Autor Tema: Početak  (Pročitano 8511 puta)

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
Početak
« poslato: Decembar 17, 2012, 05:51:33 posle podne »
Drugari,odluka je pala! Batalim sve i prelazim na fly u kome nemam nikakvog iskustva. Svaka pomoć bi bila dobrodošla,a pogotovo što se tiče štapa i čekrka. Ako ima ko kakav dobar savjet ili predlog za neki kompletić : štap #5,čekrk i šnjura, u BL ,udrite.
Mene nosi mutna rijeka...

Van mreže djomla

• Klub RiboLovci
Odg: Početak
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2012, 06:17:54 posle podne »
:-)

Na mreži simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
    • http://www.musicarenje.com
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2012, 06:56:45 posle podne »
Na samom pocetku sto se pribora tice imas dva pravca. Jedan je da kupis neki "komplet za pocetnike" poput ovog ABU a drugi je da kupis solidan stap i cekrk, nesto skuplji ali daleko boljih karakteristika koji zadovoljava i one napredne musicare. U prvom slucaju, brzo ces da prerastes taj komplet, tesko ces da ga prodas polovnog, stajace i cosku i skupljati prasinu. U drugom slucaju imaces komplet pazljivo odabran od prvog dana koji ce te odlicno sluziti dugi niz godina. Ne bih odbacivao ni polovni stap i cekrk, tek tu moze sasvim korektno da se prodje.

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2012, 11:09:38 posle podne »
Sasvim solidno za početak

http://www.pik.ba/artikal/4845383/abu-garcia-fly-fising-combo/

Djomla,vidio sam to,čuo se sa čovjekom pa ću pogledati...
Na samom pocetku sto se pribora tice imas dva pravca. Jedan je da kupis neki "komplet za pocetnike" poput ovog ABU a drugi je da kupis solidan stap i cekrk, nesto skuplji ali daleko boljih karakteristika koji zadovoljava i one napredne musicare. U prvom slucaju, brzo ces da prerastes taj komplet, tesko ces da ga prodas polovnog, stajace i cosku i skupljati prasinu. U drugom slucaju imaces komplet pazljivo odabran od prvog dana koji ce te odlicno sluziti dugi niz godina. Ne bih odbacivao ni polovni stap i cekrk, tek tu moze sasvim korektno da se prodje.

Upravo oko toga mi je i dilema ali sve su prilike da će to biti nešto malo ozbiljnije da ne moram mijenjati odmah sledeću sezonu...

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2012, 12:47:58 pre podne »
Ja kad sam skinuo čekrk od 10 € i stavio skuplji, nisam primjetio nikakvu razliku. Najveću razliku sam primjetio kad sam skinuo šnjuru od 15 € i stavio onu od 50 €.
Vobler je zakon

Van mreže mikib

• Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2012, 08:43:00 pre podne »
Pa dobro, da, ako se stedi najbolje je da se stedi na cekrku bez dileme...
(Mada, mene je moj prvi cekrk koji je bio sasvim OK, poprilicno nervirao samo zato sto je bio bucan, pa kad izvlacim snjuru i cekrk pocne da "krci" imao sam osjecaj da se popla Ribnika okrene i gleda me... A ja jadan ionako neznam mahati, pa se jos vise smotam...)
Ako si odlucio da pecas na fly pribor, a tako zvucis, moj savjet je definitivno opcija 2 koju ti je dao Simpson H.
A bilo bi dobro da nadjes nekog kolegu koji vec mashe da ti uzivo pomogne.
Bistro!

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2012, 10:11:42 pre podne »
Pa to i jeste prava opcija,nema šta. Uglavnom na šnjuri nema štednje  :koopje:
Valjda će se neko naći da mi i to pokaže...

Van mreže bojanbl

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2012, 01:54:06 posle podne »
Moj savjet ti je Vision Attack outfit (kombinacija istoimenog stapa #5, Koma cekrk koji je vrhunski za te pare, attack snjura i backing) ako se jos moze naci u prodaji, negdje u zalihama. Mene je isti izasao oko 350KM i jos ga koristim....tako nesto slicno ce ti posluziti prvih 3-5 sezona, a onda ces sam skontati...

P.S. Kontaktiraj Almira iz BL, on mozda ima nesto interesantno, ja sam svoj komplet kupio kod njega...

Srecno :)

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2012, 02:13:52 posle podne »
Hvala braćala  :emoha22:

Na mreži simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
    • http://www.musicarenje.com
« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2012, 09:50:03 posle podne »
Ja se recimo ne slazem ovde oko predloga za bilo koji outfit. Kao i sto se ne slazem oko izbora cekrka. I oko cekrka postoje vecite dileme medju musicarima. Tu ne volim ni da dajem neke konkretne savete ali volim da smisleno objasnim o cemu se radi.

Naime, kod cekrka do 100e i nema neke preterane razlike u kvalitetu. Obicno su to kinezi prilicno loseg finisha, osrednje ili nikakve kocnice. Znaci apsolutno ne treba sebe zamarati tim delom opreme ako se radi o ogranicenom budzetu. Uzmes sta ti se vise svidi. Ali pravi, realno vrhunski cekrci "krecu" tek od 180-200e. I tu je dilema. Kupiti jednom i za sva vremena, zaboraviti na taj deo opreme (tako sam ja uradio) ili kupiti kineza, pa ponovo kineza, pa ponovo kineza,... i tako dok se opet ne dodje na ovo moje :)

E sad naravno da postoje i oni koji smatraju da cekrk sluzi samo da nosi kanap. I to je po meni OK. Ali treba znati da zbog takvog misljenja medju nasim ljudima, sasvim dobro moze da se prodje sa polovnim cekrkom. Tacnije da se kupi vrhunski cekrk za realno male pare u perfektnom stanju. Savet je pratiti specijalizovane musicarske forume i oglase na njima.

Mislim da clan ovog foruma a vas zemljak Dragan_BL, ima odlican komplet koji prodaje. Koliko se secam radi se o Vision GT stapu i Vision GT cekrku. To je mozda i najbolja serija stapova koju su napravili.

Van mreže cinematografer

• Klub RiboLovci
  • C&R
« Odgovor #10 poslato: Decembar 20, 2012, 08:21:46 pre podne »
potpisujem!

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Decembar 23, 2012, 10:49:05 posle podne »

Van mreže tommylee

• Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: Januar 10, 2013, 08:46:55 posle podne »
Loš čekrk će da gužva strunu od 50 i jače e a o težini i da ne govorimo.Svi ti "jeftini"su kao tuč ili ako su lagani,onda su od neke bezveze plastike.U svakom slučaju ja sam tu grešku napravio i sad je ispravljam!
Polovnog pribora imaš po oglasima prati i upoređuj karaketristike po netu.
Danas se svašta može naći.

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: Januar 16, 2013, 12:52:54 posle podne »
Štap,čekrk i struna nabavljeni-st.Croix Rio Santo outfit  :emoha15: Hvala svima na pomoći,a posebno Đomli  :Milance 4:

Van mreže bojanbl

• Klub RiboLovci
« Odgovor #14 poslato: Januar 16, 2013, 02:06:00 posle podne »
Da te dobro sluzi i podari kapitalne lipce i praje  :pivo: