Autor Tema: Да се и наш глас чује  (Pročitano 4424 puta)

Van mreže mrwa22250

• Lovac
  • Klub RiboLovci
Odg: Да се и наш глас чује
« Odgovor #30 poslato: Januar 13, 2018, 06:20:15 posle podne »
Ne znam za ostale,ali L.D.iz Bezdana koje je u sklopu mog LU nadje se u nezavidnom polozaju jer je sva zemlja u ataru u vlasnistvu Petra Matijevica(koji je usput i lovac).Mislim da ima jos jedno takvo imanje(cini mi se u Galadu).
Predvideo sam pre 5-6 godina,tajkunizaciju lovista po receptu zem.zadruga gde ce se prvi na udaru naci oni koji su najbolje poslovali(citaj gazdovali),sto ce za posledicu imati jednako prazna i privatna i nazovidrustvena lovista.
Iako u svemu kasnimo za komsijama Hrvatima,nista nismo naucili iz njihovih gresaka vec naprotiv.Moramo svima dokazati da smo bez premca u disciplini"useravanje motke".
Vidi cuda i za Gargamela(koji se nekim"cudom"nadje na celu lovacke organizacije)sam bio u pravu kad sam tvrdio da je postavljen da zakuca ekser u sanduk koncepta lovstva kakvog ga danas imamo-sto bi rekli,samilosni glupan za dzina na umoru.Sama cinjenica da jedna takva lovacka neznalica(ostale "kvalitete ne bih pominjao)zasedne na celo lovaca ove napaene zemlje,daje nam ujedno i odgovor na pitanje da li smo svo ovo zasluzili.
Dobar vam pogled braco lovci,u buducnost koja tesko da moze biti mracnija. :eek:
Dok pametni popustaju,budale zavladase!

Van mreže kiza

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #31 poslato: Januar 13, 2018, 08:07:00 posle podne »
Oni ,ako zele loviste nece se zadovoljiti na tih 1000-2000 ha i to ne treba da nas brine . Malo glasno razmisljam ,pomenuti Galad je u sastavu LU Kikinde ,to je 5-10 velikih parcela na kojim moze biti samo 100-150 srna ,ako su table pod zitom u trenutku lova ,ako nisu nece ni toliko biti . Zeca tamo nema ,za lov nikako ,ako bude hteo da lovi zavrsio je trajno sa njim . Fazana ,preseca neki kanal moze imati sta pusti i to nije isplativo . Poznajuci strukturu srnece divljaci na takvim terenima moze da sa nada odstrelu 10-ak ili manje srndaca prosečne vrednosti trzisne oko 300-500€ max ako bude bas selektirao godinama i da je idealno ,a ne moze i jos oko 20-30 srna i lanadi sto je zanemarljiva suma neke dobiti od oko 5000 € . Da zaposli ili strucnu sluzbu i lovocuvara bez hrane ,obilazaka ,ostalog u gubitku je teskom ... jos kad dodam armiju lovaca koji ce postati krivolovci ili svesno  legalno cistiti sve uz granicu takvog lovista sto bi i ja prvi radio . Mislim da je njima nesto drugo ipak zamiljivije nego ovakva otvorena lovista . Ali sta znam ...

Van mreže Vuki

• Lovac
  • Klub RiboLovci

Van mreže mrwa22250

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #33 poslato: Januar 14, 2018, 09:15:21 posle podne »
Kizo  :hi:,nisam ni mislio da ce zakupiti da bi zaradili vec da bi u svom licnom lovistu mogli organizovati bahanalije za svoje kumove,drugove,poslovne partnere,stranacke prvake....i ostalu bagru.Zaradice se vec neka crkavica na utaji poreza,ugnjetavanju obespravljenih radnika ili u ovom slucaju u preprodaji otpada gladnoj sirotinji.Cifra zakupa sa svim troskovima,ovakvim je likovima na nivou nedeljnog dzeparca za vanbracne klince,a sa tako malim ulaganjima ni zarada im nije prioritet.
Imadoh,na zalost priliku ugostiti pomenutog i njegovog kuma i osecaj gadjenja u pristupu lovu i odnosu prema divljaci ne mogu recima da opisem,tako da gde takvi budu "gazdovali"neka je divljaci dragi Bog u pomoci.

Van mreže SUMO

• Administrator
  • Klub RiboLovci
  • ....najsjajnija zvezda je Karadjordjeva zvezda !
« Odgovor #34 poslato: Januar 19, 2018, 08:38:18 pre podne »
Sedim ja pre par godina sa predsednikom jednog rumunskog vrhunskog lovista od 14.000 ha.
Tog dana naidje neki Belgijanac sa advokatom I bratom. Kupio zemlju  I dosao po uslove - hocu da vodim selekciju, hocu najjaceg srndaca bla bla...moj ga Rumun otpili samo tako I odjebe kulturno. Belgijanac neka faca, prepun novca. Dve godine kasnije, lovimo kad vidim ogradu od stubova u sred Banata. Sta je ovo frace? aaa onaj Belgijanac 2,500 ha mi uzeo.....

Elem, nase nejedinstvo I sve ostalo nas kosta. Da se skupi 1/3 nas I lepo dodje I izrazi protest kako to legitimno I regularno rade u Nemackoj I sl, pojedinci bi se zapitali. Ovako ovo ce kao I mnogi drugi zakoni proci `ladno I lagano.

Ocigledno jaka interesna grupa je progurala sta hoce. Tu vam je PKB, PIK Becej....ima lovista sa ogromnim povrsinama. Naravno da niko ne gleda racunicu vec ima svega. Od licne nezasitosti gde bi lovili I tukli sve sto mogu, do bas tako bahanalija za zasluzne drugove.

Sta ce se desavati, tesko je predvideti.

Na mreži tomo VS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: Januar 19, 2018, 08:46:12 pre podne »
Eh zamislite da se ujedinimo sto Sumo kaze pa jeli bi nam iz ruku.Da se nas 70000-80000 lovaca skupi ispred skupstine pa zujali bi polticari oko nas samo tako kao pcele oko cveca i samo bi se nudili da nam ugadjaju jer zamislite sta znaci toliko glasova od jedne organizacije ali kad nas ta nesloga jebe kao i ceo narod.Sad samo mozemo da mastamo i da sanjamo.

Van mreže kaludra

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #36 poslato: Januar 19, 2018, 02:16:49 posle podne »
ne mora pred skupstinu
nek se osnuje prava zelena stranka
samo dok bi se to osnovalo rodili bi mecku
pocelo bi podmetanje i opstruiranje od same drzave do sitnih jajara iz nasih redova..

Na mreži tomo VS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #37 poslato: Januar 19, 2018, 03:33:38 posle podne »
Mislim da ne bi jel danas osnovati neko udruzenje je lakse nego bilo sta jer prvo niko ne gleda sta se osniva i kako bitno je platiti takse koje traze i putuj igumane!Jedini je problem ko to da uradi mi kao forumasi bi mogli najveci doprinos dati tome ali najgore nece niko da se prihvati glavnokomandujuci da bude!

Van mreže mrwa22250

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #38 poslato: Januar 19, 2018, 09:36:41 posle podne »
A ujedinicemo se kad mrtav prdne i rastera oblake.Nase(ne)cinjenje je i dovelo do toga da svaka buva na nas dize qrac ili sto bi se reklo"na crkotinu i muve slecu".
Sve je u ovoj drzavi tajkunizovano,pa zasto bi prirodni resursi bili izuzetak?Ionako vec decenijama vladaju oni koji misle da posle njih svet prestaje da postoji.
Sve u svemu,kakvi smo i dobro nam je.
Dobar pogled :Mladjan 2:

Van mreže SUMO

• Administrator
  • Klub RiboLovci
  • ....najsjajnija zvezda je Karadjordjeva zvezda !
« Odgovor #39 poslato: Januar 23, 2018, 04:52:55 posle podne »
Savez je kanda slucajno izgubio spor. Sta mislite ko ce na ulicu i bez kancelarija da ostane?

A isekose me u nekim segmentima jutros.
Prebaciti na 19.10

Van mreže kiza

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #40 poslato: Mart 18, 2018, 06:37:04 posle podne »
https://www.fieldsportschannel.tv/poland-to-be-first-eu-country-to-ban-most-hunting/

Ne znam da li je prikladno za ovu temu ... izgleda i u Poljskoj problemi ,moze neko da prevede ja nisam razumeo u potpunosti ,ali izgleda uveli su im neke zabrane oko lova ,na privatnoj površini .

Van mreže mrwa22250

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #41 poslato: Mart 18, 2018, 08:59:01 posle podne »
Izgleda su i Poljaci legli na rudu.Po novom zakonu privatnici ce moci da izuzmu svoju zemlju iz lovne povrsine(ne pise da li su limitirani odredjenim brojem hektara ili ne).Ako je samo u velikim kompleksima OK ali ako i na malim povrsinama onda kukulele.Fazan polece sa njive domacina koji dozvoljava lov,pogodak i pada na njivu domacina koji ne dozvoljava lov i eto ti dobrog aportera u prekrsaju.
Posebno interesantna stavka je da nema kazni za NVO aktiviste koji ometaju lov(dovodeci pritom i sebe i druge u smrtnu opasnost).Barem njihova uprava za sume ne finansira iste takve NVO.
Zabranjuje se obuka sokolova i lovackih pasa,ali se dozvoljava lov neobucenim jedinkama(jebote ovo ko da je Sormaz pisao).
I naravno kao slag na tortu,lovci snose punu odgovornost za sve stete nastale od divljaci u njihovom lovnom reviru.
Globalna je pomama za zabranom lova na celoj planeti i nekako bi sve bilo u redu da se sa druge strane ne gleda krajnje blagonaklono na sve radosti Sodome i Gomore(pederastija,sektasenje,pedofilija,narkomanija,nasilje u svim oblicima.....)
Ne treba zaboraviti da covek lovi od svog postanka,a da su ove druge razonode blagodeti demokratskih principa druge polovine 20-tog veka."Sreca jer su predjasnji nedemokratski i nehumani rezimi te i takve spaljivali na lomaci.
Dobar vam pogled dok se jos vidi.

Van mreže Šane sa Tise

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #42 poslato: Avgust 22, 2018, 08:24:49 pre podne »

Van mreže kole

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #43 poslato: Avgust 23, 2018, 01:35:10 posle podne »