Autor Tema: Elektro motori na jezeru Joca  (Pročitano 19224 puta)

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
Elektro motori na jezeru Joca
« poslato: Decembar 24, 2012, 05:45:14 posle podne »
Akumulator za  te elek.motore nije bas jeftin,..mislim on je veoma lak ,cini mi se cak i od aluminjuma ...a ako moraju da vuku akumulator klasican za pecanje ceo dan ..to onda moraju uzeti jos jedan camac da vozi akumulator jer... rel.motori brzo izvuku struju iz klasicnih akumulatora/ne traju dugo od automobila ali za duzu voznju treba kamionski..zato kazem treba camc za voznju takvog akumulatora/  ili gresim.

Van mreže milosh

• Klub RiboLovci
Odg: Elektro motori na jezeru Joca
« Odgovor #1 poslato: Decembar 24, 2012, 06:37:14 posle podne »
Ne grešiš...100% si u pravu...

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Decembar 24, 2012, 06:42:35 posle podne »
cemu onda odluka takav iako je u redu treba da se bude 120 % spreman jer da kazem 15 camaca u vodi treba imati 30 akumulatora rezerve a to je onda ukupono akumulatora  koji nisu jeftini  da kazem 50 komada x 120 $..je 6000 $ aproksimativno..malo preambiciozno..

Van mreže Ivanmarko

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Decembar 24, 2012, 07:45:00 posle podne »
uvek ista prica... imam problem za svako resenje....

Van mreže Dusan

• Klub RiboLovci
  • www.mmlures.com
« Odgovor #4 poslato: Decembar 24, 2012, 10:22:15 posle podne »
I pored silnog truda nisam uspeo da razumem znacenje i svrhu postova kolege zofoni...Druze,ne brini brigu vec dodji na jezero cim pusti led ili na prolece... :hi:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Decembar 25, 2012, 11:00:06 pre podne »
prihvatam poziv

Van mreže dado

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Decembar 28, 2012, 12:17:18 pre podne »
I ponesi veslo....ipak je lakše i manje troši cool:

Van mreže vladamitsmudj

• Početnik
« Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2013, 10:54:38 posle podne »
Sto bi rekao Dusan ponesi samo dobru volju i dodji da pecas.Kad cete ljudi shvatiti neke stvari u zivotu i malo se opustiti.Ako neko od kolega nije video sta pojedinci rade sa motorima po jezeru bolje onda da ne komentarisu.Treba ipak sacuvati takvu izuzetnu vodu koja je jedinstvena u Srbiji i po tom pitanju bi svi koji dolazimo na Jocu trebali da se slozimo i naravno pomognemo u ocuvanju ovog jezera kako primerom tako i delom.Pozz svima i BISTRO!

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #8 poslato: Januar 02, 2013, 11:17:47 posle podne »
Ako neko od kolega nije video sta pojedinci rade sa motorima po jezeru bolje onda da ne komentarisu.

To što neki rade po jezeru sa benziskim motorima mislim da nema veze sa uvođenjem El. motora, to je stvar kulture,vaspitanja i odnosa prema vodi i kolegama na njoj, takvi će iste stvari da rade i sa el. motorima, možda ne tako oštro ali će raditi.
Po meni uvođenje el. motora će da smanji zagađenja vode, smanjiće buku i podizanje talasa, samim tim će se i jezero još više sačuvati.
Iskreno ja sam da se benziske pente zabrane na svim jezerima a i na pojedinim delovima nekih reka.

ŠTA MOGU KADA VOLIM DA PECAM

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2013, 01:08:57 pre podne »
I pored silnog truda nisam uspeo da razumem znacenje i svrhu postova kolege zofoni...Druze,ne brini brigu vec dodji na jezero cim pusti led ili na prolece... :hi:
da li ce biti dovoljno el.motora na vodi,na joci obzirom na veliki interes za pecanje tamo? 

Van mreže Dusan

• Klub RiboLovci
  • www.mmlures.com
« Odgovor #10 poslato: Januar 03, 2013, 01:31:06 pre podne »
Sasvim dovoljno.Na svakom camcu ce do proleca biti el.motor, a kao sto rekoh na gostima je samo da obezbede akumulatore...

Van mreže fly_man

• Početnik
« Odgovor #11 poslato: Januar 03, 2013, 12:21:04 posle podne »
e sad... a kakav akomulator bi trebalo rijesiti za el motor... da nebi iz auta moro vaditi... a neda mi se bas na 500 ha veslati u ciklu a svoj kanu da prevezem preko granice povelika zajebancija

Van mreže Alves

• Početnik
« Odgovor #12 poslato: Januar 03, 2013, 11:51:47 posle podne »
Mozete li nam barem reci , koji su najbolji akumulatori i gde da ih nabavimo ? Pozdrav !

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: Januar 04, 2013, 10:23:35 pre podne »
Umesacu se iako me Dusan nije shvatio......ili sam nejasan,zlonameran ni slucajno..oko akumulatora..to su specificni akumulatori..obicno veoma lagani i recimo moj neki info je 120 $ do 200 $ no koliko znam ima ih na cabelasu,bassproshopu itd...
U rs koliko znam ih nema  i zato ih i na Joci nema nego svako treba da obezbedi....pa zato:

cemu onda odluka takva da se ima elektricni motor,kada vec nema akumulator da ti daju...ili da kupis u rs/ili ja neznam/

iako je u redu treba da se bude 120 % spreman za 2013tu  jer da kazem 15 camaca u vodi treba imati barem x 2akumulatora  ili 30 akumulatora + rezerve a to je onda ukupno akumulatora  koji nisu jeftini  da kazem 50 komada x 120 $..je 6000 $ aproksimativno..malo preambiciozno..

: sjeti se :

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #14 poslato: Januar 04, 2013, 11:53:02 pre podne »
U kolima koristim akumulator Energizer 74+ Ah, kada dođem na vodu skinem ga i stavim u čamac, vozikam se po Savi koja znate svi nije jezero i mnogo više treba snage za vozanje pogotovo uz vodu, na kraju ribolova akumulator vratim u kola i upalim ih bez problema a u pitanju je dizel.
Zato ne vidim zašto moraju da se kupuju specijalni akumulatori od 200 $ ili da se donose kamionski ili traktorski od 180 Ah i sa preko 30 kg.
Najlakše je pričati kako treba da se kupi 100 akumulatora od 200 $a da cena dozvole bude 100 dinara da bi se svima ugodilo, šta bi posle toga tražili, možda da nam se plate putni troškovi do jezera, gde je tu računica, uvek nešto smeta.
Jedino neznam dali će ljudi koji upravljaju jezerom dozvoliti obične akumulatore.
Po meni nema dodatnih troškova osim prenošenja akumulatora koji nije teži od 5-6 kg i zato pozdravljam ovu odluku o el. motorima.

I jedno pitanje za kolegu Zofonija, nije provokativno i nebih želeo da tako shvatiš, ali interesuje me dali ti koristiš el. motor i dali si dolazio do sada na Jocu ?
ps. Ja nemam svoj el. motor već koristim drugarov.  :drinks 1:
ŠTA MOGU KADA VOLIM DA PECAM