Autor Tema: udara li repom?  (Pročitano 5883 puta)

Van mreže pedro

• RiboLovci
  • **
udara li repom?
« poslato: Januar 08, 2007, 09:23:57 posle podne »
nesto se sabiram i oduzimam, dok ne dodje mart/april... jel vam se desilo da posle udarca na varalicu i kontre izvadite soma zakacenog za rep? meni jeste, vise od jednom, a nisam neki somaros...
prelazim na plan B!

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #1 poslato: Januar 08, 2007, 10:10:17 posle podne »
Meni se desavalo da posle cudnog kacenja "za dno" izvadim straobalno balavu strunu. Neki su mi stariji pricali da se som uvija pa je izbalavi.

Kad sam imao onaj jedan udarac ono jedno leto na one jedne silikonske rakove na Adi koji jos sanjam, prvo sto me Chaki pitao bilo je: "Jel bila balava pletenica".

Ne verujem da udara repom, gledao sam par filmova kako lovi i to je uvek zgutavanje "straight forward". Ali je moguce da ti zgrabi, ti mu punkes kontru pa on krene da se uvija i tu uspe da iskaci varku iz usta koja ga usput podkaci negde drugde.

Van mreže gagi_pn

• Klub RiboLovci
    • http://picasaweb.google.com/draganbre/
(Nema teme)
« Odgovor #2 poslato: Januar 08, 2007, 11:23:33 posle podne »
Pozzz  da da to je uobicajeno 50% od uhvacenih Somova, narocito ovi vecih koji se stravicno bore i pokusavaju repom da se oslobode udice pa ostavljaju ljige po kanapu ili strune.
Mogu davam kazem da je Som veoma inteligentna ribica koju ja licno postujem i uvazavam, ako mi kazemo glup ko Som hm nebi se reklo da je glup, jeste nervozan i brz i veoma  borben.
A sto se tice mamca 80% ga udara prvo repom pa tek onda uzima...

Ne lupaj po vodi   :)
BISTRO I DOBAR POGLED

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #3 poslato: Januar 09, 2007, 03:07:49 pre podne »
jel moze da bude i veca jegulja? posto i one isto rade ako nema oko cega da se omota dok je na dnu hoce uz strunu.

Van mreže Kesa

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2007, 08:43:02 posle podne »
Ove godine jedan od 65cm za rep,i drugima se to dešavalo.

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #5 poslato: Januar 11, 2007, 10:10:47 posle podne »
Ako ima neko neki snimak tog napada lupanjem repom voleo bih da vidim.

Van mreže Miroslav

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2007, 11:13:55 posle podne »
Gledo sam ja ljetos kako som lupa repom, to je bilo izpod brane gde lovim, jos kad sam imao udarce na glavinjare pa dam kontru odmah posle toga som izbaci rep na povrsinu i lupi, sigurno tako se ponasa i u dubljim delovima. :D

Van mreže pedro

• RiboLovci
  • **
(Nema teme)
« Odgovor #7 poslato: Januar 12, 2007, 10:24:08 posle podne »
sigurno odem na vodu stotinak puta godisnje (uglavnom ne lovim soma), ali sam samo JEDNOM prisustvovao pravoj jurnjavi soma po povrsini koja je trajala i trajala.... o kako bi voleo to ponovo da dozivim!

dobro video sam i par sporadicnih kupanja i sumljivih jurnjava za koje ne bih smeo da se zakunem da je bio som.

grabljivice imaju svoje 'bubice' kao stuka na primer, ili smudj, kada napadnu varalicu ali ne otvore usta nego ga samo gurnu. jednom je tako bas od kile na dva metra od mene napravio dupli salto preko popera koji je mirovao - nema sanse da ga je promasio, usta su mu bila skroz zatvorena, samo se glupirao...

pre bih rekao da je taj udarac repom - koji izgleda definitivno postoji - neka zajebancija a ne varijanta 'ocu da jedem po svaku cenu'
prelazim na plan B!

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #8 poslato: Januar 12, 2007, 11:21:04 posle podne »
Sto se samog udaranja repom tice to po stoji. Gledao sam legendarnu "Plavu Planetu" kada se jato tuna zalece na sardele koje su oformile onu loptu.

Puknu repom po lopti i par ribica se samo zateturaju, udarni talas i turbolencija ih kao vrbov list onako zanesu malo. I tuna ih onda guta dok su tako "shashave".

Bila je i ovde ranije polemika o bucovu, da li slicnu stvar radi kad onako jako lupi. Djole je bas nesto prevodio sa ruskog cini mi se tom prilikom. Pre par godina....

Van mreže gagi_pn

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #9 poslato: Januar 13, 2007, 05:28:25 posle podne »
Pa evo ja stigao sa Dunava biosam par dana,bilo je lepo nisam pecao zbog talasa ali sam se jako osvezio i odmorio :)
Milos evo ti jedan kratki fimcic gde se lepo vidi kako cika brka lupa repom
http://xvella.free.fr/videos_680/iron_u ... ttacks.wmv

BISTRO I DOBAR POGLED

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #10 poslato: Januar 13, 2007, 08:59:20 posle podne »
Gagi hvala

Film je da ga covek sanja, odlican je.

Ne da ga je muno repom, nego ga je oshinuo ozbiljno. Sto li to radi majku mu?

Van mreže gagi_pn

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2007, 10:14:04 posle podne »
Samo znam kolko sam ga puta promasio na vertiklai pa mi nije bilo jasno sta se desava,i kako je moguce ali kada sam nekoliko komada uhvatio za repove onda sam poceo da razmisljam da on to udara repom,naravno razgovarao sa kolegama koji pecaju na sistem kao i ja i potvrdilimi da se i njima desava da uhvate soma za rep  i tako malo po malo dodje se do neke istine a ne samo prepostavke..
I zato kazem da je Som veoma intelingentan i pametan ali ipak se prevari i nama dodje na udicu. Znaci verovali ili ne da on primeti i oseti mamac na pet metara od povrsine vode ako je dubina nekoh dvadeset metara pa i vise cudan je veoma cudan i osetljiv pa i lukav da kazem...

BISTRO I DOBAR POGLED

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
(Nema teme)
« Odgovor #12 poslato: Januar 13, 2007, 11:18:11 posle podne »
ala ga je otresao KO CIGANCE SLINU jebote. Onaj bandar se nakostresio ko da ga je struja udarila :wink:
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže mirko t.

• RiboLovci
  • **
Odg: udara li repom?
« Odgovor #13 poslato: Avgust 06, 2014, 05:58:51 posle podne »
ovaj je udario repom

http://i62.tinypic.com/fvlnpz.jpg

losa slika skenirano sa stare fotografije

Van mreže igorKG

• Klub RiboLovci
Odg: udara li repom?
« Odgovor #14 poslato: Avgust 08, 2014, 08:39:12 pre podne »