Ribolovci > Plovkarenje

Pomoć oko izbora štapa za plovkarenje

(1/15) > >>

Goran2010:
Pozdrav. Evo resio sebe da castim novim stapom, pa gledam sta ima u ponudi. Pecam uglavnom na Moravi, mada se prevarim da odem do Dunava jednom u mesec-dva. Stap bi sluzio za pecanje bele ribe (skobalja, platike, deverike, babuske i sl) na plovak. E sad, postavicu nekoliko pocetnickih pitanja, cisto da razjasnim neke stvari sebi:

- Jasno mi je da postoji razlika iizmeju akcije stapa i gramaze stapa. E sad, sta ako je akcija izrazena u gramazi? Gledao sam npr ovaj Shimano teleskop (koliko sam uspeo da vidim, nema vodjice), privukao me je zato sto je dosta lak (111g) a 5m, i mogao bih bez problema da ga drzim non-stop u ruci. Na sajtu pise da mu je gramaza 2-8g i da je stap izuzetno osetljiv.

http://www.topfish.rs/oprema-za-ribolov/stapovi/takmicarski-stapovi/pole-stapovi/pole-stap-shimano-technium-bx-te-2-500

Pitanje: da li je ovo dobar izbor? Koliko je ovo jak stap, da li postoji neka granica oko tezine ribe za koju je namenjen? Probao sam da nadjem neke dodatne informacije o njemu, ali nisam uspeo. Da li biste se uopste odlucili za teleskop ili bi uzeli neki drugi model? Ako da, koji, i zasto?

Do sada nisam imao srece sa prodavcima, oni obicno zele da prodaju ono sto imaju u radnji, i samo o tim stapovima zele da pricaju, pa zato moram da se oslonim na vase misljenje.

Izmena: sad te vidim da sam pisao poruku u Varalicarskoj sekciji, ali ne vidim neko drugo mesto gde sam mogao da postavim ovo pitanje...

Lomnica_city:
Nije akcija nikad izrazena u gramazi, iako je cest slucaj recimo da su izuzetno jaki stapovi (150-200-300gr) dosta kruti pa mozda u tom slucaju moze da se napravi veza izmedju gramaze i akcije, kod takvih stapova kakav bi ti ipak ne moze...

Ovaj koji si naveo nije dobar izbor za univerzalca za te vode, cak i za Moravu je na granici duzine, a za Dunav tek smesan, jesi razmisljao o bolonjezu mozda? On bi ti bio resenje za mnoge probleme, najvise za te ribe koje pominjes da pecas a koje ne obitavaju bas na 3m od obale, pogotovo na Dunavu, ali gramaza za tako nesto bi morala biti bar duplo veca, nista ispod 5-20gr!

keno77:
Imam priliku da kupim mec Daiwa Harijer zmk2   i jos neki drugi Harijer .Vidio sam na nekom forumu da tip prodaje ovaj zmk2  za 150 eura i kaze da je ekstra stap ja mogu da ga dobijem povoljnije. Inace je pravljen u engleskoj .  Dali je neko koristio ovaj stap i kakvi su utisci

cedapn:

--- Citat: Lomnica_city  Septembar 07, 2012, 09:24:50 pre podne ---Nije akcija nikad izrazena u gramazi, iako je cest slucaj recimo da su izuzetno jaki stapovi (150-200-300gr) dosta kruti pa mozda u tom slucaju moze da se napravi veza izmedju gramaze i akcije, kod takvih stapova kakav bi ti ipak ne moze...

Ovaj koji si naveo nije dobar izbor za univerzalca za te vode, cak i za Moravu je na granici duzine, a za Dunav tek smesan, jesi razmisljao o bolonjezu mozda? On bi ti bio resenje za mnoge probleme, najvise za te ribe koje pominjes da pecas a koje ne obitavaju bas na 3m od obale, pogotovo na Dunavu, ali gramaza za tako nesto bi morala biti bar duplo veca, nista ispod 5-20gr!

--- Kraj citata ---
slazem se potpuno.taj stap o kome ti pricas je za takmicarce,nije za to sto ti hoces.mozes da pecas beovice i bodorke na kanalu.bolonjez je najjednostavnije i najuniverzalnije resenje koje pokriva sve vode,daljine,dubine.nemoj da biras stap prema njegovoj tezini,i nemoj da biras napamet,vec sa namontiranom masinicom,zbog balansa,naravno i prema dubini dzepa.sto laksi stap,tanji zidovi,da bi bio jak i lak onda je i papreno skup.

zofoni:
da se umesam ...zbog plovkarenja..
Kao drugo ne znam da li ce i 5m biti dovoljno dugo...mozda 6m da bolognez..
Opet cu da dam predlog Morava bi bila zadovoljna sa radom i pecanjem LEVEL TECH 6500 PF OD HPM CARBONA  6m/239 gr,akcije 0-15gr  u odnosu na 2-8 gr skoro dupla razlika...
A za Dunav  mora jace akcije zabacivanja 0-25 gr ,model level tech 7100 sp,tezina 6m 284 gr,mada dunav moze i 5m od iste serije  od 196 gr...Robustniji je kao i voda sama.. E ali sada je u pitanju cena ovo su skuplji tuberini stapovi..bolognjezi
Za jeftoiniju opciju LEVEL TEAM 4100PR je od 0-30gr ,5m je 238 grama   a 6m/293 grama tezi ali i jeftiniji,drugacije se savija ili akcije savijanja.itd...

Znaci koliko para toliko muzike..zavisi ko sta slusa...nekome je muzika dobra i na manje para nekome na vise..Bistro

p.s. Shimano 5m/111 gr  i  samo ime meni nista ne znaci.....Pecam i sa Tubertinijem i sa OLYMPUSOM 6m/236 gr  i sve je u redu...Italijani su izmislili BOLOGNEZE Tehniku ,grad Bologna i zato s e drzim it. firmi
Colmic mi je prenezan....

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju