Autor Tema: STRUNE-sta kad ostare?  (Pročitano 9593 puta)

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
STRUNE-sta kad ostare?
« poslato: Jun 02, 2006, 12:24:49 pre podne »
Cuo sam kad musicarska struna ostari i "izguzva se" moze da se kuva i da se ispravi.Kaze mi covek treba samo sa nekom mascu da se premaze i stavi u lonac.
Jel ima neke istine u tome ili me covek samo pali?
Koliki je radni vek jednoj musicarskoj struni,trosi li se i kad stoji kao monofil?
Imam na jednom cekrku strunu koja je stara 4-5 godina( ne secam se koja je marka ali je kostala nekih 70 €) a za drugu mora mRVA reci koliko joj je godina.Sa mojom nije mnogo pecano,mozda 20 puta ali vise nije onako prava kao pre vec malo izguzvana pa se bojim da necu moci sa njom da pecam kako valja.Mozda je moja greska sto sam je 2-3 puta premotavao sa cekrka na cekrk (zog backinga)?

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2006, 08:15:11 pre podne »
Sobaja je rekao sve. Kakvo bre kuvanje auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu........
Struna ti moze izdrzat 2 sezone. Ja sam kupovao uvjek DT, dvojno konicna.
Fora je u tome, da je mozes okrenut. Uvjek je na udaru prvih 15 metara strune. Ako je samo malo izguzvana i da nije popucala, slobodno lovi na nju.
Samo je dobro premazi i gotovo.
Grlim Acu, volam ga snazno.....

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2006, 06:51:31 posle podne »
znaci covek me lagao?A ja vec spremao lonac za kuvanje samo nisam znao kakvu mast je mislio pa sam cekao savete od vas.Joj kako bi lepo unistio ove strune sto imam da sam ih stavio kuvati hehehe

Van mreže Čiko

• Klub RiboLovci
Odg: STRUNE-sta kad ostare?
« Odgovor #3 poslato: April 25, 2010, 09:24:22 posle podne »
da ozivimo malo ovu temu,opet...

uskoro pocinje musicarska sezona...za odrzavanje strune  su najbolji kojekakvi sprejevi...

pa da vidimo ko i sta koristi...

pozdrav...

Van mreže VladaBG

• Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: April 26, 2010, 09:01:34 pre podne »
Uglavnom ih ne treba mazati,samo se na suvo ili nakvaseno vodom prodje duzina strune sa ovim....

http://www.rioproducts.com/product.php?recKey=124

Ako je bas potrebno mazanje onda to radim sa ovim...

http://buy.scientificanglers.com/scientific-anglers-accessories-fly-line-dressing-w-pad-html.html

Van mreže Čiko

• Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: April 26, 2010, 07:15:00 posle podne »
ja koristim ovo...http://www.hurch.eu/catalog/popup_image.php?pID=560&osCsid=18eaca2af6e39c85ead5c1ccec006b7a

i zadovoljan sam,mada je jako bitno da se poslije pecanja struna obrise sa krpicom i malo posusi...pa onda da se namaze sa nekim od sprejeva...

a i korisno je da se struna takodje namaze,prije samog pecanja,jel bolje lezi na vodi...

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: April 27, 2010, 05:56:56 pre podne »
Ja koristim ovo. Nije fora samo o plovnosti spage nego o prljavstini koja se nakupi na nju.

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Maj 07, 2010, 09:28:35 pre podne »
Cuo sam kad musicarska struna ostari i "izguzva se" moze da se kuva i da se ispravi.Kaze mi covek treba samo sa nekom mascu da se premaze i stavi u lonac.
Jel ima neke istine u tome ili me covek samo pali?
Koliki je radni vek jednoj musicarskoj struni,trosi li se i kad stoji kao monofil?
Imam na jednom cekrku strunu koja je stara 4-5 godina( ne secam se koja je marka ali je kostala nekih 70 €) a za drugu mora mRVA reci koliko joj je godina.Sa mojom nije mnogo pecano,mozda 20 puta ali vise nije onako prava kao pre vec malo izguzvana pa se bojim da necu moci sa njom da pecam kako valja.Mozda je moja greska sto sam je 2-3 puta premotavao sa cekrka na cekrk (zog backinga)?
da citiram samog sebe i postavim jos jedno pitanje.
Nasao sam u kutjama ponovo ovu strunu iz gornjeg posta.Izgledom je kao nova,pod rukom takodje nema nikakvog ostecenja....pecao sa njom par puta ali je dobila toliku memoriju da je to za ne poverovati.....Da je bacim ili da pokusam da je ispravim (ipak je kostala oko 70 €) ?

Van mreže JokerKM

• Klub RiboLovci
  • 14/88
« Odgovor #8 poslato: Maj 07, 2010, 09:29:28 pre podne »
Ja sam cuo,da se svake sezone menja kanap za musicarenje,kolko je to tacno ne znam?  :greeting:
Kad Kujes Svoju Srecu Ne Udaraj Bliznje Po Prstima!

Na mreži simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
    • http://www.musicarenje.com
« Odgovor #9 poslato: Maj 07, 2010, 09:33:28 pre podne »
Aco probaj da je istegnes fizicki, razmotaj je celu pa onda parce po parce istezes (prilicno jako) sa dve ruke. Ako je nekoliko puta premotavana sa kalema na kalem (nepravilno-kalem se ne pomera a kruznim pokretima rukom namotavas, pravilno-rotiras kalem oko svoje ose) na prvi nacin iz zagrade onda tesko da joj ima spasa.

Ja sam cuo,da se svake sezone menja kanap za musicarenje,kolko je to tacno ne znam?  :good:

Lose ti je neko rekao ili si lose shvatio. U principu zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca ali prosek sa danasnjim strunama, gde se vise ide na bacacke performanse i finocu prezentacije nego na trajnost, je 2 sezone.

Van mreže JokerKM

• Klub RiboLovci
  • 14/88
« Odgovor #10 poslato: Maj 07, 2010, 10:07:10 pre podne »
Hvala na savetu  :hi:
Kad Kujes Svoju Srecu Ne Udaraj Bliznje Po Prstima!

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Maj 07, 2010, 10:11:15 pre podne »
Ovako to izgleda.....verovatno joj nema spasa

Na mreži simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: Maj 07, 2010, 10:24:26 pre podne »
Uh Aco gre'ota!

Obicno tako izgleda "slomljena" struna od nepravilnog namotavanja. Tesko da se da korigovati ali probaj da deo po deo istezes a prethodno je odmotavaj kontra od tog smera u kom je pocela da se uvrce. Polako metar po metar, pa pokusaj!

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: Maj 07, 2010, 11:53:32 pre podne »
Moze to lepo da se sredi, ova spaga nije slomljena nit popucana.
Simson ti je sve lepo napisao da lepse nije mogao.
Razvij celu spagu i lepo par puta predji preko nje sas svojim snaznim rucicama.
Spaga se lepo istegne, vjeruj.
A u krajnoj nuzdi ju mozes bacit za koji minut u vrucu vodu i onda lepo istegnes.
Ostavis da se osusi i fino namazes.
Nemoj bacat tu spagu!!!!

Na mreži simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #14 poslato: Maj 07, 2010, 12:00:48 posle podne »
Hauba, ima sanse da je spase ali samo u slucaju da nije memoriju poprimilo pleteno jezgro. Ako jeste nece pomoci ni vruca voda jer ona utice samo na PVC omotac (coating) strune. Neka proba da je istegne pa sta bude.