Autor Tema: Farbanje metalnog camca iskustva!  (Pročitano 1924 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
Odg: Farbanje metalnog camca iskustva!
« Odgovor #15 poslato: Jun 02, 2013, 10:27:54 posle podne »
Kad sam zapoceo temu da stavim sve slike mozda ce nekom koristiti! :drinks 1:

Na mreži drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #16 poslato: Jun 02, 2013, 10:29:23 posle podne »
 :hi:

Na mreži drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #17 poslato: Jun 06, 2013, 05:58:05 posle podne »
Danas se malo igrao.....

Van mreže Milanče

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • www.ribolovci.com
« Odgovor #18 poslato: Jun 06, 2013, 07:49:29 posle podne »
Drinski alal vera  :e15:
Mobilni +31651460727

Van mreže serbian_hunter

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #19 poslato: Jun 07, 2013, 08:51:26 pre podne »
Dok moja ekipa ne proba izdrzljivost, okretnost, brzinu, kamuflazu pri lovu, stabilnost pri pucanju i ulasku nista od pohvale i dobre ocene...   :sumadinac:

Meni je extra, tamnija zelena ne bi mogla da da kontrast ovakav  :hi:
Jos dobru pentu da nabavis, imao je Duca neke sto obidju patke u punom letu...   :Mladjan 1:  :Mladjan 1:

Valjda ce biti i neko svecano otvaranje uz klopu i cepi tipa kao na sajmu automobila prekriven svilom, pa uz aperitiv dve devojcice da "skinu" svilu...  :hehe:
Rodjen da lovi, osudjen da radi!
Odelo ne čini čoveka kao ni lovca oružje!

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
  • Bolje na pecanje biciklom nego mercedesom na posao
« Odgovor #20 poslato: Jun 10, 2013, 12:01:28 posle podne »
mnogo lepo izgleda
PECANJE JE MOJ ZIVOT A JA UZIVAM U ZIVOTU

Van mreže bugitrs

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #21 poslato: Februar 14, 2014, 10:00:21 posle podne »
 Da nastavim o prici, sa teme o gumenjacima .........

Van mreže bugitrs

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #22 poslato: Februar 14, 2014, 10:02:34 posle podne »

Van mreže bugitrs

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #23 poslato: Februar 14, 2014, 10:10:37 posle podne »
Camac sam nakon varenja I spajanja svih metalnih delova, busenja rupa na nosacima za daske I ostalih sitnijih zajebancija, prematirao........ tj. obrusio sve delove I spolja I unutra sa onom rotacionom lisnatom smirglom na maloj brusilici, sve do belog metalnog sjaja I svuda gde je brusilica mogla da dohvati...

neke ivice su doradjene I obrusene rucno .....smirglom...... ovo je uradjeno da bi se skinuo sloj prljavstine na samom limu koji postoji jos od valjanja limova iz fabrike a koji se ne moze tako lako skinuti antirostom ili nitro  razredjivacem......

nakon toga je ceo camac premazan jednim slojem antirosta I ostavljen da se osusi.....

nakon susenja antirosta ceo camac je prvo opran vodom uz trljanje krpom .....I tu se tek videlo koliko je jos prljavstine na limu ostalo.......nakon pranja I susenja... ceo camac je dva puta dobro opran I odmascen nitro razredjivacem I spreman za osnovnu boju.....

Van mreže igor 021

• Klub RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Februar 18, 2014, 11:36:52 pre podne »
šta je potrebno za registraciju metalnog čamca tipa samogradnja? jel treba neka dokumentacija o kupovini lima.......? :hi:

Van mreže zajaribar

• Klub RiboLovci
  • IZ ZENA TREBA IZBITI LOSE,A NABITI DOBRO
« Odgovor #25 poslato: Februar 22, 2014, 07:00:20 pre podne »
Sve ovo sto je uradjeno na mjemu u zadnjem postu je stavarno majstorski.Za to treba veliki trud i veliki rad.Posto ovde je velika povrsina u pitanju,i pogotovu sto ima dosta uglova.

Na mreži drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #26 poslato: Februar 22, 2014, 09:35:26 pre podne »
Dajte kolega nastavak ovo je klasika interesuje me zadnji sloj boje! :drinks 1:

Van mreže bugitrs

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #27 poslato: Februar 22, 2014, 04:30:05 posle podne »
 :pupu: Mislio sam da ima slabo zainteresovanih .....pa batalih pisanje.....nastavljamo dalje....

jedino bolje resenje za odmacivanje povrsine lima camca je ,,peskiranje,, cele povrsine I spolja I unutra ali to je preskupo I meni nedostupno jer u blizini nisam imao nikoga ko ima spoljasnju peskaru.......

svi spojevi lima, varovi sa spoljasnje I unutrasnje strane su premazani zaptivnom smesom BODY 999

nakon ovako pripremljene povrsine camca uradjena su prva dva sloja   Dvokomponentne epoksidne osnovne boje  proizvodjaca BODY 989, prvu ruku smo radili rucno.......  vece I ravne  povrsine valjkom a uglove I nedostupne delove zakrivljenom cetkom.......nakon susenja prvog sloja boje ....drugi sloj iste boje je nanet pistoljem za farbanje....

nakon susenja osnovne boje za metal dno camca deo spoljasnjih stranica u visini od 15 cm I pod camca su zasticeni  zastitom na bazi kaucuka BODY AUTO FLEX SPECIJAL...... tu je zavrsena sama prica oko zastite camca od korozije I vode.....

Van mreže bugitrs

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #28 poslato: Februar 22, 2014, 04:45:00 posle podne »
e sad sva polemika oko onoga da li je camac drveni ili metalni ,,na prvi pogled,, : ne ne : deluje drveni ali nije........

ideju za ovakvo farbanje sam dobio od jednog starog majstora, farbara, koji na zalost vise ne radi  a kod koga sam video metalna garazna vrata uradjena u dekoru drveta ...... I on mi je poklonio alatku sa kojom se izvlace sare tj. dezen godova drveta na farbanim povrsinama..........

e sad tu se pusta masti na volju jer kakvu farbu odabrete takve ce sare biti...... ja sam za prvu tj osnovnu zavrsnu boju izabrao oker zutu svetliju I nju smo na celu povrsinu camca naneli pistoljem za farbanje....za drugu ruku zavrsne boje izabrana je boja nalik na boju tikovine I ona se nanosila valjkom sirine oko 10 cm na  taj nacin sto jedan nanosi boju valjkom a drugi odmah za njim izvlaci saru u dekoru drveta .......ovo je veoma tesko I skoro neizvodljivo uraditi sam bez pomoci prijatelja.....druga ruka se nanosi tek nakon potpunog susenja I ocvrscavanja prvog zavrsnog sloja

veoma se brzo udje u fazon za velike povrsine ali za male delove kao sto su sama rebra camca je bas bas tesko mucenje...ali camac radite za sebe ...ipak je uzivanje uzivanje..

zaboravih da kazem da sam za zavrsnu farbu koristio sinteticke auto boje a kog proizvodjaca pojma nemam jer su mi direktno sipali iz onih dozera ...znam samo da su bile crvene kutije a ko je proizvodjac boja pojma nemam...

Van mreže bugitrs

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #29 poslato: Februar 22, 2014, 05:35:40 posle podne »

evo to je ta alatka od gume sa kojom se radi sara dekora drveta na farbanim povrsinama.....

polukruznog oblika je I samim menjanjem ugla, prilikom vuce...tj skidanja ,,viska,, boje dolazi do promene izgleda sare I samog dekora........

drugi zavrsni sloj se izvodi polako...sa cestim pranjem ove polukruzne povrsine alata jer opasno sakuplja visak boje ......