Autor Tema: Elektro motori na jezeru Joca  (Pročitano 19222 puta)

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
Odg: Elektro motori na jezeru Joca
« Odgovor #15 poslato: Januar 04, 2013, 12:29:26 posle podne »
I jedno pitanje za kolegu Zofonija, nije provokativno i nebih želeo da tako shvatiš, ali interesuje me dali ti koristiš el. motor i dali si dolazio do sada na Jocu ?
ps. Ja nemam svoj el. motor već koristim drugarov. 

Odgovor: Na Jocu sam hteo da dodjem ove godine....dobih i poziv..no ako treba da skidam akumulator ili da pored druge opreme vucem i jos 1 akumulator..to me malo odbija sa vode..A da kupujem jos i elekto motor  nema potrebe...

Bas upravo sto sam bio i sto idem  u ribolov sa camcem koji ima elektrican motor/drugar/ i bacamo varalicu  ceo dan ...on ima samo 1 akumulator koji izdfrzava napore za ceo dan...ali i 1 u rezervi za ako produzimo boravak na vodi..jer ne znam koji ce da izdrzi akumulator obicni od 55/60ah da tera ceo dan na jednoj vodi posebno sto brzine znas i sam nisu primerene benzinskim motorima..ali i snage
iz tih pobuda sam pitao Dusana ako traze elektricne motore..jos i akumulatore da kupujem bilo za kkavu namenu bilo za kola i li namenski za elelktomotor za ovaj nas slabasan budzet je previse....
To ce mnoge konzumente ove vode odbiti i smanjice se broj gostiju...Mislim da to nije poenta..zato napisah ovaj post podvuceno je:

cemu onda odluka takav iako je u redu treba da se bude 120 % spreman jer da kazem 15 camaca u vodi treba imati 30 akumulatora rezerve a to je onda ukupono akumulatora  koji nisu jeftini  da kazem 50 komada x 120 $..je 6000 $ aproksimativno..malo preambiciozno..

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #16 poslato: Januar 04, 2013, 12:59:41 posle podne »
Nisam se sretao sa tim originalnim akumulatorima za el. motore pa me živo interesuje koliko on ima snage u Ah kada je toliko mali i toliko lagan (u stvari ti si napisao samo lagan a ne i koliko), uzgred rečeno strujom se bavim već 20-ak godina pa bih voleo nešto novo naučiti.
Drugo, onaj ko želi da se voza ceo dan sa motorom njemu je sigurno malo i 180 Ah, motor je tu da se prevezeš na određeno mesto i vratiš se sa njega, pa čak da promeniš i nekoliko mesta, a za celodnevnu vožnju nemože ni taj što ti spominješ.
Inače ako dozvole obične baterije ja ću uvek vaditi svoju iz kola, za to mi neće biti teško, a pozvaću i tebe, vozaćemo se o mojoj struji   :wink:  :emoha15:
ŠTA MOGU KADA VOLIM DA PECAM

Van mreže koleq3

• Klub RiboLovci
« Odgovor #17 poslato: Januar 04, 2013, 01:03:42 posle podne »
moze je bolje,prakticnije i dosta jeftinije da se naprave fixna fesla sa strane i teraj

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #18 poslato: Januar 04, 2013, 03:11:11 posle podne »
Nisam se sretao sa tim originalnim akumulatorima za el. motore pa me živo interesuje koliko on ima snage u Ah kada je toliko mali i toliko lagan (u stvari ti si napisao samo lagan a ne i koliko), uzgred rečeno strujom se bavim već 20-ak godina pa bih voleo nešto novo naučiti.
Drugo, onaj ko želi da se voza ceo dan sa motorom njemu je sigurno malo i 180 Ah, motor je tu da se prevezeš na određeno mesto i vratiš se sa njega, pa čak da promeniš i nekoliko mesta, a za celodnevnu vožnju nemože ni taj što ti spominješ.
Inače ako dozvole obične baterije ja ću uvek vaditi svoju iz kola, za to mi neće biti teško, a pozvaću i tebe, vozaćemo se o mojoj struji   :wink:  :emoha15:
Ne zelim biti pogresno svacen....nemam nameru da nekom solim pamet samo se sluzim zdravom logikom..i uvidom u prihode i situaciju u kojoj smo  generalno mislim da je to samo trosak....
Twister ,moram da udjem u cabelas ili basspro shop ili u Jarvis walker,marine/www.jarviswalker.com.au/ da bih dao tacn odgovor..za ovu firmu jarvis walker diler je AQUAZONA ne znam odakle su...
Inace , mislim da sam nesto nasao :

Battery power station JM5 1025  ali koga detaljno interesuje neka udje i u ovaj sajt...

Evo i male dopune ali treba da je i ovo u cabelasu imate i cene:
http://www.cabelas.com/catalog/browse/boating-auto-boat-batteries-chargers-marine-deep-cycle-batteries/_/N-1100564/Ns-CATEGORY

Neko je pomenuo tezinu ..ona je u LBS tezinskim:

38.5 lbs/48.1 lbs/56/62,8 lbs/..TREBA PRERACUNATI...ako je libra ,ov je samo pokusaj iako ne znma tacno libra koliko je ..Ako sam pogresio u kilazi drugo je. no ovi akumulatori mogu da voze camac bez problema ....

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #19 poslato: Januar 04, 2013, 03:24:44 posle podne »
takodje,zaboravio sam reci ..kako je to sve zamisljeno..... jer je  logicno da obicnim benzinskim motorom ,pentom da dodjes do mesta gde treba da lovis ..a da se prebacujes sa mesta na mesto elektricnim...no do mesta treba stici ,nekad brze nekad ranije...sve je drugacije...

Van mreže fly_man

• Početnik
« Odgovor #20 poslato: Januar 04, 2013, 03:40:38 posle podne »
e... manite se akomulatora... led se otopio i lijepo se lovi... :)

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #21 poslato: Januar 04, 2013, 04:18:10 posle podne »
e... manite se akomulatora... led se otopio i lijepo se lovi... :)
pominjemo ih da nema iznenadjenja...

Van mreže about:blank

• Klub RiboLovci
    • https://www.facebook.com/pages/Aboutblank/319510091433898
« Odgovor #22 poslato: Januar 06, 2013, 10:19:21 posle podne »
Moji drugari i ja koristimo obican auto akumulator od 700 hA i vozimo se ceo dan po jezeru. Imamo i jedan manji od 400 hA kao rezervu. Mislim da je to sasvim dovoljno.
about:blank

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #23 poslato: Januar 06, 2013, 10:38:42 posle podne »
Druže da ne pobrka ti nešto, 700 hA i 400 hA, dugo se bavim strujom i elektro tehnikom, stvarno dugo ali za ove jedinice nisam još čuo  :oops: :wink:
Verovatno si mislio na 70 Ah i 40 Ah, a o tome sam i ja pisao, sa 74 Ah se vozam po reci a ne po jezeru i upalim kola bez problema  :drinks 1:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Januar 06, 2013, 11:08:00 posle podne »
Druže da ne pobrka ti nešto, 700 hA i 400 hA, dugo se bavim strujom i elektro tehnikom, stvarno dugo ali za ove jedinice nisam još čuo  :oops: :wink:
Verovatno si mislio na 70 Ah i 40 Ah, a o tome sam i ja pisao, sa 74 Ah se vozam po reci a ne po jezeru i upalim kola bez problema  :drinks 1:
Time ne vozis mnogo na vodi....

Van mreže Milos

• Klub RiboLovci
    • www.ribolovci.com
« Odgovor #25 poslato: Januar 07, 2013, 02:13:32 posle podne »
Srecko i ja vec godinama dolazimo sa el. pentama i baterijom za istu,nosimo jos jednu u rezervi ali je nikada nismo koristili. Cisto da pomenem da odemo do prelivace i vratimo se, pa opet izdrzi ceo dan. Ako na jezero neko dolazi da bi se vozio ceo dan, onda je bolje da uzme vesla, vesla lagano i uziva u prirodi,  a ne da ovde palamudi o izdrzljivosti baterija. Ako neko zna koliko koja baterija moze da izdrzi, onda su to oni koji dolaze vec duze vreme na jezero i upuceni su u sve to.
Зашенкуј га Миги...

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #26 poslato: Januar 07, 2013, 07:22:58 posle podne »
Napisi onda o tome sta i kako koristis....

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #27 poslato: Januar 07, 2013, 07:31:48 posle podne »
Srecko i ja vec godinama dolazimo sa el. pentama i baterijom za istu,nosimo jos jednu u rezervi ali je nikada nismo koristili. Cisto da pomenem da odemo do prelivace i vratimo se, pa opet izdrzi ceo dan. Ako na jezero neko dolazi da bi se vozio ceo dan, onda je bolje da uzme vesla, vesla lagano i uziva u prirodi,  a ne da ovde palamudi o izdrzljivosti baterija. Ako neko zna koliko koja baterija moze da izdrzi, onda su to oni koji dolaze vec duze vreme na jezero i upuceni su u sve to.

:Milance 4: :Milance 4: :Milance 4: :emoha15:

Time ne vozis mnogo na vodi....

Zofoni druže ja te pitah jednom koliko su jake te male i lagane baterije koje su specijalno napravljene za el. motore a ti činimi se nisi znao odgovor a vidim da dobro znaš da sa ovima ne može dugo da se vozi iako iz ličnog iskustva znam da može.
Sve više mi se čini da ti stvarno ne znaš o kakvim se baterijama radi i kojoj snazi nego si jednostavno protiv takvih motora ali zašto ne znam  :unknown:
Zbog toga bih te molio da nam ili otkriješ tu tajnu (ako znaš) ili ne pišeš na pamet, upropastišmo temu sa ovim glupostima.

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #28 poslato: Januar 07, 2013, 08:11:21 posle podne »
 :Mladjan 1:

Zofoni druže ja te pitah jednom koliko su jake te male i lagane baterije koje su specijalno napravljene za el. motore a ti činimi se nisi znao odgovor a vidim da dobro znaš da sa ovima ne može dugo da se vozi iako iz ličnog iskustva znam da može.
Sve više mi se čini da ti stvarno ne znaš o kakvim se baterijama radi i kojoj snazi nego si jednostavno protiv takvih motora ali zašto ne znam 
Zbog toga bih te molio da nam ili otkriješ tu tajnu (ako znaš) ili ne pišeš na pamet, upropastišmo temu sa ovim glupostima.

To sto si me ti pitao  nisam ti odgvorio..nego sam dao sajtove da ih vi vidite ..ne ja da ih vidim...ja sam ih video i imao prilike da ih nosim u i iz camca...Tvoje misljenje ,da li neko nesto zna, zadrzi za sebe posebno,jer nisam imao priliku zbog sluz.puta da ti odgovorim a ti vec koristis priliku da  procenjujes i vrsis test znaja i prakticno i postavljas pitanje i odgovaras na isto,kao da sam ja to odgovorio..To nije lepo ..tako da sada nemam potrebu sada ni da odgovorim na tvoje pitanjer o malim i laganim baterijama...s punim pravom...
U vezi toga uskratices odgovor i nekima koji su mozda hteli da cuju nesto tome...posto si moderator ili sta vec...necu protivreciti..ali nista ne pisem bez osnova ..u ostalom da sam napisao samo jedan post u redu i da sam pogresio i da se tako ponasam u ostalim temama u redu bi bilo,odnosno bio bi u pravu..ovako vise nemam sta da kazem u ovoj temi.
Radite sta zelite,nisam protiv motora na struju,i ucite se na svojim iskustvima kada vec necete na tudjima... : ne ne :

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #29 poslato: Januar 07, 2013, 08:43:22 posle podne »
Henry, izvini TVISTER sve najbolje zna oko akum.motora ..on treba da da ekspertizu...u struji je dugo vremena...