Autor Tema: Vrste stapova?  (Pročitano 987 puta)

Van mreže Ribolovac232

• Početnik
Vrste stapova?
« poslato: April 10, 2018, 02:44:43 posle podne »
Tragajuci tako po internetu, naletim na neke vrste stapova pa ako je neko voljan da mi objasni sta su i cemu sluze:

Takmicarac
Picker
Telematch
Match

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
Odg: Vrste stapova?
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2018, 08:24:39 posle podne »
Ni jedan ti nije za varalicarenje
Ako si se opredelio za varalicarenje drži se toga inače ako  počneš da pecas i na plovak,feeder...imaćeš punu sobu pribora a najmanje izlazaka na vodu

Sent from my iPhone using Tapatalk
Stop Wishing Start Doing

Van mreže Ribolovac232

• Početnik
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2018, 01:48:36 posle podne »
Naravno opredelio sam se ja na koji nacin cu pecati, ali biti edukovan u oblasti za koju se zanimas nije na odmet.

Van mreže za.iggy

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #3 poslato: April 20, 2018, 05:08:56 posle podne »
Takmičarci su petljaši
Picker su olakšani feeder štapovi, nešto manjih duzina (uglavnom do 3m) i tezina bacanja za neko finije pecanje sitnije ribe lakšim priborom
Telematch i Match su štapovi za pecanje klizećim plovkom na većim dubinama i daljinama (prvenstveno daljinama)
Telematch se samo sklapa teleskopski iz više delova.
 :sumadinac:

Van mreže Ackara

• Početnik
« Odgovor #4 poslato: Jun 21, 2018, 12:58:22 posle podne »
Koje su prednosti i mane varalicarca male transportne duzine sa 5-6 segmenata u odnosu na dvodelca? Izvinjavam se ako sam postavio pitanje u pogresnoj temi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2018, 03:20:04 pre podne »
Osim transporta taj od 5-6 segmenata nema nikakve druge prednosti. I to ako treba da ga ubacis u ranac ili neku torbu, ovaj dvodelac cak nije ni problem da se vozi bajsom a da ne pricamo kolima... Kad zabacujes moze da dodje do razdvajanje jednog od 5-6 segmenata dok na dvodelcu norlmalno imas samo jednu tacku spajanja koju mozes cesto da provjeravas. Jedan ili vise djelova mogu da se "zaglave" ako stap ne rasklapas cesto itd... Uglavnom ako ne planiram da nosim stap do neke druge drzave, recimo avionom, taj od 5-6 segmenata mi ne bi pao na pamet da pazarim. Neko bi pomenuo da toliko segmenata moze da utice na akciju stapa u odnosu na dvodelca ali sa danasnjom tehnologijom i kvalitetom blanka stapova i materijala od kojeg se prave sumnajm da to ima nekakve veze. Moguce je da taj stap od 5,6 segmenata lakse pukne od dvodelca, pogotovu ako jedan dio malo popusti pa se izvuce iz drugog djela pa se drzi samo na vrhu sto bi rekli, tada lakse dolazi do pucanja ako je stap pod velikim teretom. A i dosta je lakse izgubiti jedan od 5-6 djelova, pogotovu ako mora da se planinari ili probija kroz kakvo siblje, osim ako ga ne sastavis, sto onda otezava probijanje kroz siblje ili bilo kakve druge obrasle terene  :unknown:

Van mreže Ackara

• Početnik
« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2018, 10:42:27 pre podne »
Hvala

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka