Autor Tema: Somovski ludi dani  (Pročitano 4203 puta)

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
Somovski ludi dani
« poslato: Jun 28, 2011, 10:09:01 posle podne »
Subota i nedelja oblacno vetar kisa u najavi. Dolazak na mesto gde rauba na hiljade ali voda mirna. Tek s vremena na vreme se vidi po koji onaj PRAVI raub. Brka uleteo na mesto zato nema bucova i smudja a znam da ih ima. Ajd da probamo malo i stavljam Rapalu DT6. Krupna vibracija trese ruku iz ramena i odmah onaj iz teme SOm 2011. A onda na scenu stupaju moja deca. U 3 minuta cera vadi 2 soma svaki oko 50 cm. Nisu veliki ali pribor na koji ih vadi je za pricu. Shimano Catana 2,1m 5-20gr. Najlon 018 varalica Mushoki glavinjara od 3 cm. Kod prvog sam pritrcao kao da joj pomognem pa sam se samo sklonio jer radi kao da je rodjena sa stapom.

Klinac takodje kuka da i njemu stavim neku varalicu da i on ulovi ribu pa i njemu stavljam mushoki glavinjaru u bandar dekoru od 3cm. On hvata redom prvo bandara pa onda smudja pa bucova i otkacinje mu se som od prilike site velicine kao ovi sa slika.

Ja ostavljam stap jer mi se ne peca sad bi samo gledao sta deca rade i kako uzivaju i cerka uzima moj stap na kojem vec stoji zakacena rapala DT6 FT i ona dobija jos 3 komada  od kojih je jedan za poneti tj u meri. Ostale somice koji nisu bili u meri deca uredno pustila u vodu da porastu ili da zovu babe i dede za sledeci vikend kad budemo opet tamo.

Vikend za pamcenje meni a tek deci ne mogu da opisem jer mi glavu probise kad cu sledeci put da ih vodim na branu.

Toliko o ovom somovskom danu a samo da dodam da je samo to popodne palo oko 11 komada sto je retko za bilo koju vodu.
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže neso80saric

• Klub RiboLovci
Odg: Somovski ludi dani
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2011, 10:17:43 posle podne »
Ovo je ljepota za vidjeti i cuti :emoha15:
Da mi je svaki dan biti na vodi...

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2011, 10:43:13 posle podne »
Chaki možeš slobodno da odložiš štapove, podmladak te je prešišao  :wink: :emoha15:
ŠTA MOGU KADA VOLIM DA PECAM

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2011, 10:52:04 posle podne »
Bravo za majstore i Chakija ;}}

Van mreže mushoki

• Klub RiboLovci
    • http://www.mushoki.uni.cc/
« Odgovor #4 poslato: Jun 29, 2011, 10:11:27 pre podne »
Na mladima svet ustaje. :Milance 4: :emoha009:
moga smudja niko nikada nece uhvatiti

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #5 poslato: Jun 29, 2011, 12:21:41 posle podne »
Majstor Mišo, definitivno šalji glavinjare, valda će pasti neki brka da se ne osramotim  :emoha009: :emoha009: :emoha009: :emoha15:
ŠTA MOGU KADA VOLIM DA PECAM

Van mreže Milanče

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • www.ribolovci.com
« Odgovor #6 poslato: Jun 29, 2011, 07:13:49 posle podne »
Bravo podmladak ... :e15: :emoha21:
Mobilni +31 651460727

Van mreže Vorbis

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Jun 29, 2011, 11:00:23 posle podne »
 :drinks 1: :whiteflag: :care:
 cool:

Van mreže marasns

• Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Jul 07, 2011, 11:37:14 posle podne »
Bravo e to je edukacija. Ja planiram bratovog klinca da zarazim pecanjem (tako sigurno nece biti baraba, narkos i sl) ima 3,5 godina i stalno slusa moje price o ``stuketinama``. Bice kod mene 5 dana pa pocinjem sa Sodrosom i na mali takmicarac da vata kedere, pa kad ojaca moze i varalica. Proslo leto, radni dan gledam oca (tridesetak godina) i sina (7 god.) na kanalu dosli u 6h mali peca ko pravi profesionalac, cizme, ranac ma sve pitam mu oca kako je ustao jutros, kaze cale ``Ma ja sam jedva ustao on me prubudio`` :) Kad je podne doslo a on mora da ide u skolu druga smena mali poce da place oce jos da ostane...
Prelepo je videti tako nesto to sigurno necu nikad zaboraviti.
Zato tate, ujaci i stricevi vodite decu na vodu naucite ih nema vece satisfakcije.I mene su tako pre 30 tak godina na Jegrickoj navukli :)
The good, the bad and the ugly...

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: Jul 07, 2011, 11:41:46 posle podne »
Sad sam u proceduri da im pojacam malo pribor jer su deca presla na krupnije ribe hehe pa ce se nebaviti nesto do 40gr da mogu deca da bacaju malo i vece varalice a ne da se pate sa 20gramcem (cerka) i sin sa Ul stapicem(3-14gr).

Sto rece marasns treba decu sklniti sa ulice a pecanje je jedan od nacina. Posto zivim u Bgdu tj na Novom Bgdu Sava i Dunav su mi tu ali pecati medju splavovima i medj govnarama je malo glupo.
ZAto svaki slobodan trenutak odem sa njima van grada pa neka i uzivaju van betona kad pecaju

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže mushoki

• Klub RiboLovci
    • http://www.mushoki.uni.cc/
« Odgovor #10 poslato: Avgust 22, 2011, 08:35:53 pre podne »
CHAKI iz pouzdanih a i spijaunskih izvora  :wink: izgleda da si za vikend opet imao SOMOVSKE LUDE DANE.Zato ocekujemo opsiran izvestaj da li su te klinci opet presisali sa ulovima. :happy:
moga smudja niko nikada nece uhvatiti

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Avgust 22, 2011, 08:52:28 pre podne »
Miso opet lep vikend samo sto nisam sliako ulove. 3 bucova i jedan somic sve oko 50 cm i Zverko je imao jednog bucova od 3kg. Ja sam lovio na tvoju glavinjaru i sve sam dobio na to osim jednog bucova odmah n a treci zabaca na DT4. Takodje jos jedan udarac koji je bio fatalan za glavinajru koja ce otici na zid sa sve udicama jer nije vise za upotrebu. Spojio joj rep i  glavu a udica je jedna skroz nerezonski iskrivljena na unutra. Udarac  u sred buka i odmah beg od jedno par metara i ponovo pumpanje prema dnu i odlazak.

U svakom slucaju lepa nedelja jer sam isoa zbog klinaca ali kod njih nije htelo iako sam i njima iste varalice dao. Cera je imala jednog smiudjarka na prvi zabacaj od jedno 30 cm na Brzotrza.

Ima video gde Vanja vadi jednog bucova od oko 3kg  i samo da ga rsedim i postavljam. on ga je zakacio a vadi ga njegova cera od 5 godina. Krv nije voda  :emoha15:

Van mreže kajman

• Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: Avgust 24, 2011, 05:00:36 posle podne »
Sta reci vrhunski dozivljaj Caki  :emoha21:

Ako ćeš na vodi da praviš dar-mar, obrati se hitno na Milanće Car!