласнику Републике Србије”.
Подносилац пријаве на јавном огласу дужан је да уз пријаву на јавни оглас достави и доказе о испуњавању услова из члана 36. став 2. овог закона.
У случају да се на јавни оглас за давање права на газдовање ловиштем јави више правних лица која испуњавају услове из члана 36. став 2. овог закона, предност при додели права на газдовање ловиштем има правно лице које достави квалитетнији програм улагања у унапређење газдовања ловиштем.
Изузетно, уколико се ново ловиште установљава на површини постојећег ловишта, предност у добијању права на газдовање тим ловиштем има правно лице које испуњава услове из овог закона, а које је правни следбеник досадашњег корисника ловишта који је ловиштем газдовао до дана ступања на снагу овог закона и који је испунио све обавезе прописане планским документом на основу кога је газдовао тим ловиштем.
Комисију за избор корисника ловишта коме се даје право на газдовање ловиштем образује министар, односно старешина надлежног покрајинског органа.
Одлуку о избору корисника ловишта коме се даје право на газдовање ловиштем доноси министар, односно старешина надлежног покрајинског органа, на предлог комисије.

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Januar 11, 2018, 08:10:38 pre podne »
Drugovi lovci, neka nam je sa srećom PRIVATIZACIJA naših lovišta!   

Bravo Šormazu, bravo svima, čestitke lovcima  :Milance 4: :Milance 4: :Milance 4:  Put je bio dug i naporan, trajalo je to dve-tri godine, ali na kraju smo - USPELI!  :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!:

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #25 poslato: Januar 11, 2018, 08:12:03 pre podne »
Ima neko 50.000€ na zajam!? Dobar sam s ministrom, a oću da kupim jedno lovište....

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #26 poslato: Januar 11, 2018, 08:14:23 pre podne »
U stvari, čekaj, dosta mi je i 10.000€!  Ne moram da ga kupujem, mogu da ga uzmem u ZAKUP, a da imam SVA PRAVA....  BAŠ KAO U MAĐARSKOJ!

Закуп ловишта или ловног ревира
Члан 40.
Корисник ловишта не може уступити ловиште или његов део другом кориснику на газдовање.
Корисник државног ловишта може државно ловиште или ловни ревир у државном ловишту дати у закуп правном лицу на територији Републике Србије које испуњава законом прописане услове, на начин и под условима прописаним овим законом и прописима донетим на основу овог закона.
Уговором о закупу државног ловишта или ловног ревира у државном ловишту, може се пренети право гајења, заштите и коришћења ловних врста дивљачи, као и одржавања у унапређења ловних и ловно-техничких објеката  у ловишту или ловном ревиру, у складу са овим законом и посебним прописима.
Корисник ловишта опште намене и корисник власничког ловишта може у закуп ловни ревир одређен ловном основом, правном лицу на територији Републике Србије које испуњава законом прописане услове, на начин и под условима прописаним овим законом и прописима донетим на основу овог закона.
Уговором о закупу ловног ревира у ловишту опште намене и власничком ловишту, може се пренети право гајења, заштите и коришћења ловних врста дивљачи, као и одржавања у унапређења ловних и ловно-техничких објеката  у ловном ревиру, у складу са овим законом и посебним прописима.
Закупац ловишта не може ловиште или његов део уступити другом кориснику на газдовање или га дати у подзакуп.
Давање државног ловишта или ловног ревира у државном ловишту, као и ловног ревира у ловишту опште намене и власничком ловишту, у закуп може се вршити само уз сагласност Министарства, а на територији аутономне покрајине надлежног покрајинског органа, на начин и под условима прописаним овим законом, прописима донетим на основу овог закона и посебним прописима.

10.000€ znači... Vraćam (sa kamatom) posle dva lovna ciklusa...

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #27 poslato: Januar 11, 2018, 09:11:06 pre podne »
Zaiskali ste evo vam ga.

Van mreže tomo VS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #28 poslato: Januar 11, 2018, 01:23:34 posle podne »
E sad lepo treba primeniti totalno ciscenje lovista pa neka ga onda kupe i rade sa njima sta oce,a ne doci na gotovo i raskurcati sve kao i i fabrike!

Van mreže kiza

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #29 poslato: Januar 11, 2018, 02:49:45 posle podne »
Sane sacekaj tumacenje ... taj termin je povezan za vlasnistvo nad zemlljom ili ja bar tako mislim . Znaci neko da bi uzeo tako loviste ,mora u nekom postojecem ili na vise njih imati bar 1000 ha u komadu . Na srecu mislim da nema takvih puno ,ali nw ulazim .
Znaci neki poljoprivredni zemljoposednik ima 1000 ha zemlje u nekom lovistu od na primer 20 000 ,onda on trazi da se taj njegov deo izdvoji i bude poswbno loviste .