Autor Tema: Glavinjare- PikeR  (Pročitano 17374 puta)

Van mreže nananina

• Klub RiboLovci
Odg: Glavinjare- PikeR
« Odgovor #30 poslato: Mart 15, 2011, 07:17:22 posle podne »
Glavco pa moraš da shvatiš da pored predpostavljam mutne Morave postoje mnogo mnogo bistrije reke.
Zamisli samo kako bi izgledalo da u Drinu, Taru ili Unu bacaš ljubičaste ili tirkizne glavinjare, meni bi to bilo glupo i upravo sam zato ukazao majstoru dali može da ofarba neke glavinjare u prirodne dekore.
Poštovalac lika i dela Loseg Pecarosa

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #31 poslato: Mart 15, 2011, 07:25:51 posle podne »
Nekad ni prirodni dekori nisu dovoljno prirodni  :emoha009: Ja sam gledao i komentare za majstore koji rade voblere zašto imaju samo tri modela. A kad nazoveš da naručiš vobler kaže ne može ništa prije dva ili tri mjeseca. Pa čemu onda da izbacuje još modela. Čini mi se da je takav slučaj i ovdje. Tek ne davno je proširena ponuda sa još tri gramaže i ako majstor ne stiže da napravi dovoljno silikonaca što bi proširivao dekore sa prirodnim. Ja bi prvi za Vrbas uzeo neke prirodnije dekore, ovako šta je tu je. Ima šta ima.  :Mladjan:
Vobler je zakon

Van mreže PikeR

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #32 poslato: Mart 15, 2011, 09:25:22 posle podne »
Ok, necu da ulazim u neku vecu polemiku. Evo, ako me kolega nananina ugosti nekada na Drini ja cu pecati na svoje glavinjare i dekore a on na koje god druge zeli i tada ce se sva polemika najpravednije razresiti  :emoha15: Ljubicasta i tirkizna mozda i nisu najbolje za bistru vodu, mada.... Ja sam tu "tirkiznu" i pravio zato sto sam se zaljubio u boju Drine prosle godine.... Tada nazalost nisam mogao da pecam :(

Hajde ipak i ja da se slozim da u globalu drecave boje nisu dobre za bistru vodu, ok, ali ima tamo i drugih dekora koji nisu drecavi i koji bi se itekako mogli upotrebiti na bistrim vodama....
Kako god, mnogo ljudi prave glavinjare, sigurno i bolje od ovih tako da izbora ima...
Blokada je u glavi i to je ono sto treba prevazici, ali to je vec duga prica i nije za ovu temu.

I za kraj evo jedne slike koju nikada nisam planirao da kacim ali me je kolega isprovocirao pa samo da pokazem da mi u ovom razredu ne trebaju dopunski casovi ;)

http://img402.imageshack.us/img402/461/prirodnejbt.jpg
(slika je namerno samo linkovana)

I da napomenem, da se glavinjare NE PRAVE vise u ovim "prirodnim" dekorima ;)

Van mreže nananina

• Klub RiboLovci
« Odgovor #33 poslato: Mart 15, 2011, 10:15:08 posle podne »
Burazeru perverzno su ti dobri ovi prirodni dekori sa slike :e15:

Van mreže Napadač

• Klub RiboLovci
« Odgovor #34 poslato: Mart 15, 2011, 10:37:30 posle podne »
I ne praviš ih više u ovako dobrim (najblaže rečeno) dekorima  : sjeti se : :dash2:

Van mreže white

• Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: Mart 16, 2011, 09:34:25 pre podne »
@nananina
sta si zapeo za dekore, reci malo kako rade glavinjare  :Mladjan:
ti si stari ljubitelj dekora  :t:
Samo da sam na vodi

Van mreže nananina

• Klub RiboLovci
« Odgovor #36 poslato: Mart 16, 2011, 10:08:47 pre podne »
@nananina
sta si zapeo za dekore, reci malo kako rade glavinjare  :Mladjan:
ti si stari ljubitelj dekora  :t:

Naveo sam ja u svom prvom postu na ovoj temi da mu glavinjare rade EXTRA  :wink:, i mislim da će majstor popustiti
po pitanju prirodnih dekora ako hoće da  :Milance 11: sa nama na Drinkači :emoha009: :emoha009:

Van mreže white

• Klub RiboLovci
« Odgovor #37 poslato: Mart 16, 2011, 10:18:17 pre podne »
majstor ako ce da meri po ulovima, ne trebaju mu prirodni dekori, posto su ulovi na Drini bas "cesti"  :emoha009:
a za ostale grabljivice u malo mutnijim vodama, ovi nejgovi dekori su bombona...

zakljucak: varalice se kupuju na osnovu lovnosti (bar normalni ljudi tako rade (malo je takvih)), pa dok god bude bilo slika bucova, somova, smudjeva... lako je njemu... ne daj boze da spadne na mladicare, kicmu bi slomio dodavajuci jos 3 tacke, da ih ne bude 13 vec 16... pojacavajuci i smanjujuci vibraciju, velicinu, tezinu, repove, oci, peraja, crvene i crne pege
 :dash2: :emoha009:
Samo da sam na vodi

Van mreže igorKG

• Klub RiboLovci
« Odgovor #38 poslato: Mart 16, 2011, 11:38:26 pre podne »
E ovo si dobro rekao, zamisli da lebac zarađuje od mladičara, svu bi zaradu potrošio na psihijatre :o: ili još gore na  :Milance 10: kao i većina "konstruktora-mladičara" :Mladjan 1: :Mladjan 1:
Kad porastem biću Vibran...

Van mreže white

• Klub RiboLovci
« Odgovor #39 poslato: Mart 16, 2011, 11:48:48 pre podne »
nemoj tako Igre  :Milance 10: :dash2:
Samo da sam na vodi

Van mreže zuby

• Klub RiboLovci
    • http://www.lipljen.com
« Odgovor #40 poslato: Mart 16, 2011, 02:39:14 posle podne »
Naljuticete covjeka, pa ce Vam dzaba poslati prirodne dekore

Van mreže GLAVCA

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #41 poslato: Mart 16, 2011, 05:17:01 posle podne »
      : ne ne :

Drago mi je sto sam podstakao svojim postom,ovako korisnu raspravu.Ona je vredna paznje u svakom slucaju.Vredna u smislu edukacije mladjih(pocetnika),kao
  i kolega koji imaju nameru da krenu sa koriscenjem,glavinjare.Po prvi put.

Procitao sam sve postove koji su postavljeni,ali se izvinjavam ako nesto vec napisano ponovo napisem.
 Isto tako mi je drago sto sam mozda(a jesam,sa kolegom M.)isprovocirao majstor Piker-a da postavi slike ,koje do sada nismo videli.  :Milance 31:

Ovo sto smo videli,od Piker-a,su "prirodni dekori".I ja zaista po prvi put(izvinjavam se ako sam nekog majstora izostavio)vidim da nesto sto se zove "vestacko",
 njegovim umecem,lici vise na "prirodno".A ako je rec o prirodnim dekorima,imamo svi mogucnosti da se uverimo,posmatrajuci,glavinjare drugih proizvodjaca.
 Kako nasih tako i inostranih.Da ni kod; voblera,silikonaca,metalnih varki ili bilo kakvih,samo 1%,njih je mozda uspeo ili zeleo namerno da proizvede i distribuira takav proizvod,u
 prodaju.
 Uglavnom su to drecave "neprirodne boje".Pa svi mi znamo sta je "keder".Daj nadji mi kolega,a da ne izgubis dan i noc na kompu.jednu varku nalik beovici(beolici),zutoki,
 itd.A da je zaista u priblizno, prirodnoj boji.Japanci,izgibose nudeci nam,kojekakve "fluo'', i drecava dekore.Ako si mislio da je "grgec"-glavinjara,prirodni dekor-sa onim
 drecavo crvenim stomakom.Onda tu kod jednog od nas dvojice nesto nije u redu.

A zamoli bih te da od majstora koje si nabrojao kao "pomagalo",majstor Pikeru,izvuces,jednu glavinjaru i prikazes je ovde da bi smo videli taj prirodni dekor.
 Nisu oni krivi sto si njih spomenuo.Ali nije ni malo prijatno da nekom ko je  ulozio mnogo sredstava da pocne sa izradom glavinjara,kazes da pravi LILIHIP,tj.nesto
 sto je tome nalik.Sta on to treba da nauci od tamo nekog sto vec nije uradio.Napravio je svoj "brend",a kome se ne svidja(a koliko vidim polozio je ispit "u radu"),vec sam
 rekao,ima drugih.
 Ili bi trebalo zbog Glavce i njemu slicnih da promeni nacin izrade i da se "utopi u desetine'',vec vidjenih proizvodjaca.Po cemu bi bio onda prepoznatljiv i jedinstven.
    A moramo priznati,da je to postigao na prvom mestu ,bas sa tim dekorima.To do sada niko nije uradio,na ovim prostorima,u ovolikom obimu.Imaju i drugi po neku
 glav. u jednoj boji,ali sa ovolikim izborom,do sada "niko". :e19:

Zato je i izazvao toliko interesovanje kod nas.A sto se tice lovnosti na svima nama je da damo svoje misljenje tek posle probe(duze)na vodi.Bice zadovoljnih ili nezado-
 voljnih.Takve komentare ,tek ocekuju Piker-a,kao uostalom i druge proizvodjace.

Toliko,i da zamolim i druge kolege da Piker-u ne zauzimamo prostor svojim komentarima,nalik LILIHIP-komentar.

:w:  Bravo majstor Piker-u.A za ove prirodne boje,koje krijes od nas i sa njima pohvata sve somove a nama nudis nesto drugo,imas jedan "minus" :Mladjan 1: :Mladjan 1:

Van mreže igorKG

• Klub RiboLovci
« Odgovor #42 poslato: Mart 16, 2011, 05:23:59 posle podne »
Nemoj barem ti da pričaš o zauzetom prostoru, raspisao si se ko da ti je diplomski  :Mladjan 1:
Kad porastem biću Vibran...

Van mreže nananina

• Klub RiboLovci
« Odgovor #43 poslato: Mart 17, 2011, 09:37:28 pre podne »
Evo ga novi Njegoš iz Kruševca grada koji napisa Gorski Vjenac.

Glavca je si ti Zdenko Tomanović ili Toma Fila Pikeru ili nešto treće. Nerazumem tvoje ovoliko pisanije u jednom postu : sjeti se :. Forumi i teme jesu za razmenu mišljenja i dijaloge al baš ovako..... :t:

Van mreže zuby

• Klub RiboLovci
    • http://www.lipljen.com
« Odgovor #44 poslato: Mart 17, 2011, 10:45:06 pre podne »
Znam ja sto vi trazite prirodne dekore, u kutijama sve crvene, bijele, plave pa da se ponovite za 'bistre' vode...e mladicari nikad na kraj izaci s Vama   :Mladjan 1:   :Mladjan 1:   :Mladjan 1: