Autor Tema: Pomoć oko izbora štapa za plovkarenje  (Pročitano 39256 puta)

Van mreže keno77

• Pripravnik
  • *
Odg: Pomoc oko izbora stapa za plovkarenje
« Odgovor #15 poslato: Septembar 09, 2012, 09:48:43 posle podne »
Imam priliku da kupim mec Daiwa Harijer zmk2   i jos neki drugi Harijer .Vidio sam na nekom forumu da tip prodaje ovaj zmk2  za 150 eura i kaze da je ekstra stap ja mogu da ga dobijem povoljnije. Inace je pravljen u engleskoj .  Dali je neko koristio ovaj stap i kakvi su utisci

Van mreže Goran2010

• Početnik
Odg: Pomoć oko izbora štapa za plovkarenje
« Odgovor #16 poslato: Septembar 10, 2012, 02:57:49 pre podne »
Hvala svima na svaetima i lokacijama radnji, sutra idem u obilazak.

Spro Nova i zadnja kocnica: ja sam skoro citao neki clanak gde je receno da zadnje kocnice se mnogo redje upotrebljavaju neko prednje kocnice, zbog slabije preciznosti podesavanja. Ako uzmemo da je to tacno, zasto onda ne RedArc ili Blue Arc? Vidim da za RedArc se prodaju posebno spulne, da li bi mi to omogucilo da je koristim i za plovkarenje, i za feeder i za laganije varalicarenje, ako resim da prosirim interesovanje, a verovatno da hocu? Mislim da je ona velicina 40, a to je onako srednja klasa masinica?

Ove druge masinice nisam uspeo da nadjem nigde online...

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #17 poslato: Septembar 10, 2012, 02:06:49 posle podne »
lepo se razvela debata..lomnica je rekao sve kao sto bih i ja mozda sa nekim malim izmenama ali globalno je to to...
Masina prednja kocnica obavezno...moja logika ..ne mora da je tako...
Ne pominje niko najlon za pecanje na reci ..na voznju... pecam sa soft najlonima lakse i vozas plovak i lakse ga drizs nad vodom ....

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #18 poslato: Septembar 10, 2012, 02:15:53 posle podne »
Mislim da sam ti napisao da AKO se odlucis za 6m bolonjez, jer si pominjao mogucnost 6m stapa, uzmes neku match masinicu, prvo zbog plitke siroke (manje federisanja) spulne, zatim zbog brzine, a mnoge dolaze sa borbenom kocnicom ili onom polugom ispred kaziprsta, i teze su malo od klasicnih varalicarskih!
Jer ti neces toliko osetiti razliku u tezini ako umesto 2500 Shimana ili 2000 Daiwa-e od 230-250gr uzmes neku match masinicu od 270-80gr, ali ce na 6m stapu itekako popraviti balans, za spulne ti nece trebati podloska ili da kupujes po 200-300m kalemove, i dobices najcesce 3 spulne pa da kombinujes do mile volje zavisno od vrste ribe, doba dana i godine, itd...

Van mreže Goran2010

• Početnik
« Odgovor #19 poslato: Septembar 11, 2012, 04:48:53 pre podne »
Danas sam obisao radnje u Jagodini, i svideo mi se u Shimanu Colmic Regal XS 200 5m, lagan je (170g), akcija -20g. Sutra cu obici radnju u Paracinu, pa cu se odluciti za stap. I dalje sam u nedoumici oko masinice. Jedno pitanje: koja je velicina masinice max za bolonjeza 5m, i da li cu masinicu koju budem uzeo za bolonjeza moci da koristim i za nesto drugo osim za plovkarenje? Ovo pitam zato sto ako su one namenjene samo plovkarenju, mozda je pametnije da menjam na bolonjezeima koje imam, a da kupim neku masinicu za feeder, ili saranku? Da li vi za svakom bolonjezea koji imate, imate i mainicu?

Ako smatrate da je bolje imati dve masinice, debelo se razmisljam da se isprsim za Npr Spro Blue arc. Video sam 940 u Magnumu, u ruci mi deluje odlicno, nisam neki strucnjak, ali mi deluje dosta kvalitetnije u odnosu na druge koje sam pogledao.

Evo ja cu postaviti nekoliko masinica u razlicitom cenovnom rangu, pa mi pomozite da znam sta je najbolje kupiti

http://www.magnumserbia.rs/index.php?str=robadetalj.php&robaId=002533&bio=Ribolov%20-%20Ma%C5%A1inice
http://www.topfish.rs/oprema-za-ribolov/masinice/prednja-kocnica/spro-prednja-kocnica/spro-bluearc-tuff-body-710-2-alu-spu
http://www.topfish.rs/oprema-za-ribolov/masinice/prednja-kocnica/spro-prednja-kocnica/spro-bluearc-tuff-body-ws-920-2-alu-

match spulna posebno
http://www.topfish.rs/oprema-za-ribolov/masinice/spulna/spro-bluearc-tuff-body-ws-940-match-spulna

Ako budem uzeo Colmica, ostaje max 90e za masinicu, ako smatrate da vredi toliko. Vdim da su ove Spro podobne i za varalicenje, tako da za nju znam da mogu da je iskoristim i na nesto drugo osim plovkarenja... Masinice su mi najslabija tacka, pomagajte...

Van mreže Goran2010

• Početnik
« Odgovor #20 poslato: Septembar 11, 2012, 04:55:28 pre podne »
I el moze neki link za ajlon... 0.18... nisam do sada obracao paznju da li je "soft" ili ne, pa eto da naucim i to. :)

Van mreže Goran2010

• Početnik
« Odgovor #21 poslato: Septembar 11, 2012, 04:56:27 pre podne »
I el moze neka preporuka za najlon... 0.18... nisam do sada obracao paznju da li je "soft" ili ne, pa eto da naucim i to. :)

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #22 poslato: Septembar 11, 2012, 11:21:00 pre podne »
lake & river tubertini 150m ,boja zlatnobraon...top ,soft naj;lon koliko treba...

