Autor Tema: Ribolov iz kajaka  (Pročitano 14914 puta)

Van mreže RST

• RiboLovci
  • **
Ribolov iz kajaka
« poslato: Decembar 07, 2012, 07:35:47 posle podne »
Iskustva kolega koji pecaju iz sit on top kajaka

Van mreže RST

• RiboLovci
  • **
Odg: Ribolov iz kajaka
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2013, 06:11:12 posle podne »
Znaci niko nije probao,a meni bas izgledalo interesantno za varalicu po kanalima.

Na mreži DakiNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2013, 07:04:15 posle podne »
Imam malo znanja i iskustva sa kajacima.Moje mišljenje je da je varaličarenje ezgodno zbog sedećeg požaja,sledeće je što je lak kajak i vetar ga lako pomera a takože i iole veća riba .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM

Van mreže RST

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2013, 08:18:06 posle podne »
sve je to verovatno tacno ali verujem da ima i dobrih strana. Sve pozicije dostupne ,lak za transport,manje pokidanih varalica,za pecanje od sat dva verovatno što se udobnosti tice podnošljivo,neznam samo koliko je to stabilno.

Na mreži DakiNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2013, 09:06:16 posle podne »
Vrlo su stabilni, iaju duplo dno i skoro nepoderivi, relativno kratki i dovoljno široki . Imaju vodonepropusne komore za prtljagu i dokumenta, na dnu imau rupe da  ističe voda koja se nakupi pri veslanju, tako da se ne zadržava unutar kajaka.podesivo sedište sa malim naslonom jer je to ipak rekreativni kajak. U Ns Kajak Kanu Klub Vojvodina čini mi se da imaju za iznajmljivanje i jednosede i dvosede. Pa ako ništa drugo ono  za rekreaciju. čak i totalni početnik se neće prevrnuti.

Van mreže RST

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2013, 10:45:18 posle podne »
Neverujem da bi bilo zabavno prevrnuti se u kasnu jesen.Gledajuci razne klipove ne cini se komplikovano.

Na mreži DakiNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2013, 10:52:29 posle podne »
Nemoj da zaboraviš da je veslo takve konstrukcije da ima lopatice na oba kraja , tako da veslajući voda se sleva sa gornje lopatice na ruku , pa kroz rukav........... Inače da veslaš tako lagan čamac sa malim gazom veslom sa jednom lopaticom bilo bi vrlo vrlo teško. Skoro kao u gumenjaku s tim da u gumenjaku možeš kleknuti na špic i veslati a u kajaku ne.

Van mreže RST

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #7 poslato: Mart 05, 2013, 09:40:27 pre podne »
Moj drug ima neki mali ruski iz tri dela,spakuje ga u gepek za 10 min.Imogu da kazem da jedosta efikasniji nego kad peca sa obale pa sam mislio da bi kajak bio jos bolji ako znamo da je nepotopiv. Što se tiče curenja vode niz vesla video sam da postoje neki gumeni prstenovi koji sprečavaju slivanje vode.
Nego vise me brine sama nosivost i stabilnost, ako imaš 110kg pa se malo nagneš da prihvatiš ribu eto tebe u vodi.A iverovatno bi mi dupe bilo stalno mokro.

Na mreži DakiNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2013, 08:58:33 posle podne »
Ma on je baš stabilan, drugo ima dobru nosivost, a treće i najbolje rešenje je dijeta :emoha009:

Van mreže RST

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2013, 09:30:05 posle podne »
Dijeta ce morati svakako ,ne zbog kajaka nego je već i vezivanje pertli postao problem.

Van mreže keno77

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #10 poslato: Mart 05, 2013, 10:15:23 posle podne »
a kakva je situacija sa pecanjem iz float tube neznam kako se kaze na nas to je ovo   http://www.youtube.com/watch?v=BUq3NWQuXDU

Na mreži DakiNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Mart 06, 2013, 07:58:17 posle podne »
Nemam pojma , samo znam da u jesen ne bih da kvasim 00

Van mreže RST

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #12 poslato: Mart 06, 2013, 11:27:23 posle podne »
slažem se sa daki ns ,stajanje u vodi od aprila do novembra me je vec skupo kostalo -cista na bubregu-tako da to vise nebih praktitovao,a i za kajak bi verovatno napravio neke kratke pantalone od neoprena da ne skvasim tur.Vodite računa o zdravlju pre a ne posle.Kako god da si obučen i bez obzira na čuda savremene nauke ako si statičan ili slabo pokretljiv izbegavaj bilo kakvo duze stajanje u vodi nismo mi patke.Kajak mi se učinio interesantnim zbog mobilnosti a mislio sam da uz malo vežbe može da se koristi na mirnim vodama ,kanali bare itd pa bi dobro došli saveti korisnika ako ih ima.

Na mreži DakiNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: Mart 06, 2013, 11:33:19 posle podne »
Ne znam gde živiš ali ako te interesuje poznajem čoveka čiji su kajaci on je inače bio i reprezentativac u kajaku , a možda je i sada. Pa da se lepo izdivanite , i lepo vidiš uživo.

Van mreže aleksandar-1982

• Klub RiboLovci
« Odgovor #14 poslato: Mart 07, 2013, 12:13:07 pre podne »
zdravo kolege ja posedujem kanu nisam probao da pecam iz njega ma da nije losa ideja ali posto prijatelji sa kojimqa pecam imaju camce to mi je nekako bolja solucija. Ali mislim da je kanu (naravno rekreativni neki ga zovu hijavata) mnogo stabilniji i bolji za te stvari od kajaka.Konkretno moj kanu moze da preveze komotno 3 osobe , ako je frka moze i 4 a isto tako moze jedan covek da ga vesla opusteno ustanem u njemu i prosetam na drugi kraj a kod kajaka je druga situacija ,nema ustajanja protezanja i ostalih zajebancija a i kadse vesla kajak jedna strana vesla uvek ide preko glave tako da si uvek mokar. i da dodam da imam 115 kg pozzz i nadam se da ce vam pomoci moj tekst oko odabira plovila bistro :Milance 50: