Autor Tema: Telematch štapovi  (Pročitano 4272 puta)

Van mreže Dragan

• Početnik
Telematch štapovi
« poslato: Jun 22, 2006, 04:31:32 posle podne »
Da li je neko pecao sa teleskopskim match stapovima, duzina izmedju 4-5m?
Kakvi su utisci i koje marke su se pokazale kao najbolje?
« Poslednja izmena: Februar 14, 2011, 12:55:53 posle podne maki car88 »

Van mreže mRVA

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2006, 05:10:43 posle podne »
To sto mi zovemo telematch stapovi su ustvari stapovi za Trota Lago ribolov, talijansku varijantu ribolova na ubacene kalife u jezerima. Mamci se uglavnom uz pomoc sbirolina bacaju na velike daljine, mamci su mali, a ribe znaju biti velike. Znaci brzi, jaki stapovi sa osjetljivim vrhom. Po meni bolji izbor od obicnih trodjelnih match stapova (koji su u biti sporiji i manje gramaze, osim stapova za Ostelato - dugacki match stapovi 4,20 o 4,50 metara -  nazvana po talijanskom jezeru Lago di Ostelato gdje se bacaju teski vagleri - preko 20 grama - na velike daljine i love velike babuske) i bolonjeza (nemogu biti toliko jaki i osjetljivi zbog dugackih djelova). Jedina mana im je sto su relativno kratki pa je ribolov na dubinama preko 4 metra skoro nemoguca. Ako ti je rijeka gdje lovis ispod 4 metra dubine, pravi izbor.
Moje skromno misljenje...

... i moj izbor, heheh

« Poslednja izmena: Jun 22, 2006, 05:18:19 posle podne mRVA »

Van mreže mRVA

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2006, 05:14:58 posle podne »
Buduci da je to talijanska tehnika, znaci firme poput Colmica, Trabbuca, Mavera... imaju odlicne stapove. A buduci da sam ja Daiwa man, moram ti skrenuti paznju na njihove proizvode. I Shimano je imao krasnu seriju Stradica, ali su im sadasnji stapovi ispod tog nivoa.
« Poslednja izmena: Januar 01, 1970, 01:00:00 pre podne mRVA »

Van mreže Dragan

• Početnik
(Nema teme)
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2006, 05:24:26 posle podne »
Ja sam vise mislio na stapove lakse gramaze, kao sto je npr. http://www.matchangler-shop.de/trabucco ... h-2003.htm , stap EXXON TRACKER.

Treba mi za plovak, troting tehnika na brzim rekama, do 3 m dubine (mrena, skobalj, plotica).
Da li je za ovu varijantu bolji bolonjez ili telematch (ili mozda trodelni match).
Bolonjeze mi je uvek izgledao predebelo, ne izgleda elegantno kao match stap. Znam da je match prevashodno namenjen za lov sa vagler plovcima na jezerima i sporijim rekama, ali verovatno bi mogao da se upotrebi i za ovu svrhu.
« Poslednja izmena: Januar 01, 1970, 01:00:00 pre podne Dragan »

Van mreže mRVA

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2006, 10:39:00 posle podne »
E, onda imas posebno napravljene stapove za trotting. To su u pravilu trodjelni stapovi sa punim grafitnim vrhom i oni obicno imaju oznaku "Float", "Avon", "Trotting". Tehnika vuce korijene iz Engleske gdje ima puno plicih rijeka. Idealno je da se zagazi u vodu i pusta u ravnini sa mjestom gdje se nalazimo. Idealni su i posebni plovci koji su izmisljeni za tu tehniku koji nemaju klasicnu antenu i imaju vec otezan donji dio.

Van mreže RADzA MUNZE

• RiboLovci
  • **
(Nema teme)
« Odgovor #5 poslato: Jun 25, 2006, 10:48:27 posle podne »
Necu ti bas mnogo pomoci oko trotting tehnike i stapova za istu ali ocu da ti ukazem na jednu stvar koja je vrlo cesta kod nasih ribolovaca .Dali iz neznanja ili iz nemogucnosti da kupe adekvatan pribor nasi ribolovci cesto pribegavaju "kurfte tehnici"
To ti je ono kad za jednu odredjenu  tehniku ribolova upotrebljavas pribor koji se koristi za savim drugu tehniku.
Npr. stap bolonjez a na njemu tonuci najlon 0.14 i wagler plovak a pri tom pecas na jezeru.Nije da se nemoze i tako ali to ipak nije to.
Znaci kad  vec postoje stapovi za trotting tehniku i plovci sa otezanjem  kao sto kaze mRVA onda je najbolje i najjednostavnije da uzmes to.Veruj mi najmanje ce te tako boleti glava .Sve ostalo bi bilo "kurafte tehnika"
« Poslednja izmena: Januar 01, 1970, 01:00:00 pre podne RADzA MUNZE »
Ni ribe vise nisu kao sto su nekad bile

Van mreže Winston

• Pripravnik
  • *
(Nema teme)
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 19, 2006, 12:55:49 posle podne »
Pecam na Shimano Catana Telematch Specimen 4,50 m i mogu reci da je pravo uzivanje!
« Poslednja izmena: Januar 01, 1970, 01:00:00 pre podne Winston »

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 19, 2006, 01:38:29 posle podne »
Mrva sve znas!

RESPECT!!!

Van mreže mRVA

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 19, 2006, 06:13:08 posle podne »
Sluzim narodu!  :wink:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
  • Bolje na pecanje biciklom nego mercedesom na posao
Odg: Telematch štapovi
« Odgovor #9 poslato: Mart 01, 2011, 06:29:04 posle podne »
Iako je tema stara za mene aktuelna jer pecanje na recimo SARANSKI ako smem tako reci telemec recimo TUBERTINIJEV TATANKA ..allround kojih sada ima od 4.2/4.5/4.8 sda akcijama 30-100/40-130 gr je vise nego dobro...Vagler i cepaj..no i na vece dubine klena ...pa posle i nekih drugih rinba na moru recimo je odlican izbor xza ovaj stap...
PECANJE JE MOJ ZIVOT A JA UZIVAM U ZIVOTU

Van mreže Izar

• Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2011, 06:15:41 pre podne »
To su OK stapovi za sarana, ali tesko mogu da se nazovu telemec stapovima, i po snazi i po akciji i po nameni

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2011, 12:41:39 posle podne »
no po broju sprovodnika i po nacinu razmestaja  ipak su neka vrsta telematch  ako tako mogu reci..Inace meni najuniverzalniji stapobi

Van mreže jculum

• Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: April 25, 2013, 10:44:14 pre podne »
Prvi ozbiljniji tako da kažem štap za plovak koji sam uzeo je Victory Telemeč od Tubertinija i što je zanimljivo kad odem na Dunav da pecam svi mi ga otimaju e daj samo da probam da vidim kakva ti je to motka, jedan naučnik mi je predložio da sa njim mogu i varalicu da bacam.... :Danilop:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: April 25, 2013, 11:10:39 pre podne »
sve se moze bacati ali prva funkcija mu je vec data...

Van mreže jculum

• Klub RiboLovci
« Odgovor #14 poslato: April 25, 2013, 11:25:27 pre podne »
Znam treba videti na šta ljudi pecaju!PA kad vide komad dobre opreme uvek bude reakcija ijaaaaaaaoooooooooo toliko si para dao jesi lud i tako to!