Autor Tema: Daiko Rocky Shore Purgatory  (Pročitano 552 puta)

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
Daiko Rocky Shore Purgatory
« poslato: Maj 07, 2018, 03:09:18 posle podne »
Daikova zver iz njihove Rocky Shore serije vrhunskih stapova,
U odnosu na Zenaq Mid Game Power 120gr ovaj stap je elasticniji i meni ugodniji za somolov i ribolov na moru,
U odnosu na Rocky Shore 80gr je osetno jači (a i tezi) mada se njegovih 350gr ne oseća toliko u mojoj ruci,odlično je izbalansiran u kombinaciji sa Stelom 4000 Saltigom 3500 a legla bi mu i Stelica 6000.
Jednoj rečju stap odiše snagom mnogo većom od 100gramskih stapova koje sam imao prilike da probam ili pecam do sada

Sent from my iPhone using Tapatalk
Stop Wishing Start Doing

Van mreže BLIK

• Klub RiboLovci
Odg: Daiko Rocky Shore Purgatory
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2018, 05:58:43 posle podne »
Bodeš mladicu na 40m daljine i 9 metra dubine i iz kontre je bacaš na grudi :wacko2:
Ja čitao da japančerosi baš cene taj štap. Živo me zanima tvoj komentar kad malo otpecaš njime. Još ako mu ubodeš dostojnog protivnika biće prava stvar! Samo, šta je za njega dostojan protivnik?!

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2018, 06:20:18 posle podne »
Som kod nas i verovatno mladica koje ovde nema a i za more svašta sa njim može da se peca na velike povrsince,teze jiggove...

Stop Wishing Start Doing

Na mreži Germina

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2018, 08:40:36 posle podne »
Brutalan štap za brutalan moravski vir  :emoha15:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_2XiFiUUt34" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_2XiFiUUt34</a>

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Maj 07, 2018, 08:57:58 posle podne »
Novoselska vrtljaga :)
Danilo ga peca na mom bivšem Rocky Shore 80gr,ja a i on mislimo da ne postoji bolji somaroski stap za Z.Moravu,težak 250gr a životinjski jak i ujedno osetljiv,
Pre par dana je u Italiji uhvatio 15-tak somova na njega od kojih je najveći bio 30kg a nije mu spala ni jedna riba,zilave i brze su te serije Daika

Stop Wishing Start Doing

Van mreže zastomito

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #5 poslato: Maj 08, 2018, 12:16:00 pre podne »
Kako se na tom viru grabulja.

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Maj 08, 2018, 09:58:53 pre podne »
Teško da može da se grabulja u njemu,uz obalu su ploče i stene a onda isečen kanal ili vir pun svega i svačega,posle poplava je malo oplicao,ima oko 8-9m i pun je ribolovaca celo leto i često gledam kako ljudi gube ribu pecajuci sa obale kada je dovuku do ploča i stena uz obalu,tada vade krupne somove i šarane uz pomoć čamaca,
A tu je cesto i bivši Ribocuvar Sekula koji ne dozvoljava bilo kakav krivolov,plaše ga se meštani sa obzirom na njegov fizički izgled i koliko je krivolovaca završilo u Moravi pre pozivanja policije ili kraljevackih Vidri

Stop Wishing Start Doing

Van mreže zastomito

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2018, 11:36:14 pre podne »
Proslog leta bio tamo vise puta, pecao bucova. Ni jednom nije proslo da se nije pecalo na dubinjaka sa vise kontri. Stapovi vade ficu, naravno. Ribocuvara nisam video.

Van mreže slavko

• Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Maj 08, 2018, 12:41:09 posle podne »
Shore jigging stapovi su izuzetno primenljivi za ribolov soma. Sjajno bacaju, dobro bodu i drze ribu sa dosta rezervne snage. Steta sto ljudi kod nas jos nisu malo otvoreniji u razmatranju shore jigging stapova za soma. Malo ljudi znam da ih koriste...ovaj Kinglujev je prava merka za moravsko pecanje mada bi ja za moje terene ipak uzeo jaceg mu brata ☺.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Van mreže Batica

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #9 poslato: Maj 16, 2018, 09:53:45 pre podne »
Mozda jer ne mogu da pogledaju i probaju te stapove.
To je problem, a ne jer nemaju razumevanja, otvoreniji...itd
A kupovati na nevidjeno i samo od citanja foruma je uvek macka u dzaku.
Masinice je mnogo lakse kupovati na nevidjeno.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Van mreže slavko

• Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Maj 16, 2018, 11:03:10 pre podne »
Slazem se, ali uz opste poznavanje pribora i prema opisanim karakteristikama moze se koliko toliko zakljiciti sta valja a sta ne. Naravno uvek postoji sansa da se covek prevari ali Japanci obicno dobro opisu stap za koju je namenu.

Moje neko iskustvo je da sta god sam video od shore jigging stapova koji nose oznaku MH, H ili XH bilo odlicno za soma.

Recimo MC KG evolution 80g i 120g su super stapovi sa Fuji opremom za ispod 200€.

Gore pomenuti Daiko i to slabiji 80g vadi sve sto pliva a da ne pricam o 150g.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk