Autor Tema: Savagear Cannibal  (Pročitano 9057 puta)

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
Odg: Savagear Cannibal
« Odgovor #15 poslato: Novembar 07, 2013, 07:37:51 posle podne »
Zanimljiv stav, ali u ribolovu to ne važi!

A debatovati se može uvek... Mislim da je upravo to razlog da ljudi kupuju skuplje silikone, što jednostavno nemaju poverenja u nešto što deluje prosto i jeftino je! Konkretno, kod pomenutog silikona postoji dekor gde je kao velika riba progutala malu pa se providi u stomaku  :emoha009: Hoćete mi reći da se na to "pale" ribe u vodi a ne ribolovci na suvom  :krst:!?
Moje mišljenje jeste da silikon ne treba da bude "nabudžen" već jednostavno zadovolavajućeg kvaliteta i lovnosti!
Sad, ako neko baš voli da bude "šminker" na vodi i ima para da to plati ili prosto ima više poverenja u skuplje varalice, neka mu je na zdravlje!
Na žalost, lovnost silikona U ODNOSU NA DRUGI je jako teško dokazati! Mislim, ako smuđ (primera radi) dođe na Cannibala, otkud znamo da isto tako ne bi došao na Orku (opet primer)!?
Mikroele, moje skromno mišljenje jeste da ako džigujemo rame uz rame (sa istim znanjem ribolova), ti sa Cannibalom, ja sa Orkom, rezultat bi bio- 1:1! (s tim što bih ja imao 50-60din više u džepu)
Ako smo se išta razumeli  :Mladjan 2:...

Van mreže d2d

• Klub RiboLovci
« Odgovor #16 poslato: Novembar 07, 2013, 07:59:31 posle podne »
nije

Za mene jeste.
Ali opet, ja ih dosta i gubim po pecanju. Ko peca na laksim terenima njemu verovatno nije skup.

Na mreži mikroel

• Klub RiboLovci
    • m2m-solutions
« Odgovor #17 poslato: Novembar 07, 2013, 08:04:58 posle podne »
Šane
Očigledno da nismo.
Osim sto zelim da stignem iz tacke A u tacku B ,ja zelim i da uzivam u putovanju.

Poredis nesto bez potrebe za poredjenjem.
Ne vidim razlog za tim.
Da mi je bila namera poredjenje ja bih temu nazvao Cannibal VS Orka VS ...
Ovako....ostavljam tebi da otvoris tu novu temu.

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #18 poslato: Novembar 07, 2013, 08:10:29 posle podne »
Nisam ja uporedio automobile sa silikonom za pecanje, no dobro...
Ali si u pravu! Najbitnije je u stvari što ima toliko velikog izbora varalica/pribora pa svako može sebi da priušti zadovoljenje određenih "poriva"... Ko šta voli nek izvoli, važno (bi bilo) da svi hvatamo ribu  :emoha21: :emoha22:

Na mreži mikroel

• Klub RiboLovci
    • m2m-solutions
« Odgovor #19 poslato: Novembar 07, 2013, 08:14:04 posle podne »
D2D
Meni traju dugo
Retko se kida na Z.Moravi, jedino kad ga stuka izgrize.
Verovatno vise para potrosis na te jeftinije nego ja na ove skuplje kad saberes na kraju .

Na mreži mikroel

• Klub RiboLovci
    • m2m-solutions
« Odgovor #20 poslato: Novembar 07, 2013, 08:21:36 posle podne »
Vazno je uzivati u vremenu provedenom u ribolovu,druzenju , u priboru ,vobleru i silikocu(i u automobilima kojima putujes  na pecanje),a ne hvatanju ribe!
Poenta je na uzivanju a ne  na hvatanju sto vise ribe.

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #21 poslato: Novembar 07, 2013, 08:24:01 posle podne »
OK zemljače, tvoja je zadnja  :Mladjan 1: :dash1: :dash2: :Milance 50:

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #22 poslato: Novembar 07, 2013, 09:15:08 posle podne »
Ja volim Orka gume volim relaxa volim AP ali ..... Postoji nekad kad riba nece ni na jednu ponudjenu a onda se setis da imas negde neku skupu koja stoji tu i iz "straha da je ne izgubus" je ne bacas i stavis je i odmah riba. To je meni recimo taj Sloter bio. Nabavljao ga svojevremeno iz Cro i bio bas skup ali kad pogledam u zbiru isplatio se jer je doneo dosta radisti na vodi.

NIsam koristo Canibala a probacu ga sigurno a ima i jedna interesantna stvar . Mnogi ribolovci hvale Profiblinker Atractora. Nahvatali se riba i riba ali ja na njega nikad nista. Nije da ga nisam bacao nije da ga nisam forsirao ali jednostavno ja na njega ne znam ribu dauhvatim. A kosta i on nije da ne kosta. E sad sa gledista slotera kosta ali hvata kod mene a sa stanovista atraktora kosta ali kod mene stativa. Jel u pitanju guma ili ja ne znam da radim sa tom gumom tj da je  vodim. Kad steknes poverenje u neku gumu tu je kraj i onda krene mozak da razmislja ja na nju hvatam i meni ne treba da bacam pare na skupe gume. Ista prica je i sa stapovima i sa masinicama i sa kolima. Ja volim da probam da promenim da se na kraju i zajebem ali proba je to u svakom slucaju i ne bih bio bas krut kad je i jedna i  druga strana u pitanju.

Pozdrav za sve i tu smo da kazemo neka svoja iskustva i o jeftinim gumama i o skupim . Istina je kao i uvek negde izmedju
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Na mreži mikroel

• Klub RiboLovci
    • m2m-solutions
« Odgovor #23 poslato: Novembar 08, 2013, 10:42:37 pre podne »
Cannibal  od 10 cm  je  meni  odlican za stuku,
Sad moze i na komad da se kupuje tako da 30-40 dinara razlike nije puno a razlika u radu,izgledu  i lovnosti je ocigledna.
ni blizu njega nisu ovi domaci koje neki pominju...

Ima i drugih ,japanskih ,koji su u klasi sa njim ali se do njih mnogo teze dolazi.

Na mreži zoazokk

• Klub RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Novembar 08, 2013, 11:01:48 pre podne »
Ja sam neke shadove plaćao i 2€ kom :yeah:

Van mreže mamijo

• Klub RiboLovci
    • AirCorridor
« Odgovor #25 poslato: Novembar 08, 2013, 01:21:34 posle podne »
Sane drugar moj, nisi u pravu uopste ovde .... nabrojani shedovi ovde Orka, Slotter i Canibal su  razliciti sedovi sa razlicitim vibrama i moze lako da se desi, a i desavalo mi se da samo jedan radi i bude redaljka! .. ostale mozes bacati - kao u bunar da si bacao ... ista boja ista prezentacija, ma da pipne nece ... I dalje .. Slotter i Canibal nisu "svakodnevne" varalice! ( na svu srecu - jerbo su skupi, pa da su allround varke ... ju ju ju ... mnogo bi to kostalo :) )  Orka shad ... i kao jeste ... tj cesce ce smudj racunajuci neki duzi vremenski period udarati na Orku nego na ova dva,  ... Stim sto Shane, drug moj, po mom misljenju i Slotter i Canibal pri lovu smudja a da bi ga i ulovili -> traze brzu vodu! (bar na nacin kako ih ja koristim) ... Orka shad radi i lovi u svakoj ... a Tisa je uglavnom jako spora .... Tako da na primer na Dunavu slotter mi je veoma lovan, a na Savi - ja se ne secam da sam ikad uspeo dobiti smudja na Slottera / Canibala ... I zato verovatno da zbog globalne sporosti ta dva sheda ce biti nula bodova na Tisi, a ti razocaran ....
Stim sto Canibal ima jos jacu vibru nego Slotter! Zbog takve vibre, ja ga uglavnom upotrebljavam na mestima gde mogu u brzoj vodi duuuuuuugo ulerovati Canibala da on "rastrese" dole svu vodu, jogurt od nje napravi i time sam potrazi smudja mozda i sa vece daljine da dodje da vidi koja to muchena ribica, koja je potpuno na drogama  :quote: kolko brzo pliva, ne moze da savlada brzak .... ( dugo dugo stoji u malo vode a trese kao lud)!
Who plums you?

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #26 poslato: Novembar 08, 2013, 03:28:29 posle podne »
Upravo o istom  govorimo drug-mamijo...  Neka i bude moje neiskustvo sa drugih voda, a i sam znaš koliko je Tisa specifična (džig)! I sam kažeš ZNA DA BUDE LOVAN u određenim situacijama, a u nekima samo ON daje ribu! Slažem se.,. Meni se to desilo ove sezone, kada je u sred leta SAMO 3" Kalins i samo u jednom dekoru (mi) davao ribu.... A takvi periodi brzo prođu i - nazad na dobro proverene silikone! Ono što je meni ovde zasmetalo jeste da ispada kako samo daš x para za skuplji silikon i on ti da ribu!?
Činjenica da Cannibal NEKADA JEDINI da ribu govori samo da ga treba imati u kutiji, ali svega nekoliko komada, a ne dizati ga u nebesa kako je samo on i on jedini... Oko čitave pričeo o dekorima, veličinama, lovnosti itd. SavageGear je najbolje odradio - marketing!

Van mreže mamijo

• Klub RiboLovci
    • AirCorridor
« Odgovor #27 poslato: Novembar 08, 2013, 03:42:24 posle podne »
E "now you are talking" ... Da - bas tako treba ga uvek imati u kutijama - nekoliko komada ... ko zna kad ce zatrebati i spasti dan ...  :Milance 31: ... nema ljutis, nikoga i nicije iskustvo se ne omalovazava sa moje strane - samo poenta mog posta je bila ovo:

Naravno da je puno! Msm, šta će to cannibal "odraditi" a što (recimo) Orka šed 12 neće pri čemu je tačno pola cene! Bez da sumnjam u (dokazanu) lovnost prethodnog...

Jednostavno, postoje varalice na koje se pecaju ribe, dok postoje i one na koje se pecaju ribe a RIBOLOVCI se "pecaju" još više  :Milance 11:

Odradice i Canibal i Slotter mnogo stosta sto Orkin shad nece ( ne moze! ) da odradi .... !!! Prvi put kad izdignes sa dna Canibala u nekoj brzoj vodi i kad ti isti zavibrira kao da imas pache 5icu  a ne silikonca ;) ( malko preterujem  :Mladjan 1: al zatrese mushki i oseti se samo tako na shtapu)  .... samo ce da ti se upali lampica ....
Who plums you?

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #28 poslato: Novembar 08, 2013, 03:52:29 posle podne »
SAne zna se sta se kupuje na kilo a sta na komade i tu nema price nikako. Ja sam takodje pricao o danima kada nece nista kada strahovito bira e za takve dane i spasavanje dana, sto rece mamijo, i sluze Canibal i Sloter. Uvek imam po koji komad Slotera cisto za nedaj boze mada sam ja prosle zime na Savi jako lepo dobijao ribu na njega i cak sam par komada dao momcima sa kojima se sretnemo pa su me obavezno u sledecem susretu pitali gde ima da se nadje i pokazivali mi slotera koji je iskidan onako bas bas sto znaci da je dao ribu
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #29 poslato: Novembar 08, 2013, 04:42:56 posle podne »
Naravno da ćemo se uvek razumeti, samo kada postoji kultura dijaloga (što mnogi ne žele da imaju)

@mamijo
A da, da  :yeah: Taj post se odnosio na nešto drugo...
elem, nemoj se ti klanjati nečijem znanju i iskustvu (pogotovu mom - skromnom) nego mi svi zajedno možemo tvom  :care: . Što se tvog iskustva sa silkonima tiče, sve sam video u Kanjiži  :eek: Ljudi čovek nosi  sa sobom torbu silikon/olovo od 30-tak kg  :krst: :Milance 31:  Sa tim iskustvom svega i svačega- nema šale!  :kuc:  U mojoj verovatno neće biti ni jednog Cannibala jer - odakle mi BRŽA voda  :emoha009:

@Chaki
E da mi je sad jedan sloter (ili cannibal), pošto ovo kuckam sa Tise, a ceo dan bez udarca  :Mladjan 2: : jao :