Autor Tema: Bucov u martu  (Pročitano 3524 puta)

Van mreže homoesoxns

• Pripravnik
  • *
Bucov u martu
« poslato: Januar 26, 2013, 03:31:15 posle podne »
Kao sto naslov kaze, interesuje me sta, kako gde, na cega, doba dana?
Nedovoljno iskustva imam sa njim, a probao bih u Martu jer su Stuka i Smudj u zabrani!
Tako da bi mi saveti iskusnijih kolega veoma dobro dosli (da skupim malo teorije do Marta)!!!

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
Odg: Bucov u Martu
« Odgovor #1 poslato: Januar 26, 2013, 03:42:20 posle podne »
Sunčan dan, aktivnost na površini, vidni raubovi po limanima a i po mirnoj vodi, za to vreme koristim više vrsta varalica, najčešće površinskog tipa što se voblera tiče, mada su se izuzetno dobro pokazale manje glavinjare u prirodnijim dekorima, cikade (brzotrz), dobar je i sistem sa spin kasterom i strimerom na prevezu.
ŠTA MOGU KADA VOLIM DA PECAM

Van mreže homoesoxns

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #2 poslato: Januar 26, 2013, 04:01:36 posle podne »
 : sjeti se :
To na Savi?
A bare, kanali?

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #3 poslato: Januar 26, 2013, 04:17:10 posle podne »
Da, na Savi, e sad' bare i kanali hm, to će već neko drugi, nemam iskustva na takvim terenima  :oops:
ŠTA MOGU KADA VOLIM DA PECAM

Van mreže homoesoxns

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2013, 02:21:02 posle podne »
Niko vise nece da podeli iskustva?

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2013, 02:30:48 posle podne »
Probaj original cicade ako nadjes uve su dobre tokom cele godine. Glavinjare su takodje odlicne mada ih love i na voblere SSR ili CD. Bilo je situacija kad nije htelo ni na jednu od ovih nabrojanih a udarao na gnjeceno olovo kao pilker i to na samoj vodi radjeno. Cudio sam se ali jebaj ga iyglea sasavo ali udarao kao lud. E sad budi pametan sta ce mu odgovarati. Ja sam svog najveceg od 82 cm dobio na cicadu. I jos gomilu drugih pa mi je ona favorit. Na uscz drine u Savu je takodje udarao na cicadu na brani u Klku na glavinjare isto tako i na Savi oko Bgda. Treba probati na licu mesta nista drugo nam preostaje
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže SUMO

• Administrator
  • Klub RiboLovci
  • ....najsjajnija zvezda je Karadjordjeva zvezda !
« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2013, 03:09:17 posle podne »
Bilo ga nekad na Kisvari u to doba prilicno.
Na zalost Kisvara /kanal/ je bleda senka nekadasnje vode. Zaboravih naziv, ali domaca varalica - napred glava od olova crvene boje, nazad krilce i lep brzi rad - bila dobitna kombinacija po kanalima........

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Februar 01, 2013, 03:45:16 posle podne »
Chaki, mjenjaš li one orginalne udice što dođu na cicadama?
Vobler je zakon

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2013, 03:48:54 posle podne »
iskren da budem niam menjao ali su slabe. Ovaj od 82cm je razbucao obe udice ali je ostao zakacen. Mana jeste udica ali mrzelo me da jurim nesto drugo od udica da menjam. Mozda stavim nesto ali ako nadjem dobre dvokrake.

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2013, 06:42:59 posle podne »
Kolega sumo kada ste bili poslednji put na kisvari ? iako je tema bucov zamolio bih poruku na PP ...

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2013, 06:54:22 posle podne »
Zofoni evo mozda i ja mogu da odgovorim moje iskustvo sa kisvarom. Otisao tamo davnih dana sa Sumom i odusevio se. Stuka milion i tu sam video par komada od metra i tako smo nedelje provodili na njoj pecajuci i uzivajuci u izobilju ribe. A onad jedan dan na samoj brani negde oko groblja dolazim mislim da sam tada sam bio i vidim gomilu uginule ribe kako isplivava na povrsinu. Cujem pricu i vidim elektricare kako se pakuju tj pakuju agregat i ulaze u belog juga. Mislim da su bili iz Kalifornije iz onog grada Oakland-a i tako skupise ribu i odose kucama verovatno. Posle 15 minuta dodje kontrola i trazi dozvolu od mene. Tada sam prvi puta iznapusavao cuvara i spomenuo mu dobar deo zenske populacije u familiji jer je dosao da mi trazi dozvolu a video da vracam stuku u vodu a nije bio kad su elektricari popravljali struju. Kad su me pitali odakle su ljudi rekao sam im da su iz Kalifornije tj iz Oaklanda i da ih potrazi. Videli su da se zajebavam i da sam besan kao ris i otisli su.

Na kisvari je bilo i krupnog smudja i krupnog bucova a tzv "zivi kanal" koji je trebalo cuvati i sacuvati.

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Februar 01, 2013, 07:58:36 posle podne »
sada nisam sposoban da ti odgovorim ali odgovoricu ovih dana

Van mreže SUMO

• Administrator
  • Klub RiboLovci
  • ....najsjajnija zvezda je Karadjordjeva zvezda !
« Odgovor #12 poslato: Februar 01, 2013, 08:39:28 posle podne »
Nemam na ovom racunaru te slike kad smo Caki i ja pecali...zlatna vremena. Na Kisvari kod brane bilo je i peseva verovali ili ne.
Sad je to skroz zapusten i oplicao kanal. Vodu nisu ubacivali godinama.

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: Februar 01, 2013, 08:44:04 posle podne »
dao sam ti pp..bilo je tamo i smudja ,kecige,smudja kamenjara i crvenperki od 500 gr stuke 5 + ..bele ko salate..

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #14 poslato: Februar 01, 2013, 08:45:28 posle podne »
Nemam na ovom racunaru te slike kad smo Caki i ja pecali...zlatna vremena. Na Kisvari kod brane bilo je i peseva verovali ili ne.
Sad je to skroz zapusten i oplicao kanal. Vodu nisu ubacivali godinama.
Brana je stavljena kasnije i  pre bra ne je bio nepoznat teren hvala gospodu ..sto je tako bilo jer sam najvec ecrvenperke i babuske tamo lovio...da ne pricam ispASCE DA LAZEM....