Autor Tema: S kakvim plovcima pecate?Oblik? Materijal?Firma?Fiksni ili klizni ?  (Pročitano 16443 puta)

Na mreži srda83

• Klub RiboLovci
Odg: S kakvim plovcima pecate?Oblik? Materijal?Firma?Fiksni ili klizni ?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 05, 2012, 04:37:02 posle podne »
Evo malo varijacija u oblicima. Neki imaju tanje donje antene a nekima se gornja antena može mijenjati,po potrebi  :Mladjan 2:
Mene nosi mutna rijeka...

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 05, 2012, 05:17:09 posle podne »
Ne vidim prednost debele antene? Ako je potrebna tezina, uzme se teze drvo ili zica i eto teze antene?

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 05, 2012, 08:14:54 posle podne »
a vidljivost lomnica

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 05, 2012, 08:21:19 posle podne »
Lomnica misli da donji dio plovka, neko zove antena, neko stabilizator... Prednost je dobavljivost. Slamke od soka ima svagdje, a fiber stabilizatora teško
Vobler je zakon

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 05, 2012, 08:40:41 posle podne »
Rekao bi ,ima dobrog fibera ali nema dobre zice za donji stabilizator..zubarska je skupa a sandvik svedska kao najbolja zica na balakanskim i sirim prostorima i redje je ima...

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 05, 2012, 09:26:59 posle podne »
Zofoni, budi malo realniji. Ti živiš u BG a fiber nabavljaš iz Niša, i kažeš ima dobrog fibera. Gdje da ga nabavim ja koji živim u Banja Luci? A valjal ti žica od onih igala za pletenje, mislim na one što dođe pet komada što babe sa njima pletu priglavke. Ima različitih debljina, možda vidjeti neke tanje, samo im odsjeći one kukice na vrhu.
Vobler je zakon

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 05, 2012, 10:03:11 posle podne »
Da, mislio sam na taj stabilizator a napisao antena... Nemoj te igle za miljee, teske su mnogo, bas ako pravis plovke dvocifrene nosivosti, a i ne verujem da se isplati, izaslo bi te skuplje nego da kupis par plovaka uradjenih profi, aj videcu ako se setim da pitam ove iz Jagodine sto prave plovke gde nabavljaju materijal, ako moze da se nadje u Jagodini od 50 000 dusa, moci ce i u BL...

P.S. Mislim da su drvene cackalice dovoljno tanke, samo ne znam jesu li i dovoljno dugacke, odokativno rekao bih da nemaju vise od 6-7cm ni pod razno, ako ti to nije premalo (dosta 1cm da udje u balzu), eto resenja?

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 05, 2012, 10:32:15 posle podne »
One za zube su prekratke, a one za ražnjiće i ostalo meso za roštilj su podebele. Možda bi se dalo nešto od jelove daske napravit. Ako uspiješ uhvatit god, onda ima čvrstine, a inače je jako lomljivo.
Ma fiber stabilizatora nema ni u Novom Sadu, a čini mi se ni u BG, mada možda Jagodina napravi iznenaađenje pa osvoji 3 boda u gostima  :hi:
Vobler je zakon

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 06, 2012, 09:05:41 pre podne »
Drugari,evo da budemo realni...brane pa nabavi bilo kakvu donju metalnu zicu
Bakaran premeka,ali ima od raznih drugih elemanata i predmeta.. na ovome svetu da ima zice za donji deo plovka..
Lomica je u pravu da imas ili si imao stabilizatore kako ih zoves ili fiber  u jagodini,oni su barem radili plovke ,pa imas proizvodjaca firbera u NS koji je proizvodio fiber /mislim da bi on poslao vecu kolicinu fibera ne manju/..U nisu ce svaki proizvodjac poslati bilo gde fiber ako kupus vise komada,kupi mu i nesto plovaka i da ti postom donese....Valjda imas nekog koji ide i poslovno u RS pa nadje ono sto treba.
Ja sam uzeo jedno 1 x 500 kom, 1,2mm i 1 x500 kom 1,5 mm....ali sam se zaj....jer u fiberu imas opcije i opcije u kvaklitetu i fiber koji nasiu majstori plovka koriste je sirokog spekltra kvaliteta ..Skuplji je bolji drasticno,ali onaj jeftiniji koji sam ja uzeo stvara mi dopunske probleme koje moram da resim je r je losijii  negladak ili moram prvo u pregoreno auto ulje da ga stavim i da tamo stoji da se " bocke" ne eliminisu  i tek posle uzeti za rad ..kada zivis u stanu to je zajebanjcija ....
Zato kupi skuplji i bices zadovoljan sigurno....Rado bi ti slao od moga fibera ali nije to najbolji kao sto ni moji plovci nisu najbolji i dosta je tezak za rad....

Van mreže shone77

• Lovac
  • RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 13, 2012, 06:20:53 posle podne »
Umjesto fiberglasa moze da posluzi slamka,kao sto ste vec naveli,mogu i cackalice za sis cevape,
ima ih u Merkatoru duzina od nekih 15 cm i duzine od oko 30 cm.cijene 5 i 8 KM.Debljina je negdje oko 2.5 mm.
 Sto se tice zice moze rosfrajna za verenje ima je u debljini od 1.2 mm duzine 1 metar.
Ovo sa zicom je malo skuplja varijanta.

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 13, 2012, 06:53:02 posle podne »
ali bolja

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #26 poslato: Novembar 22, 2012, 11:20:26 pre podne »
Evo odlican sistem za pecanje na reci ...

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #27 poslato: Mart 27, 2013, 04:05:37 posle podne »
nadjite plutane cepove pa izbusite za stabilizator dole a ismirglajte tu plutu kako zelite i u bilo kakvu formu i plovak je 80 % gotov..
faza 1 u donji deo plute ubacis bilo koju zicu /bakarnu,zubarsku,ili drvo ili fiber/super lepak i ciao
faza 2 alkicu za konac bocnes u telo plute prema vrhu i eto ti 88 % gotov plovak/superlepak i ciao/
faza 3 izbusi rupicu na gornjem delu pliute i prema onome sta ces stavljati za antenu ...imas 95 % polovka
faza 4 kapicu plovka sto je nad vodom ili priblizno potopljeno pod antenom ofarbas obicnim lakom za nokte fluo nijnase.i imas 100% plovak ..PROSTO KAO PASULJ

Van mreže jculum

• Klub RiboLovci
« Odgovor #28 poslato: Mart 27, 2013, 09:28:55 posle podne »
Pošto pecam na relativno brzim rijekama,koristim ručno izrađene banjalučke plovke , fiksne, izrađeni uglanom od balze

Malo su deblji ovi stabilizatori ali plovci su Ekstra!

Evo lepih plovaka i za raličite situacije ,brzak, tišak, preliv ,mirna voda!A cena je sasvim pristojna, nije da ga reklamiram ali plovci su zaista dobri i pristupačni! MAda iskreno na njegovim plovcima samo mi se nedopadaju jednobojne antene na nekim modelima ali i to je sve stvar ukusa a o ukusima ne vredi raspravljati!Antene se mogu menjati i alkice su uvijene oko donjeg stabilizatora nisu ubodene u telo plovka da se iščupaju prilikom prve kontre!

Van mreže jculum

• Klub RiboLovci
« Odgovor #29 poslato: Mart 28, 2013, 09:28:12 posle podne »
Danas svratio u Formax i uzeo par plovaka!
Gica- Model Rzav sa rezervnim antenicama 3,4,5 grama!