Autor Tema: Sonari  (Pročitano 21405 puta)

Van mreže krivac77

• Početnik
Odg: Sonari
« Odgovor #30 poslato: Januar 11, 2015, 07:49:14 posle podne »
jedno pitanje kolege,
za pocetak, lovim na drini pa me zanima postoji li sonar koji moze da radi posao tj. da odredi ima li ribe na odredjenom terenu ili ne.buduci da se konkretno shkobalj krece u jatu u ovom slucaju bi takav sonar mogao odrediti i kolika je koncetracija ribe zar ne?? tek sam saznao sa sonar od starog danas pa me zanima dokle moze da ide ovo cudo na drini. takodjer da napomenem da se u zimskom pa i ljetnom periodu dubina krece najvishe do 5m ovisno od raspolozenja centrale u bajinoj bashti. eto toliko za sada.
pozz

Van mreže Bata FLaja

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #31 poslato: Januar 12, 2015, 12:24:29 posle podne »
Ima druze sonarica sto se stavljaju na stap
Odnosno sonda se baci kao plovak nekim stapom a na ruci umesto sata stoji ti displej ili na stapu i sve vidiš
A dali ima računa dati te pare za njega ??????

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Van mreže krivac77

• Početnik
« Odgovor #32 poslato: Januar 21, 2015, 08:17:24 posle podne »
kako izgleda ta sonarica,daj neki info sliku daj neshto
pozz

Van mreže Bata FLaja

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #33 poslato: Januar 22, 2015, 11:23:30 posle podne »
Evo ovako

Gesendet von meinem iPad mit Tapatalk

Van mreže VladimirP

• Početnik
« Odgovor #34 poslato: Januar 24, 2015, 11:42:31 pre podne »
Poštovani ribolovci i pecarosi,

Ovom prilikom Vas obaveštavamo da se na našem tržištu pojavio DEEPER!
 DEEPER je prvi svetski SMART Fish Finder napravljen za amatere i profesionalce. PRVI FISH FINDER KOJI VAS NE VEZUJE ZA CAMAC ILI BROD, možete da ga koristite i sa obale!
 KAKO SE KORISTI ?
 1) Kupite DEEPER SMART FISH FINDER
 2) Skinete besplatnu aplikaciju na Vaš smart telefon ili tablet. Neophodno je da imate telefon koji sadrži Android ili IOS operativni sistem. Za Android telefon skinite aplikaciju na Google Play(https://play.google.com/store/apps/detailshttps://itunes.apple.com/

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: Januar 24, 2015, 01:35:31 posle podne »
Pa ovaj može više nego pravi sonari od 500 €  :emoha009: Ovo mogu kupiti samo oni koji nemaju blage veze sa sonarom. Postoji razlog zašto se eonda montira na čamac. Baš me interesuje gago se ova sonda ponaša kad je čamac u pokretu? Skakuće 20-ak metara iza čamca.  :sumadinac:

Mislim da bi bilo uredu snimiti neki video na vodi, a ne pisati kako sonar iscrtava ribe i veličinu riba   : jao : Nigdje se ne pominje frekvencija (frekvencije) na kojima radi sonda, snaga saonde a efikasna dubina očitavanja je "Do samog dna"  :Mladjan 1:
Vobler je zakon

Van mreže zabac

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #36 poslato: Januar 24, 2015, 02:06:56 posle podne »
pa za neke brze pretrage terena camcem ova igracka nije,moze za lagano spustanje pa da se pregleda .Koliko para -toliko i muzike , smjesno bi bilo porediti to i neki AMATERSki sonar recimo lorence max 7pro hd

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #37 poslato: Januar 24, 2015, 02:15:18 posle podne »
mnogo je bitnije da se pregleda kakvo je dno  nego bilo sta. Da pokaze ribu i to moze i sta jos treba. Ne vidim da je napisano da moze da hvata ali kao ispomoc pri pecanju i ako nemas para za neke mnogo skuplje pomoci ce. Verujem da mu ni cena nije velika.
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #38 poslato: Januar 24, 2015, 02:31:26 posle podne »
Da pokaze ribu i to moze i sta jos treba.
Jesi li siguran?
Vobler je zakon

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #39 poslato: Januar 24, 2015, 02:35:05 posle podne »
Ako si koristio onaj iy prethodnih postova i ako na osnovu njega Brane imas stav i za ovaj onda OK ali mislim da gresis. Ovaj nisam koristio ali obzirom da tehnika napreduje verujem da moze da pokaze ribu mada je po meni to skroz nebitan podatak ali nekima jeste siguran sam pa sam to i napisao.
Taj iz ranijih postova sam imao prilike da koristim i na njemu ne vidis nista ali bukvalno nista. Ovo novo verovatno je bolje bar malo od tog nekadasnjeg proizvoda.
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #40 poslato: Januar 24, 2015, 03:28:54 posle podne »
Isto mislimo za prvi dio, samo što ja mislim da ovaj nije odmakao ništa više od njega, a moram priznati da ga  nisam koristio. Tehnički podaci o sondi su u najmanju ruku smiješni. Ko je ikada koristio sonar zna da je jako bitno podesiti brzinu plovila u odnosu na vodu. Ovdje ti vučeš sondu ručno i kako da podesiš brzinu??? Zabaciš poprijeko i imaš neku brzinu u početku koja je kasnije duplo veća kada sonda ode nizvodno. Svi znamo da je za sonar jako bitno da ga pravilno podesiš. Šta ovdje možeš podesiti uopšte?

Predstavnici iz Garmina su snimili par video klipova po Beogradu gdje tačno objašnjavaju uslove na vodi i mogućnosti sonara pri tim uslovima. To je već nešto...
Vobler je zakon

Van mreže Bata FLaja

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #41 poslato: Januar 24, 2015, 06:36:15 posle podne »
Ovo su sve igracke odnosno stobi rekla moja baba "mamipare"
Ima lepu cenicu 100-150€ i ljudi kupuju nebo li ribu pronasli Al Ebiga bar se na Drini vidi gde jebez sonara

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Van mreže Sniper Hunter

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #42 poslato: Januar 30, 2016, 11:13:08 posle podne »
    Humminbird Helix 5 SI GPS

Da li neko koristi i iskustva sa ovim sonarom ,pogotovo ovo SI slike sa strane ....

Van mreže Sniper Hunter

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #43 poslato: Februar 16, 2016, 08:47:30 posle podne »
Stiao danas i to u portabl verziji

Van mreže Milanče

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • www.ribolovci.com
« Odgovor #44 poslato: Februar 17, 2016, 05:39:36 pre podne »