Autor Tema: Najlon (slik) za plovkarenje  (Pročitano 10960 puta)

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
Odg: Najlon (slik) za plovkarenje
« Odgovor #60 poslato: April 25, 2013, 11:12:31 pre podne »
dobnar je i on..bio kod travara na sajmu u nisu...

Van mreže darvin

• Početnik
« Odgovor #61 poslato: Jun 19, 2014, 07:18:09 posle podne »
Pozdrav kolegama!
Odavno se nije pisalo u ovoj temi ali ajde da zapitam ako neko procita ovaj post i ima neka saznanja mozda ce mi odgovoriti.
Ima li neko nekakva saznanja o nanofilu Berkly koji se reklamira za sve vrste pecanja tipa varalica,fider,a nainteresantnije plovak sto mene i interesuje,jer nanofil je izuzetne nosivosti a debljine su od 0,002 pa navise npr.0.006 nosi 3.57kg.
Da li je neko pecao na plovak sa ovim nanofilom ako jeste bilo bi lepo da podeli iskustva sa nama..

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #62 poslato: Jun 19, 2014, 08:08:01 posle podne »
ne bi ni probao..iskren da budem....prvo na masinmicu treba d a stvaim 300 m istog nanofila ...a 300 m nanofila ne kosta bas malo...

Van mreže darvin

• Početnik
« Odgovor #63 poslato: Jun 19, 2014, 10:20:53 posle podne »
Zasto namotavati trista metara pogledao sam u ponudi ima kalema od 125m pa se moze namotati na vec postojecu strunu na spulni.
A cena 125m je oko 15 eura.sto bi se reklo da i neki kvalitetan najlon je priblizno te cene.
Mislio sam da ga je neko probao pa da mi prenese iskustva jer ako je stvarno dobar kako se reklamira onda je jevtinije njega kupiti nego obican najlon koji se i krza a i bogami dosta kida da ne govorimo o debljini koja je nezamisliva 0.006 za obican monofil

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #64 poslato: Jun 20, 2014, 10:02:59 pre podne »
a feeling..kakav je kada na monofil uhvatis ribu i na nanofil....

Van mreže darvin

• Početnik
« Odgovor #65 poslato: Jun 20, 2014, 10:34:43 pre podne »
E to neznam zato i pitam jeli neko pecao sa nanofilom.Verovatno si u pravu da je osecaj na monofilu daleko lepsi jer se struna isteze a ovaj nanofil kaze uputstvo istezanje 0
Mozda se i odlucim kupiti jedan kotur 125m pa prenosim iskustva sa njim.
Inace pecam pretezno na Dunavu od Gradista do Milanovca pa sad u ovom periodu ima dosta trave pa je vazno da najlon bude jak a ipak ne valja ni biti predebeo.Ova debljina 0.006 i snaga od 3.57kg bi bila idealna e sad osecaj verovatno nije isti videcemo ako se odlucim za kupiti ga..

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #66 poslato: Jun 20, 2014, 04:38:48 posle podne »
ostao bih veran monfilu...bez obzira na sve....

Van mreže koleq3

• Klub RiboLovci
« Odgovor #67 poslato: Jun 27, 2014, 12:52:58 pre podne »
moze li neka preporuka za najlon ovog ili slicnog kvaliteta,posto ovakav ne mogu nigde naci,po meni odlican i extremno jak potrosilo se jbg...

Van mreže mrcak

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #68 poslato: Jun 27, 2014, 08:50:22 pre podne »
Nanofil za plovkarenje zaboravite. Za osnovni sistem ili predvez, svejedno.
Nije uopće stvar u debljini, nosivosti ili osjećaju.
On za plovkarenje uopće nije namjenjen, niti je upotrebljiv, što god proizvođač napisao.
Ni jedan natjecatelj nigdje ne koristi ga u tu namjenu, a zna se da su natjecatelji posebna sorta.
Njegova namjena, a tu je vrhunski za one koje nemaju novca za kupovinu najtanjih i najskupljih (najboljih) japanskih špagica, je za varaličarenje isključivo na čistim terenima. Znači tamo gdje ne dolazi do doticaja sa granjem, travom, lopočem i kojekakvim kamenjem.

Iznimno jak i kvalitetan najlon za plovkarenje s obzirom na deklarirani promjer i deklariranu nosivost, a napose trajnost,  relativno umjerene cijene (cca 4 EUR za špulu od 100 metara) je STROFT GTM.
Drugi se kunu u Mila, treći u Trabucca. Zapravo danas za rekreativni ribolov ima dosta dobrih nalona niske cijene.
Za nosivost naznačenu na špuli nikada ne stavljajte ruku u vatru. Jedni je mjere na čvoru, drugi direktno. Kod velikog broja nosivost je relativno točna ali deklarirani promjer je bitno deblji.
Dosta bitna stvar je i način njegovog čuvanja (u trgovini i kod vas). Probajte novu špulu ostaviti par dana na suncu. Kod većine najlona najmanje prvih 20-tak metara morate baciti.

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #69 poslato: Jun 27, 2014, 01:31:38 posle podne »
ako cemo tako onda su najprecizniji amerikanci koji mere snagu na mokrom cvoru ili  preko koriscenja u vodi...sto je i najrealnije..zato sam voleo sufix..volim ga i sada ali ne nalzaim ono sto trazim..pas am presao na tubertini.