Autor Tema: Telematch štapovi  (Pročitano 20126 puta)

Van mreže x-21

• Pripravnik
  • *
Odg: Telematch štapovi
« Odgovor #30 poslato: Februar 28, 2014, 12:35:32 posle podne »
Glupo je govoriti za neke štapove da su bezveze pogotovo ako ih nisi ni probao. Za tvoj način ribolova ti možda ne koriste ali daleko od toga da su bezveze. Probaj tim bolonjezom na Uni izvući mrenu od 2+ kg iz brzaka pa onda sudi o telemeč štapovima...

dobro,mozda sam se pogresno izrazio,nemam ja nista protiv svako bira sta mu odgovara i sta teren trazi od pribora...ali uvek sam za sto finiji i laksi pribor...vadio sam ja ribe i do 4-5kg na moje belonjeze pa su izdrzali...samo treba mnogo vise strpljenja i nadmudrivanja sa ribom...

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #31 poslato: Februar 28, 2014, 05:09:08 posle podne »
evo za x-21 pitanje ..na 40 m od tebe saran podize vagler i on leze na povrsinu...sa laksim priborom,tanjim najlonom i laksim stapom ..ima prostor da vozi i nista mu ne mozes..niti pa kontru mozes da das kako treba zbog finoce pribora ????!!!kako onda ?

Van mreže x-21

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #32 poslato: Februar 28, 2014, 07:05:32 posle podne »
evo za x-21 pitanje ..na 40 m od tebe saran podize vagler i on leze na povrsinu...sa laksim priborom,tanjim najlonom i laksim stapom ..ima prostor da vozi i nista mu ne mozes..niti pa kontru mozes da das kako treba zbog finoce pribora ????!!!kako onda ?

a kako da pecas na bolonjez sa najlonom debljim od 0.20 a treba ti 7-8m dubine?kroz koje alkice ili provodnike ce tebi proci najlon da zabacis 40m sa stoperom,jer je plovak klizeci?

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #33 poslato: Februar 28, 2014, 07:22:41 posle podne »
tacno,plovak je klizeci ili u jednoj ili u dve tacke...na bolognjezu..i koristim xxs stopere ..koji su veoma mali ili menjam sprovodnike na bolognjezu i stvaljam sire...
opcija c/ koristim onja fini lastis-konac iz lastisa gaca ..koji je mekan lako se uvija i izlazi kroz male sporvodnike bolje nego stoper.  imam i poseban cvor za taj stoper...

Van mreže edomedo

• Klub RiboLovci
« Odgovor #34 poslato: Februar 28, 2014, 11:28:44 posle podne »
a zar saranu treba kontra?    :Milance 23: 

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: Mart 01, 2014, 09:56:50 pre podne »
a zar saranu treba kontra?    :Milance 23: 
zavisi od perioda ..,nekad podigne plovak pa ispljune....a na 30 tak metara morasx kontru....

Van mreže x-21

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #36 poslato: Mart 01, 2014, 10:48:45 pre podne »
tacno,plovak je klizeci ili u jednoj ili u dve tacke...na bolognjezu..i koristim xxs stopere ..koji su veoma mali ili menjam sprovodnike na bolognjezu i stvaljam sire...
opcija c/ koristim onja fini lastis-konac iz lastisa gaca ..koji je mekan lako se uvija i izlazi kroz male sporvodnike bolje nego stoper.  imam i poseban cvor za taj stoper...

pa bolje onda da lepo stavim tanji ali kvalitetniji najlon na stap nego da kupim bolonjez pa da menjam sprovodnike...vise se isplati boriti se sa ribom i 20 min,a i lepsi je osecaj kad je izvuces na fin pribor onda znas da si je nadmudrio,dok kad stavis 0.3 najlon samo vuci ni meredov ti ne treba  :yeah:

Van mreže jare

• Klub RiboLovci
« Odgovor #37 poslato: Mart 13, 2014, 10:22:02 posle podne »
Moj Telematch tezina 205g

Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže 13Zuka89

• RiboLovci
  • **
  • Ја сам рођен тамо доле!
    • Риболов Косово и Метохија "YouTube" Канал
« Odgovor #38 poslato: Maj 13, 2014, 09:54:24 pre podne »
Ja koristim ovaj stap "Telematch" E sad nije onaj trodelni ,vec kao sto je neko pomenuo u temi "Trota Lago" sa njim sam pecao i na rekama dubine do 2 3 metara , i na jezeru sa klizecim plovkom do 9m-10m....mnogo mi se vise svidjaju nego klasicni bolonjezi i sl.... moj izbor za plovkarenje od sada su ovi stapovi ..... inace evo slike kako izgleda taj moj stapic....duzine 4metara....

Риболов Косово и Метохија ФБ Страница :
https://www.facebook.com/RibolovKiM
Риболов Косово и Метохија ЈТ Канал :
https://www.youtube.com/channel/UC6u3z3ldBy7iqZ9f0sSehlQ

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #39 poslato: Maj 13, 2014, 10:35:59 pre podne »
Trodijelni su match štapovi, a telematch su svi teleskopski kao što im ime kaže. A čini mi se da je ovaj tvoj sila jak  :wink:
Mene nosi mutna rijeka...

Van mreže 13Zuka89

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #40 poslato: Maj 13, 2014, 10:37:00 pre podne »
Платио сам га 6000дин, за те паре никад бољи штап нисам имао

Van mreže maric

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #41 poslato: Maj 13, 2014, 07:19:13 posle podne »
Shimano Aspire TR 9 GT 4,7m 40 gramac  :yeah:

Van mreže 13Zuka89

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #42 poslato: Septembar 08, 2014, 07:18:13 posle podne »
У моју колекцију штапова стигао је један нови члан,дакле реч је о "Shimano Catana TeleMatch 510" Интересује ме какво је ваше мишљење о овом штапићу? Иначе планирам да га користим за пецање скобаља претежно на реци Ибар.... Упарен је са "Shimano Exage 3000 MRC" (Са две ручице) ... Тежина штапа је 250гр.... Машинице знатно више, није баш занемарујуће! Да скратимо , како вам се чини овакав комплетић за пецање скобаља на реци Ибар....Унапред захвалан! :emoha21: