Autor Tema: Riblja osnova  (Pročitano 1172 puta)

Van mreže dule.r

• Početnik
Riblja osnova
« poslato: Jun 11, 2012, 09:32:17 pre podne »
Interesuje me kako se radi ispitivanje riblje osnove, jer sam sve cesce svedok izlovljavanja ribe mrezama od strane korisnika voda, pod izgovorom radjenja riblje osnove. Ukratko, koliko ribe mora da se izlovi, koliko mreza mora da se baci, i slicno.... ?
Unapred zahvalan.

Van mreže zver70

• Lovac
  • Klub RiboLovci
Odg: Riblja osnova
« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2013, 04:59:36 posle podne »
Riblju osnovu rade naucne institucije- fakulteti.
Dosta osnova samo prepisu iz kompjutera od predhodnog stanja I tako vec 20godina.
U zavisnosti od velicine vode I svrhe izlova bace se mreze I prijavi ulov.
Na osnovu toga se radi osnova.
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost su indikatori psiholoske I emotivne stabilnosti licnosti.

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2013, 05:26:52 posle podne »
nesto slicno kao prebrojavanje divljaci kako mi se cini. Ako u jednom metu mreze ima toliko tih toliko tih toliko tih riba pomnozi se i vidi se odprilike brojnost ribljih vrsta na nekoj teritoriji  i verovatno sahodno tome neko procenjuje ima li ili nema ribe u nekoj vodi.  Sto ti rece prepisu kako je bilo pre 20 god u nekom prebrojavanju
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Napadač

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2013, 12:08:58 pre podne »
Sa tom ribljom osnovom se pravi cirkus već godinama :jaooo: