Autor Tema: Kupovina novog čamca  (Pročitano 4001 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ossa

• Klub RiboLovci
Odg: Kupovina novog čamca
« Odgovor #15 poslato: Avgust 18, 2013, 09:44:04 posle podne »
Ako mozes da narucis kod pravog majstora uzmi al(mg) da ne razmisljas previse kada dune donjak... A za plastiku pogledaj i kod tri princeze. Mislim da su malko kvalitetniji od nautik plasta. Bar sto se tice zavrsne obrade.
I jos nesto... Drugar mi ima trackera koji je alum. To je neprejebiv camac za pecanje. Prodavao ga je za oko 2 tisoc evra pa je odustao. Jeste novo novo, al prati oglase, pa ti mozda naleti nesto povoljno. Jer sad je kraj sezone... Srecno

utapkano s galksija ejs +

Van mreže Max011

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #16 poslato: Avgust 19, 2013, 08:58:33 pre podne »
Ke vidimo ...  :pivo:

Окемо да правимо црквите ? Окемоооо !!! Ке дамо парице ...Некемо ...Шта ви ту мени окемо некемо ке видимо итд ... :emoha009:
Ništa ljudsko nije mi strano...

Van mreže Danilop

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #17 poslato: Avgust 19, 2013, 01:34:16 posle podne »
 :emoha009: :Milance 4: :emoha009:

@Ossa

Pa to sam i napisao - ko ima baš dobar alu čamac (aluminijumski čamci nisu retki kod nas, al' dobro urađeni jesu) teško da će da ga prodaje. Čamac tipa tracker je izmišljen za lov i riblov - jedino je malo teže naći nekog ko radi 1,5 u patosu i šire što je standard kada se pređe 5,5m - standardna tabla je širine 1250mm, pa majstori vole ono na šta su navikli. Međutim, ozbiljni majstori rade i veće gabarite:

Ovako nešto (bez konzole) može da se odradi za oko 2800-3000 evra. Dimenzije - 1,5m u patosu, modifikovano V plitko korito - kopija trackera - jedino je umesto onih američkih, vrhunskih nautičkih i aero legura, korišćen AlMg koji je solidan.

Commander 18 je super čamac, ali mi je Mašer malo praktičniji zbog većeg pramčanog boksa - malo je Mašer i jeftiniji (neznatno) a najveća prednost mu je u koncepciji - trimaransko plitko V korito koje treba da je dosta stabilnije na talasima (što je meni veoma bitno). Inače, Tri Princeze imaju jako dobre reference - rade dosta i sa državnim i ostalim službama (recimo, ribočuvari ovde imaju Commandere Sport).

U stvari, jako prijatno sam iznenađen ponudom i kvalitetom na domaćem tržištu (sobzirom kako je bilo pre par decenija kada sam poslednji put ozbiljnije razgledao). Jedino su cene naduvane, ali je to i logično jer se rade uglavnom čamci po želji, to jest unikati. Serijske proizvodnje, koja bi sigurno oborila cene za 30-40% nema.

Van mreže Danilop

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #18 poslato: Avgust 19, 2013, 01:42:55 posle podne »
A evo i jedan vrhunski Đenin čamac za Dunav koga nema na web sajtu a koji je malo skuplji (osnovna verzija 3500€, kako mi je u ponudi rečeno):

http://postimg.org/gallery/4mqgrltw/

Ovaj je maksimalno nabudžen sa opcijama, ali se vidi ozbiljnost konstrukcije i pedantnost izrade

6,1m x 2,1m preko svega, patos 1,5m  :happy:

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #19 poslato: Avgust 22, 2013, 02:07:50 posle podne »
evo jednog po meni odlicnog za pecanje i jos po nesto

http://www.kupujemprodajem.com/Aqua-Lux-7377346-oglas.htm?filter_id=33309765
Za Putina vojna parada, za zapad gay parada

Van mreže ossa

• Klub RiboLovci
« Odgovor #20 poslato: Avgust 22, 2013, 04:14:21 posle podne »
Pa to je dunas, tri princeze je isti takav... Nego ovaj djena sip je super. Al samo sto su ga ispolirali ko ogledalo. Mat zeleni bi bio super ( smb). A 3500 dobra cena. Verovatno se tesko nalaze polovnjaci.

utapkano s galksija ejs +

Van mreže Danilop

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #21 poslato: Avgust 22, 2013, 06:00:06 posle podne »
Čaki taj je 1,5m preko svega (oko 1m u patosu) - to su sve čamci na foru starog Dunasa, što spomenu Ossa (uključujući popularnog Tajmena koji je jedan od najplovnijih u klasi) - odlični za terene u gornjem podunavlju, za terene oko NS, BG, za Savu, Tisu, Tamiš, DTD - ovde dole, ako može da se bira, poželjno je nešto šire i duže.

Van mreže Danilop

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #22 poslato: Avgust 22, 2013, 06:11:56 posle podne »
... Nego ovaj djena sip je super. Al samo sto su ga ispolirali ko ogledalo.
...

Kukalu mu majka kad upeče zvezda pa se aluminijum usija - aluminijum je posle bakra najbolji mogući provodnik toplote - na ovim avgustovskim temperaturama može jaje da se isprži u podne, pogotovo dok ne oksidira i ne dobije patinu.

Al' sijaaaaa - ko tozla   :Mladjan 1: :Mladjan 1: :Mladjan 1:

Van mreže Danilop

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #23 poslato: Avgust 22, 2013, 08:36:46 posle podne »
 :eek: :eek: :eek:

:Mladjan 1: :Mladjan 1: :Mladjan 1:

Samo u Americi  :emoha009:

Van mreže zlatar

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Avgust 22, 2013, 08:53:14 posle podne »
Šta mu vredi opet nije kompletan :pivo:

Naiđe neka konrola i šta će jedino da pripuca il da bega,ovako opušteno pitaš šta ćete popiti,bla,bla i ajd u zdravlju :Mladjan 2:

Van mreže Danilop

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #25 poslato: Avgust 22, 2013, 09:21:55 posle podne »
 :emoha009: 

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Ch8uCOPbH7I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Ch8uCOPbH7I</a>

Van mreže pop

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #26 poslato: Avgust 26, 2013, 09:14:53 posle podne »
A evo i jedan vrhunski Đenin čamac za Dunav koga nema na web sajtu a koji je malo skuplji (osnovna verzija 3500€, kako mi je u ponudi rečeno):

http://postimg.org/gallery/4mqgrltw/

Ovaj je maksimalno nabudžen sa opcijama, ali se vidi ozbiljnost konstrukcije i pedantnost izrade

6,1m x 2,1m preko svega, patos 1,5m  :happy:

Dobar... zagledao slican pre nekoliko godina na sajmu nautike... dobar....

Van mreže Max011

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #27 poslato: Septembar 27, 2013, 03:13:16 posle podne »
Ајме а ди је они мали од палубе Данило ... оли је отиша навигат? Ћа јема мештре ди је каић ? :sumadinac:

Van mreže Max011

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 28, 2013, 09:13:27 pre podne »
Ајме а ди је они мали од палубе Данило ... оли је отиша навигат? Ћа јема мештре ди је каић ? :sumadinac:

Tri Djenke biraj

Van mreže Danilop

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 28, 2013, 03:53:18 posle podne »
 :hi:

Lepo ... imaš PP