Autor Tema: Sicevacka klisura, iznad brane  (Pročitano 3394 puta)

Van mreže somolovac

• Klub RiboLovci
Sicevacka klisura, iznad brane
« poslato: Novembar 06, 2013, 11:19:17 posle podne »
Sicevacka klisura, iznad brane , raj za dusu,oci i varalicarenje

Van mreže d2d

• Klub RiboLovci
Odg: Sicevacka klisura, iznad brane
« Odgovor #1 poslato: Novembar 09, 2013, 10:51:29 posle podne »
Prelepo  :eek:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Novembar 09, 2013, 11:45:06 posle podne »
odlicna voda....

Van mreže sanjar

• Početnik
« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2013, 04:45:20 posle podne »
Nekada davno(1995)dok sam kod babe i dede par godina živio i Pirotu,bio sam par puta s kolegama u Sinjcu.Samo cu reći da mi i dan danas duša luta po pirotskom okrugu i Sićevačkoj klisuri tako tako moćnoj i misterioznoj i nostalgičnoj.Svaki put kad voz uđe u Sićevo,poželim da izađem i pješice laganim korakom dođem do mosta u Čifliku,vraćajući uspomene na usku,duboku,ljepoticu,kao tanka nit,protkanu kroz moćnu klisuru.S obzirom da živim u Banja Luci,kad god nađem vremena lovim po kanjonu Vrbasa koji neodoljivo podsjeća na Sićevačku klisuru.Pozdrav svim Piroćancima i Nišlijama a ja se nadam skorom dolasku na rijeku sjećanja.

Van mreže sanjar

• Početnik
« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2013, 08:21:48 posle podne »
Malo sam se zanio pa sam zaboravio da pitam da li i Nišavi ima plotice?Pitao sam tada pirotske ribolovce ali nisu znali o kojoj ribi govorim.

Van mreže zeljko

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2013, 10:46:37 posle podne »
Teren je  :emoha15:

Van mreže ilunga

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2013, 10:59:09 posle podne »
Kako li je tek u prolece kad zapupi...

Van mreže moki

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2014, 08:20:14 posle podne »
Ovo su slike kad je voda velika verovatno od proleća. Preko leta voda omanji, Zavojsko jezero iznad Pirota popije vodu tako da se u zadnjih nekoliko godina slabo izmresti riba. Taman se spremi a oni puste ladnu vodu i preseku je. Poribljavanje je pusta želja a uzvodno iz pravca Južne morave riba ne može od brane pa sad vidite. Voda je prelepa ali ribe slabo ima.
Pecaj da bi uživao!

Van mreže somolovac

• Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Jun 30, 2014, 08:33:15 posle podne »
bas tako u rano prolece, a i kolega moki kako kaze sve stoji, sve manje i manje riba zbog navedenih problema ...do pre 5,6 godina se moglo ici vodom sve od sicevackog podruma do brane u duzini od nekih 3km i bacati varalica, sada je to nemoguce jer sve je zasumili , tako da moze na pojedinim mestima da se stane kolima , sidje i peca ...

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #9 poslato: Jul 01, 2014, 11:03:28 pre podne »
Na trom terenu sta se moze pecati od ribe posto nikad nisam bio a u nekim periodima u toku godine mi nije daleko da odem i da probam pa cisto da znam sta da se ponese od pribora i sta moze da se ocekuje na stapu osim naravno klena koga pretpostavljam da ima najvise
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Jul 01, 2014, 11:47:45 pre podne »
Pastrmka,
da ne verujes kolike su Chaki,
Nisava je postala pastrmska voda bas zbog tih hladnih voda nizvodno,
a u klisuri je bilo i ogromnih somova,tada zasticenih od stena koje ulaze u obalu,u Sicevackoj klisuri,
a sada ne znam,mislim da su ih istrebili iznad brane krivolovci savremenim metodama,strujom,
a predeo je prelep za ribolov,ko ide prema Bugarskoj zna o kakvoj je prirodnoj lepoti rec