Autor Tema: Bucov u martu  (Pročitano 3525 puta)

Van mreže SUMO

• Administrator
  • Klub RiboLovci
  • ....najsjajnija zvezda je Karadjordjeva zvezda !
Odg: Bucov u Martu
« Odgovor #15 poslato: Februar 01, 2013, 10:20:24 posle podne »
Znam i bez brane i sa branom.
Bez brane sam stavljao bajs u 102 pa polako. Malo na Dunav na bucova, posle nazad na kanal......

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #16 poslato: Februar 01, 2013, 10:22:18 posle podne »
SUMO ..da nismo bre pecali zajedno boga ti ???Ko zna to ?Ja sam nerazgovorljiv i tih ..rec na pecanju vuces samo klestima...

Van mreže SUMO

• Administrator
  • Klub RiboLovci
  • ....najsjajnija zvezda je Karadjordjeva zvezda !
« Odgovor #17 poslato: Februar 02, 2013, 01:54:33 pre podne »
Sve je moguce. Nisam bas kao Sobaja i bata. Jednom ih dovedem na Kisvaru, posle dodju sami :Mladjan 1:. Vidim sl.put levo od mene batu, zovem, pitam , ma sipak taj se ne javlja.
Al` bilo je i prilika svakavih. Jednom upecam stuku blizu 2 kg, spakujem je u prsluk nazad, jedva stala, nailazi neki nakindjureni kolega, pita ima li sta - ma ni da pipne :Mladjan 1:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #18 poslato: Februar 02, 2013, 08:38:25 pre podne »
bas tako

Van mreže darkonije

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #19 poslato: Februar 02, 2013, 09:55:29 pre podne »
Meni je udarao na Mann's baby 1-.
Nece kojekakve zezalice.....ajd da probam nesto drugacije i upalilo je.
Doduse,bili su sitni. Al upis je upis :Milance 31:
Samo opusteno.....

Van mreže zileso

• Klub RiboLovci
Odg: Bucov u martu
« Odgovor #20 poslato: Februar 03, 2013, 05:58:35 posle podne »
Da pomognem kolegi homoesoxns sa par saveta sto se tice kanala,ako je voda bistra na kojoj pecas moras biti izuzetno neprimetan i tih pogotovo u martu,tj. u rano prolece.Ja bucova iskljucivo pecam na voblere i favorit mi je pače 6cm MR. dekor SIL.Gotovo da iz camca skoro nikada neuhvatim bucova u ovo doba godine bas zbog predhodno navedenog ,plasljiv je i oprezan.A varalicu su mi uzimali blize obali,naravno govorim za kanale.Sto se tice bara i stajacica tu je sve isto samo sto se bucov na takvim terenima krece celom povrsinom vode i nije iskljuceno da ce udariti dosta dalje od obale.Naravno ako primetis kedere na povsini bucov je tu negde u blizini i probaj sa nekim srednjeroncom da potrazis bucova jel on gotovo uvek napada mamac iz dubine i tvoja varalica u nekom srednjem sloju do 2m dubine predstavlja zalutalog kedera i lak plen za bucka :)

Van mreže igor77032

• Klub RiboLovci
« Odgovor #21 poslato: Mart 22, 2014, 10:16:19 posle podne »
ja bih do ove godine mislio da sam nesto znao o bucovu u martu,ali ove godine sam malo modifikovo i pribor i voblere i okitio se sa vise lepih primeraka bucova ,fotke u odeljku ,bucov,

Van mreže Aco Marjanovic

• Klub RiboLovci
« Odgovor #22 poslato: Februar 15, 2017, 11:09:13 posle podne »
Po mom iskustvu, aktivnost bucova zavisi od temperature vazduha, samim tim i vode. Ako je hladno vreme pa jos i sa malo suncanih dana kederi su u dubini kao i bucov, obrnuto ako je toplo, sunce izmami ribice na površinu i tada u gornjim slojevima treba tražiti bukadziju. Nema neke filozofije oko varalica, za dno koristim silikonce , gore vobleri plitko, srednjeronci, kasika, leptir, spinkaster+strimer.

Iskreno vise volim kada vidim prstanje kedera nego kada nema nikakve aktivnosti i moram da nagađam gde se bucovi nalaze.
Ako sam prinudjen da cesljam dno dzigovima, onda se ponasam kao kad pecam smudja,  pretrazujem specifične strukture, sprudove, poneki panj, kamenjare, limane, ivice brzaka i td. Nema nekih pravila gde se moze javiti. Samo je povlačenje varalice za nijansu brže nego kod staklenookog. :emoha22:
Recept za uspeh je prost: radi ono sto voliš i u šta veruješ.

Van mreže arsa

• Lovac
  • RiboLovci
« Odgovor #23 poslato: Februar 16, 2017, 11:14:26 pre podne »
Lep jel ovogodišnji?

Van mreže Aco Marjanovic

• Klub RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Februar 16, 2017, 11:31:13 pre podne »
Nije ovogodišnji ali je martovski :emoha22:
Približava se mart pa rekoh da napisem koju, mozda pomogne nekome :koopje:
Recept za uspeh je prost: radi ono sto voliš i u šta veruješ.