Autor Tema: Polarizacione naočale...  (Pročitano 6643 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Čiko

• Global Moderator
  • Klub RiboLovci
Polarizacione naočale...
« poslato: April 22, 2010, 12:24:22 pre podne »
Jedna jako bitna stvar u ribolovu,pogotovo u musicarenju...mada vecina ljudi misli da je to samo za sminkere...

pogotovo su od koristi kad je suncano vrijeme,i odsjaj udara po povrsini vode...tada su u sustini i najpotrebnije...

pa da vidimo ko kakve modele preporucuje...

pozdrav...

Van mreže Dragan_BL

• Moderator
  • Klub RiboLovci
Odg: Polarizacione Naocale...
« Odgovor #1 poslato: April 22, 2010, 12:52:41 pre podne »
Polarizacione naocare treba da štite od odbljeska na vodi.
Voda reflektuju veliki deo svetlosti, pa ta svetlost zavarava oči ili sakriva predmete u vodi (ribu,kamenje...)
Dobre naočari za sunce trebalo bi potpuno da eliminišu ovu vrstu odsjaja koristeći polarizaciju.

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: April 22, 2010, 01:15:57 pre podne »
Proslo leto sam pecajuci na Zvornickom jezeru izgubio naocare za sunce i ne znajuci sta kupujem u jednoj radnji u Loznici kupim naocare marke Polaroid...trebalo mi nesto za prvu pomoc dok se ne vratim nazad jer ne mogu bez naocara za sunce.Na kraju kupovine prodavacica mi kaze da pazim kad idem na kupanje da mi ih ribolovci ne ukradu ;-) tek tad sam skapirao da sam ne znajuci kupio ono sto mi treba.Odlicne su i lepo izgledaju a nisu preterano skupe,nekih 50 € ako se dobro secam...voznja,setnja,ribolov...nigde ne idem bez njih!

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #3 poslato: April 22, 2010, 09:03:19 pre podne »
jebiga kad nisi nabavio ove http://www.sunglassesgiant.com/sislre86su.html a mogao si sad bi bio miran. Lagane naocare teske samo 8 gr sa verovatno najboljim staklima na svetu a cena je bila smesna kao recimo te sto si kupio u Lozani.

Cena jeste malo veca ali moze se naci na ebayu za mnogo manje pare recimo do 100 eura.
Za Putina vojna parada, za zapad gay parada

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: April 22, 2010, 09:20:00 pre podne »
Ovo dvoje mi radi sasvim zadovoljavajuce............

Grlim Acu, volam ga snazno.....

Van mreže VladaBG

• Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: April 22, 2010, 10:01:02 pre podne »
Ja imam ovakve viska,kome treba neka se javi da pregovaramo....

http://www.sunglassesgiant.com/sepasu1.html

Stakla su boje bakra a ram je siv....
Shobaja sa novim nick-om!!!

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: April 22, 2010, 12:19:51 posle podne »
jebiga kad nisi nabavio ove http://www.sunglassesgiant.com/sislre86su.html a mogao si sad bi bio miran. Lagane naocare teske samo 8 gr sa verovatno najboljim staklima na svetu a cena je bila smesna kao recimo te sto si kupio u Lozani.

Cena jeste malo veca ali moze se naci na ebayu za mnogo manje pare recimo do 100 eura.

Da...ovo su bas ribolovacke naocare :s:......one moje skoro 5 puta jeftinije (ako racunam koliko sam ih platio a koliko su te sa linka) i mnogo funkcionalnije tako da ne bih ni pomislio ovo da kupim a ne da bih bio miran kad bi ih kupio.
I jos da dodam da nikada na ebeyu ne bih kupio nesto sto je mnogo jeftinije nego u radnji jer se ne radi sigurno o originalu......znam neke koji su kupovali garderobu Boss,Lacoste i slicno...daju po 30 € za majicu jer je 70  u radnji a ona gora kopija od onih sto se dole prodaju po 10 €.Zbog toga dalje ruke od mnogo jeftine a markirane robe   :hi:

Ovakve ja imam

http://www.meinelinse.at/product_info.php?cPath=15_40_42&products_id=569&sessid=a832ad4eb7d0e75cb7ec69236c496220

Haubine Polaroid su odlicne kad je ribolov u pitanju jer imaju najbolju zastitu od svih ovih koje smo mi postavili.......nisu lepe ali su odlicne za ono za sta su namenjene   :hi:

Van mreže Čiko

• Global Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: April 22, 2010, 01:00:49 posle podne »
imao sam ja neke naocale,platio ih 30 eura...i kad kod ih koristim na vodi,nakon sat vremena me glava zaboli...

mora da su im stakla nekakav skart...zato sam odlucio da sebi nabavim prave naocale...

dosta ljudi mi savjetuju da sebi uzmem neki od modela,proizvodjaca Polaroid...

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #8 poslato: April 22, 2010, 01:18:27 posle podne »
zbog toga igore ja i kazem za stakla. jedne sam bacio u vodu zbog glavobolje jer kad god ih skinem sa ociju meni svane. To je vazniji deo pribora i tu ne treba gledati prvenstveno na cenu jer oci ne mozemo da menjamo.
Skoro isto kao kad bi naocare za vid kupovali po pijacama za smesnih 150 dindzi a koriste privremeno a steta velika.
Za Putina vojna parada, za zapad gay parada

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: April 22, 2010, 01:21:17 posle podne »
Lepota je prolazna a isto i oci.
Oci treba cuvati maximalno, pa makar izgledao ko krava sa naocarima.
Moja majka je u pola godine izgubila vid na jedno oko, a drugo su joj spasili na 50%.
Svaka 2 meseca mora ic u Grac-Austrija na kontrolu i da joj po potrebi daju
injekciju direktno u oko. U Sloveniji su ju zajebali  :ireful:
Grlim Acu, volam ga snazno.....

Van mreže Dragan_BL

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: April 22, 2010, 01:34:54 posle podne »
Ja nabavio ovakve

Van mreže Čiko

• Global Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: April 22, 2010, 01:37:05 posle podne »
ja cak razmisljam,prvo da odem kod opticara,na pregled,i da mi on preporuci koja polarizaciona stakla da koristim...

upravu ste,da lose staklo vrlo lako i brzo moze da sjebe vid...

tako da ova tema nije nimalo bezveze i bez razloga otvorena...

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: April 22, 2010, 01:53:58 posle podne »
Ne znam da li bi i ja trebao ici kod opticara na pregled jer zaista imam velikih problema kad je jako sunce a ne nosim naocare,kako na pecanju tako i u voznji auta ili setnji,cim je jaka svetlost oci pocinju da mi suze i ne mogu da gledam normalno.....zbog toga sam i morao da kupim ove cim sam izgubio svoje

Van mreže Čiko

• Global Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: April 22, 2010, 02:02:45 posle podne »
nebi bilo lose,da se posavjetujes...

imam jednog druga koji je opticar i ribar,ovih ga dana ocekujem da nam se prikljuci na forum,pa ce nam dati par korisnih savjeta...
covjek inace zivi i radi u cirihu,pa mu obaveze trenutno ne dozvoljavaju da se prikljucu nama...ali uskoro je tu...

pa cemo ga pitati sve sto nas zanima...

Van mreže cigo

• Klub RiboLovci
  • hucho hucho
« Odgovor #14 poslato: April 22, 2010, 03:00:46 posle podne »
Polarizacione cvike su svakako dobra stvar...

Ja imam scierra  cvike i meni su odlicne...

Moja stakla su zelena i ona su dobra za dan ali kada sunce zadje onda su bolja zuta stakla jer apsorbuju vise svjetlosti....