Autor Tema: Dobra Voda  (Pročitano 2578 puta)

Van mreže Božidar

• Pripravnik
  • *
Odg: Dobra Voda
« Odgovor #30 poslato: Septembar 05, 2017, 09:03:33 pre podne »
Ova fotografija sa beba lampugama i ostalim, je li to trebala biti fotografija s namjerom glorificiranja kolicine ulova i uspjehom ribolovca, ili je to jos jedna onako realno-svakidasnja fotografija ulova i ribolova na moru?

Nekako mi se cini da mi je moralni kompas pomalo dobio otklona, ili.......

Sent from my XT1092 using Tapatalk

Malo sam pismen, al još više nepismen.

Na mreži Bojanac

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #31 poslato: Septembar 05, 2017, 09:06:11 pre podne »
Gdje sam to rekao? Svaku ribu koja je u mjeri je normalno odnijeti, pa i gofa. Oni sa slike su ribice malo veće od dlana, i tu nema govora o mjeri. Djetetu se može uloviti ukljata, skuša, šnjur, a plemenite vrste bi ipak trebalo ispoštovati. Što se tiše mještana istrebitelja, iste treba bojkotovati, a ne im se pridružiti.Vezano za to, u zadnjih nekoliko mjeseci dinamit na području Ulcinja i Bara gotovo da se i ne baca. Konačno je država počela da vodi računa o tome.
Nema lova bez Baljova

Na mreži milutinm

• Klub RiboLovci
« Odgovor #32 poslato: Septembar 05, 2017, 09:23:54 pre podne »
Slike su slika i prilika mogucih ulova, jer se decenijama nije vodilo racuna. Istina je da se dinamit drasticno smanjio ali nije skroz prestao. Kad pustam sitnu ribu, domaci me napadaju da nisam normalan sto pustam. Imam snimke pustanja sitne ribe, ali nekome se necu pravdati. I o ovone necu vise diskutovati, pogotovo sa domorocima koji su se setili da vode racuna o ribljem fondu tek kad su videli da je kraj.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Na mreži Bojanac

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #33 poslato: Septembar 05, 2017, 09:59:57 pre podne »
Svaka generalizacija je glupa. Nismo svi isti.  Riblji fond jeste ugrožen, ali je daleko od kraja. Ima još sjajne ribe u moru, ali ne za svakog.
Što se diskusije tiče, apsolutno mi ne treba, jer u životu imam mnogo pametnijeg posla od prepucavanja po forumima. Iz tog razloga gotovo ništa i ne pišem. Samo mi je upalo u oči fotografija sa gomilom lampugica (što mi ne smeta) , ali onih par gofića bez ikakvog objašnjenja. Da si samo napisao da nisu mogli biti vraćeni, sve ok.
Što se mene tiče, završio sam sa raspravom. Svak neka radi po svojoj savjesti.
Nema lova bez Baljova

Van mreže Sandro

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #34 poslato: Septembar 05, 2017, 10:40:49 pre podne »
...

Slike su obrisane jer mi to vlastita savjest tako nalaže.Neće svima biti pravo ovo što sam napravio ali tako je moralo biti.

Hvala svima na razumjevanju,

Pozdrav Sandro

Na mreži kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: Septembar 05, 2017, 10:52:45 pre podne »
Ma brisi sta mislis da treba,
Bojanac ti toliko toga imas pametnoga da napises o lovu brancina,za gofa ne znam ali to najmanje radis,
Svi bi voleli da vide na sta ga pecas,u koje vreme,lokacije,tehnike,varke...
Vidis da ovaj deo foruma nema veze sa nekadasnjim stanjem,
Ja nista ne krijem,Sandro,Milutin isto a ti si bas tajanstven,
Na zalost sviju nas na forumu,majstor si,prezentuj to ovde

Sent from my iPhone using Tapatalk
Stop Wishing Start Doing

Na mreži Bojanac

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #36 poslato: Septembar 05, 2017, 01:25:10 posle podne »
Pisao sam ranije dosta, pa ne bih da se ponavljam. Lovim 99% silikoncima koje sam pravim i koji se ne mogu kupiti, pa mi je glupo da forsiram tu priču. Ne treba mi reklama, naprotiv.  Što se tiče noviteta, ima tu vas koji probate stotine novih varki, pa je to interesantnije ljudima, uz nove tehnike koje prezentirate. Mene vrijeme gazi i držim se neke starije opreme i načina.
Što se ulova tiče, od silnih obaveza nisam išao ove godine (dva puta svega), ali sad planiram da to ispravim, pa ću staviti koju sličicu.
Nema lova bez Baljova

Van mreže magimaska

• Početnik
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 06, 2017, 06:27:36 posle podne »
koja je donja granica za lampuge

Van mreže magimaska

• Početnik
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 06, 2017, 07:11:25 posle podne »
http://www.sluzbenilist.me/PravniAktDetalji.aspx?tag=%7B628825C1-4B03-477D-B48C-48E1C090659D%7D

ovo je sve sto sam nasaona netu. ima li uopste propisa o velicini ribe u cg ili je sve na nivou savesti.