Autor Tema: Čamci  (Pročitano 25121 puta)

Van mreže DakiNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
Odg: Čamci
« Odgovor #60 poslato: Jun 30, 2013, 07:11:24 posle podne »
Danas smo sin i ja porinuli čamčić. Prvi utisak , zbog težine vrlo nestabilan, prosto beži pod nogama a nismo ništa pili. Sledi vožnja , pojedinačno, u paru , u Dunavcu i na Dunavu . Rezultati iznenađujući . Na Dunavu uzvodno nas dvojica, merio sin sa GPS 25 km nizvodno 34 km na sat. Sam u čamcu uzvodno 32 km nizvodno 38 km na sat.Iskreno priželjkivao sam prije probe 30 km, ali ovo je prijatno iznenađenje s obzirom da je u pitanju Yamaha 8 ks koja ima potrošnju 3-3,5 litara.Reakcije ljudi na obali bile su iznenađujuće. Na špicu Ribarca stoji nekoliko njih i promatra , kada smo se vraćali mašu da priđemo. Prvo pitanje bilo je : Je li osmica frizirana. Drugo koliko je težak čamac i treće znamo li kolika je tačna brzina. Kažu da su se iznenadili gledajući sa obale , kada im je sin rekao rezultate svi su se neverujući pogledali, i onda je morao da im pokaže grafikon kretanja i brzine. Svi ostadoše iznenađeni a mi odjezdismo dalje. :Yahoo!:
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM

Van mreže kvaka

• Klub RiboLovci
« Odgovor #61 poslato: Jun 30, 2013, 09:47:27 posle podne »
pa Daki ti baš uživaš.  :Mladjan 2: :emoha15:

Van mreže HuntR

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #62 poslato: Jun 30, 2013, 09:50:24 posle podne »
cekaj samo da nadje na ceneju polovan avio motor i ma daki da jezdi ko na everglejdsu.
ionako koliki je dunav i nema neke razlike. :Milance 15:
Trajko is online!!!

Van mreže DakiNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #63 poslato: Jun 30, 2013, 09:53:14 posle podne »
Kvaka ti barem znaš koliko sam imao čamaca i brodova. Samo me ovaj posebno oduševio. Posebno mi se dopada što imam dobru brzinu sa malom potrošnjom. A za nešto veće i brže ne marim imao i vozio. Mnogo mi je draže kada sa osmicom obiđem neke veće i jače :sumadinac:

Od ove kombinacije jedino mi se više svidela jedna stara kombinacija , mislim da se gliser zvao Kornat uparen sa yamahom 28

Van mreže drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #64 poslato: Jul 07, 2013, 05:56:36 posle podne »
Danas smo sin i ja porinuli čamčić. Prvi utisak , zbog težine vrlo nestabilan, prosto beži pod nogama a nismo ništa pili. Sledi vožnja , pojedinačno, u paru , u Dunavcu i na Dunavu . Rezultati iznenađujući . Na Dunavu uzvodno nas dvojica, merio sin sa GPS 25 km nizvodno 34 km na sat. Sam u čamcu uzvodno 32 km nizvodno 38 km na sat.Iskreno priželjkivao sam prije probe 30 km, ali ovo je prijatno iznenađenje s obzirom da je u pitanju Yamaha 8 ks koja ima potrošnju 3-3,5 litara.Reakcije ljudi na obali bile su iznenađujuće. Na špicu Ribarca stoji nekoliko njih i promatra , kada smo se vraćali mašu da priđemo. Prvo pitanje bilo je : Je li osmica frizirana. Drugo koliko je težak čamac i treće znamo li kolika je tačna brzina. Kažu da su se iznenadili gledajući sa obale , kada im je sin rekao rezultate svi su se neverujući pogledali, i onda je morao da im pokaže grafikon kretanja i brzine. Svi ostadoše iznenađeni a mi odjezdismo dalje. :Yahoo!:
Dobra brzina eto sta znaci camac slican motor od 8 ks sa mojim camcem testirali ga na Savi 3 minuta kilometar uzvodno oko 4 min! Aluminijum je odlican zbog tezine ali nije sve u tezini dosta znaci i sam oblik camca tvoj camac je odlican ali zimi kad duva vetar i na talasima bice nezgodno ! Mi smo se do sad vozili u camcu od 6 m i sirine 1,25 m ma mozes da trcis u njemu sad cu videti kako ce da se ponasa moj camac na talasima (5m i 1m sirine)!

Van mreže DakiNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #65 poslato: Jul 07, 2013, 07:22:30 posle podne »
Kolega sve što si napisao stoji, međutim meni je potreban ovakav čamac isključivo leti kada volim da promenim dosta mesta za varaličarenje smuđa. Zimi mislim da je neprevaziđena drvena čiklja, zbog  težine i plovnosti sa običnom četvorkom jer mi se baš ne dopada glisiranje po hladnoći. Inače sam napisao da je čamac po meni vrlo nestabilan za hodanje , o trčanju (nemam mesta) ni ne pomišljam. U pitanju je težina zbog stabilnosti.Pošto se dugo vremena bakćem sa čamcima ovo je oblik koji sam planirao da dam čamcu koji bi pravio, ali eto posrećilo mi se pa ne moram praviti . Iako ima nekih mana kao što su tanak lim , nitovane klupe i to dve koje na tu dužinu su po meni nepotrebne ali su na žalost i poprečna stabilizacija umesto egija. Međutim to sve pada u vodu kada sednem u tu laganu orahovu ljusku i za kratko vreme uz minimalnu potrošnju u odnosu na pređeni put obiđem sva željena mesta. Na žalost univerzalnog čamca nema , svi smo svesni da kao što za određenu vrstu ribe imamo određenu vrstu pribora tako i za vožnju po vodi potrebe se menjaju , na žalost uslovi života nam ne dozvoljavaju toliki luksuz pa se prilagođavamo. :hi:

Van mreže pelikan78

• Početnik
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 10, 2014, 02:59:50 posle podne »
Pozdrav svima,
interesuje me kojim talkom se pune gumeni camci da li ima neka odredjena vrsta?
Mozda je glupo pitanje , ali nemam iskustva sa plovilima

Van mreže igor 021

• Klub RiboLovci
« Odgovor #67 poslato: Mart 10, 2015, 07:41:17 pre podne »

Van mreže zajaribar

• Klub RiboLovci
  • IZ ZENA TREBA IZBITI LOSE,A NABITI DOBRO
« Odgovor #68 poslato: Jul 26, 2015, 08:29:46 pre podne »
Pozz kolege ribari.
Pelikan izvini bar sa moje strane sto ranije nisam video vase pitanje.Talk mozes staviti koji god zelis.Eto odgovora i sa ostale kolege.A obavezno nekoliko puta godisnje premazati camac gumeni glicerinom.Nadam se da nije kasno.Uglavnom pomocice drugim kolegama

Van mreže Bata FLaja

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #69 poslato: Januar 04, 2016, 02:28:15 posle podne »
Naj bolje se od prilike održava kada se posle svakog pecanja stavi na prikolicu i opere cistom vodom
Dali onaj Anti algin pomaže nešto kada Camac stoji đuze u vodi

Van mreže buki

• Početnik
« Odgovor #70 poslato: Februar 23, 2016, 12:58:07 posle podne »
dali neko zna zastita i farbanje alumijskog camca

Van mreže buki

• Početnik
« Odgovor #71 poslato: Februar 23, 2016, 01:02:24 posle podne »
drinski cekamo odgovor kako se ponasa aluminijski 5m 1m :Yahoo!:

Van mreže ribar-milja

• Klub RiboLovci
« Odgovor #72 poslato: Jul 12, 2018, 06:47:01 posle podne »
Da li neko zna dobrog majstora za izradu limenih camaca u Republici Srpskoj? Radio bih sebi limeni camac, ali me znam nijednog dobrog majstora. Volio bih uraditi nesto kao sa slike, ali nisam siguran da to neko u Srpskoj moze da izvede. Ili ako neko zna kakva je procedura da se camac uradi u Srbiji/Hrvatskoj pa da se preveze ovamo.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Pecanje je život!!!

Van mreže tommylee

• Klub RiboLovci
« Odgovor #73 poslato: Jul 12, 2018, 11:06:33 posle podne »
Ima kod nas majstora (Zvornik).Jedan radi od dur aluminijuma.Po tvojim željama i skicama.Nisu jeftini ali su strašni!
Mislim da se čak oglašavao na Pik-u prelistaj.

Van mreže ribar-milja

• Klub RiboLovci
« Odgovor #74 poslato: Jul 13, 2018, 12:02:50 pre podne »
Hvala Tommylee. Mastam ja o alumiinijumu, ali to mi bas premasuje budzet. Znam da se krecu od 2000 evra pa navise. A limeni idu otprilike bar upola cijene. Na nekim forumima sam gledao, ne znam ni sam vise gdje, kako prave limene koji su bas dobri. Tipa djenaship general, pa slicno tome.
Ovaj da moje slike je bas od lima, ako se dobro sjecam. A nigdje na piki nisam vidio ni slocno ovome, niti sam ovdje na nasim vodama vidii slicne camce. Ali ako je majstor dobar, mislim da se ovo moze vrlo dobro izvesti
Pecanje je život!!!