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #23 poslato: Septembar 11, 2012, 11:48:59 pre podne »
Moze i varalicarska masinica na bolonjez, mnogi/vecina cak tako i rade, samo neki grese pa na 5-6m bolonjez stave nesto tipa Spro Microlite, nesto od mikro Shimano masinica 500/750 velicine, i onda im ruke otpadnu posle par sati jer je balans propast sa masinicom koja ni 200gr nema...

Upotrebi slobodno taj Passion 710 koji imas, ne bih ti preporucio Blue Arc 940 za taj konkretan bolonjez, to je masinica od 320gr sto je za 5m bolonjez previse, ja sam na 6m stavio Sahara 3000GTM slicne tezine i bio je tezak komplet (balansiran doduse), za taj bolonjez slobodno furaj Passion, ili nesto slicno posto rece da ti star 3 godine, ako nije vise u top radnom stanju (ili hoces novo na novo)...

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Septembar 11, 2012, 04:35:29 posle podne »
Lomnica je u pravu sa microliteom nista ne postizes ,kao ni sa tezom masinom ..ja imam 30cu -laku rekoh na 6tici i ona mi skuplja dosta najlona 0.16/0.18 zqavisi od potrebe..i samo sa punom spulnom postizes i kocenej i bacanje i vadjenje ribe..jer pokida li mrena na microliteu koji malo najlona skuplja ,mozes podmah da ide skuci jer nemas s cime i bacati i kociti...Ipak izbor je tvoj jer moje greske ne mozes uvideti nego se moras uciti na svojima ...ne samo na temi masinice i stapovi za bologneze riblov...

Van mreže Goran2010

• Početnik
« Odgovor #25 poslato: Septembar 11, 2012, 09:16:29 posle podne »
Uzeo sam stap Colmic Regal XS 200, i na prvi pogled izgleda mi kao ono sto sam i trazio, videcemo kako ce se pokazati na vodi, Masinicu nisam uzeo, za pocetak cu ga upariti sa Spro Passion 710, pa cu videti kasnije koliko ce mi porasti apetiti. :)

920 je 280gr, samo 30gr teza od passion. Ja sam mislio da uzmem nju, pa da kasnije dokupim i match spulnu, ako se bacim na mtach ribolov ( on,  planiram da se malo preselim i na jezera. :) A mozda janajbolje shvatio, pa bih molio za pjasnjenje:

http://www.sportskiribolov.co.rs/ribolovacki-pribor/masinice-za-pecanje/spro-masinice/SPRO-BlueArc-Tuff-Body-9000

Da li ova masinica u svih 5 varijanti, jer u stvari ista masinica, samo se spulna razlikuje? Ili ja gresim?

Sad nevezano sa bolonjeza, sa kojim stapovima i za koje pecanje se koristi ova masinics sa baitrunner-om?

http://www.sportskiribolov.co.rs/ribolovacki-pribor/masinice-za-pecanje/spro-masinice/SPRO-Hardliner-Pro-LCS-10000

koliko vidim, postoje klasicni saranski i feeder stapovi, da li moze da se koristi u obe varijante?

I u kojim tehnikama se koristi ova masinica sa borbenom kocnicom (nju je spomenuo lomnica_city)?

http://www.sportskiribolov.co.rs/ribolovacki-pribor/masinice-za-pecanje/spro-masinice/SPRO-Dragmaster-EX-8000

Oo cisto informativno za buduce kupovine, i necu vise da vas smaram. :)

Sto se tice najlona, uzeo sam ovaj po preporuci prodavca 0.16 (zofonijev post je stigao kasno).

http://www.pescamaniagroup.com/catalog/Japanese_monofilament_Colmic_FORMER_mt_150

Lomnica_city

• Gost
« Odgovor #26 poslato: Septembar 11, 2012, 10:10:52 posle podne »
Ova srednja nema Baitrunner koliko vidim, ima 2 kocnice, i duboku spulnu, masinica za dubinku recimo, nije za plovak jer je spora i mnogo bi ti monofila trebalo da napunis spulnu ili da stavljas podloske, nije to "to"... Ova treca isto, sem sto ima samo zadnju kocnicu, nije ni ona za ovo sto ti treba...
AKO ti je u radnom stanju taj Passion, zadrzi ga slobodno i vozi, ako hoces varalicarsku masinicu za bolonjez potrazi negde pomenuti Shakespeare Supreme Magnesium XT30, brza, laka, cvrsta, ili Pfluger klona, ili nesto slicno a brzo, neki Stradic mozda, oni treba da su i u varalicarskoj varijanti brzi i ima duplu rucicu, nisu jeftini ali polovan a dobar mozes da uzmes za 80-100€...

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #27 poslato: Septembar 12, 2012, 11:36:30 pre podne »
Uzmi banjalučko kolo i riješio si sve probleme  :sumadinac:
Mene nosi mutna rijeka...

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #28 poslato: Septembar 12, 2012, 02:26:01 posle podne »
ne preteruj ...srda83...to je za muzej...

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #29 poslato: Septembar 12, 2012, 04:05:35 posle podne »
ne preteruj ...srda83...to je za muzej...

Čudim se takvom komentaru, s obzirom da dolazi od tebe. To može reći samo neko ko nikad nije probao pecati na kolo. Ne postoji mašinica koja će zamijeniti kolo na Vrbasu ili Uni,niti će.  :hi:
Mene nosi mutna rijeka...