Autor Tema: Patriot silikonci  (Pročitano 8821 puta)

Van mreže kajman

• Klub RiboLovci
Odg: Patriot silikonci
« Odgovor #15 poslato: Novembar 15, 2011, 09:13:50 pre podne »
Tacno na vreme nemam vise u kesici sam dobio samo po tri komada meni jedan Tigru jedan jedan Tebi  cool:

Ako ćeš na vodi da praviš dar-mar, obrati se hitno na Milanće Car!

Van mreže kajman

• Klub RiboLovci
« Odgovor #16 poslato: Novembar 25, 2011, 09:25:37 pre podne »

U nedelju smo bili kod Radoslava pa su moji drugari imali prilike da vide, na vodi probaju i dobiju neke od ovih zaista vrhunskih silikonaca. Ono sto su mogli i sopstvenim ocima da vide a to je ova zelenkasta linija /na slici iznad je isti silikonac swimmer/ koja razdvaja crna ledza od zutog tela. Kada je gledas ovako vidis da je zelenkasta, kada silikonca dignes prema izvoru svetlosti potpuno je bistra - providna, pod UV lampom svetli carobnim sjajem, a pod pozadinskim svetlom obicne sijalice evo ovako

Zaista neverovatno pod neonskim svetlom kada je u cevi neon svetli neverovatnim fluo zutim sjajem a pod argonskim /u cevi je arogon umesto neona/ osvetljenjem vec drugacije.
Kako li to sve izgleda smudju prilikom raznog intenziteta osvetljenja?
Da sve bude jos interesantnije silikonac radi i sa strane na stranu sto ukupnu sliku cini zaista veoma intrigantnom

Naravno, nije to slucaj samo sa ovim modelom svi su apsolutno drugaciji /ali totalno drugacijih boja/ kada ih gledas iz smudjeve perspektive. Gornji primer je tipican mi ovu zelenu liniju jasno vidimo kao zelenu aliiiiiiiiiii ne lezi vraze....

Van mreže marko-mrdak

• Klub RiboLovci
« Odgovor #17 poslato: Januar 10, 2012, 12:15:21 pre podne »
Gledao sam pre neki dan emisiju gde neki nas cova peca ovim varalicama. Valjda je to  i tvorac istih . Cini mi se da se zove Goran. Vrlo je ocigledno da covek na vodi zna sta radi, a i sam oblik ovih varalica govori da ih je napravio neko sa velikim iskustvom u pecanju i pravljenju varalica.
Zao mi je sto nisam imao priliku da i sam isprobam iste , ali uopste ne sumnjam u njihovu lovnost. Bas mi je drago da se i u inostranstvu nasi ljudi lepo snalaze u ovim vodama i pariraju velikim svetskim proizvodjacima( da ne kazem da su i bolji).
Nadam se da ce se i u nasim prodavnicama uskoro naci ovi proizvodi.

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #18 poslato: Januar 10, 2012, 01:59:37 posle podne »
Ima ih na Varalicar shop-u kod Dragana (vrabac), adresu ne znam da li da stavljam jer ispada reklama, mozda bolje da se cujes sa njim (clan je)?
Pozdrav

Van mreže bombers

• Klub RiboLovci
« Odgovor #19 poslato: Mart 23, 2012, 01:38:39 posle podne »
Ovakve silikonce sam kupio u formax-u samo se ne zovu patriot izgleda da se prave na istom mestu  - trebalo bi ovde staviti ikonicu za malog kineza .Prilično su lovni jedino što se jako lako svlače sa udice jer jako mekan silikon ili plastika štali je već.

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #20 poslato: Mart 23, 2012, 01:56:51 posle podne »
verujem da lice na patriota ali nisu sigurno isti bombers. Iza ovog silikonca stvarno stoji rad i istrazivanje jer covek koji ih je napravio zna sta trazi i sta hoce a ne ko ovi neki iz okruzenja majstori koji uzmu tudju gumu i nazovu kao svoju.

da budem iskren nisma koristio patriot gumu ali znajuci sta covek zna i sta moze i sta ume mislim da treba da mu se veruje  :emoha15:
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže vrabac

• Klub RiboLovci
« Odgovor #21 poslato: Mart 23, 2012, 07:36:30 posle podne »
Ja mislim da bi bilo najbolje da kupiš original Patriot silikonce pa prosto da uporediš.
Onda ćeš sigurno znati dali je to isto ili nije.
Ako ne želiš da ih kupuješ a dolaziš na Niški sajam imaćeš prilike uživo da ih pogledaš na našem štandu.

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #22 poslato: Mart 23, 2012, 11:49:02 posle podne »
Ona prva dva sa slika iz ruke su Formax sedovi, imam ih i nisu losi, ali kao sto sam kazes MNOGO lako pucaju, uopste ne moras nijednu ribu da upecas, prvi put kvrcnes u prepreku i kad izvadis udicu van vidis isecena ledja kako je udica prosekla kanal, ako zaglavis negde pa cupas, glavu im raskupusas kao nista a oci otpadnu, za 40 dinara po sedu to je LOSE!!
Ove Patriot sam skoro kupio nekoliko, bas pred lovostaj, i zeznu me onaj led da ih ne isprobam ali vidim kako su se pokazali ostalima, i posle 3 smudja izgleda isto kao iz kese, videcu naravno i sam licno kako ce biti ali verujem da je to ipak pozeljnije vecini, iako su skuplji od Formax sedova solidno, pa nek bira ko sta voli ili moze da priusti...

Van mreže Brus

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #23 poslato: Mart 24, 2012, 12:30:10 pre podne »
 Probao sam Patriot silikonce i potpuno sam se oduševio  :emoha15:
 Lovio sam smuđeve na Patriot Geru šeda i onda kada velika većina kolega nije imala ni udarac na druge silikonce. Što kaže Lomnica (video je svojim očima) posle ulovljena 3 smuđa šed je imao jedva vidljive tragove zuba na sebi.
 Vrhunski silikon  :emoha15:
 Tog prvog Patriot Geru šeda kojeg sam dobio od Kajmana na poklon sada čuvam na zidu među trofejnim varkama. Potpuno je opravdao moje poverenje i posle dosta ulovljenih smuđeva vreme mu je za penziju  :sumadinac:

Dodao bih još nešto što većina varaličara prenebregne prilikom kupovine silikonaca.
 Ovi silikonci podjednako dobro podnose sve oblike olovnih glava (što je definitivno izuzetno redak slučaj) i to u težinama od 5-6 grama pa do 40 grama (ja teže nisam ni koristio).

Van mreže vrabac

• Klub RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Mart 25, 2012, 06:55:58 posle podne »
Konačno stigle i Geru Patriot  SWIM BAIT silikonci od 25cm i težine 150 gr.
Ovo je za štuje na Joci BINGO a bogami i za one orijaše od somova na Dunavu.

A evo kako izgleda upoređenju sa Raduta shedom od 10cm

Ogroman silikonac sa ogromnim trokama

Van mreže kajman

• Klub RiboLovci
« Odgovor #25 poslato: Mart 26, 2012, 02:18:47 posle podne »
ja sam se sa ovim sedom u februaru bas nalovio krupnih smudjeva  :happy:

neka simbioza krkuse i glavoca tako sam ga i prezentovao

Van mreže bombers

• Klub RiboLovci
« Odgovor #26 poslato: Mart 30, 2012, 03:49:01 posle podne »
Bio sam ponovo u formaxu da pogledam i zovu se vintage čak je i pakovanje isto mislim na kesu u koju se pakuju šedovi jedino je boja drugačija i naziv a uporedio sam i pakovanje kod mikada isti slučaj , moguće da u različitim zemljama koriste isto pakovanje ko će ga znati  : sjeti se :

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #27 poslato: Mart 30, 2012, 10:19:29 posle podne »
Ako mislis na Vantage imaju citavu seriju, onaj "njihov" sed-tvister (drska kopija Delalande Sandre) lici na Patriot, ali sedovi ne, pogledaj rep njihovog seda, i manjeg sa ocima ("tupa"glava, mnogo sira ledja i uglast vrh repa) i veceg bez ociju (sve kao manji plus rep skroz kockast)...

Treba li napomenuti da smo Formax sedovima u Nisu nadenuli nadimak slina, jer su toliko meki i krti, samo natacinjanje na udicu cesto znaci pucanje, ako to prezivi prvo kacenje nece, ovo Geruovo je dosta zilavije, a sad da li dolaze iz iste fabrike pa Geru trazi bolju smesu, ili ovi kopiraju te koji Geruu, navodno u Japanu, proizvode silikonce to ne bih znao, i za ovo sam se umesao jer ipak znam iz prve ruke razlike i slicnosti.

Van mreže Brus

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #28 poslato: Mart 30, 2012, 11:58:58 posle podne »
 Sličnost je samo naizgled u obliku ali je ogromna razlika u materjalu od koga su napravljeni kao i u plivačkoj akciji.

Van mreže vrabac

• Klub RiboLovci
« Odgovor #29 poslato: Mart 31, 2012, 10:55:14 posle podne »
Uradili smo test u kadi pojedinih modela silikoskih varalica iz ponude Patriot Tackle.
Uživajte.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pP7TS67us5w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=pP7TS67us5w</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=QUeBJbaO1y8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=QUeBJbaO1y8</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ABzuJerX1D8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ABzuJerX1D8</a>