Autor Tema: Elektro motori na jezeru Joca  (Pročitano 19545 puta)

Van mreže Milanče

• Klub RiboLovci
    • www.ribolovci.com
Odg: Elektro motori na jezeru Joca
« Odgovor #30 poslato: Januar 07, 2013, 08:45:50 posle podne »
Ova tema ode pomalo u nezeljenom pravcu pa bih vas zamolio da vodimo racuna da ne dolazi do prepirke i da svako ima pravo na svoje misljenje ...  :c:
Mobilni +31 651460727

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #31 poslato: Januar 07, 2013, 08:51:28 posle podne »
Milance,u pravu si ..no niti jednom na ovom forumu nisam napisao nesto neosnovano....Bog otac da je TVISTERiili neko drugi ,moderator ili xyz...nema da mu dam tu sansu da me opovrgne jer znam o cemu pisem........da ne ulazim u dubinu svih priloga o priboru,opremi.....i ostalom na forumu koji je u nekim temama ispod svog nivoa....Imao bih itekako o cemu da se iskazem ali opet bi doslo do neke konfrontacije ili sukoba mislenja..koja stete forumu
To znaci da se necu prepirati ali time uskracujete pravo ostalim clanovima da imaju pravu informaciju bilo  o cemu da se radi..ne samo o ovoj temi.

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #32 poslato: Januar 07, 2013, 09:59:42 posle podne »
Kolega Zofoni ne vidim čime si uvređen, pa bar ja nikada nisam nikoga uvredio niti ulazio u bilo kakvu raspravu koja vodi ka nekoj svađi, jednostavno sam ti postavio pitanje a ti nikako da odgovoriš, pošto imaš iskustva sa tim baterijama mislim da nije bitno dali si na službenom putu ili ne valda znaš koliko su teške i jake, i pitanje sam postavio pre 2 sata pa ne vidim zašto nisi imao priliku da odgovoriš jer si na forumu prisutan i ne vidim taj test znanja koji sam sprovodio osim tog jednostavnog pitanja.
Na to pitanje može odgovoriti bilo ko, ali pošto imaš iskustvo zato je tebi postavljeno.
To što sam ja moderator ili šta već neka te ne sprečava da mi protivrečiš, u osnovi sam savim običan član koji ima svoje mišljenje isto kao i ti, čak se slažem sa tobom da nisi napisao u ovoj temi ni jedan pogrešan post, niti vidim ni jedan post koji je tebe uvredio, ali nikako da daš odgovor što lično mene interesuje, e sad' što su mnogi članovi ostali uskraćeni za tvoj odgovor i pravu informaciju žao mi je ako sam ja kriv, ali naći će se neko ko ima iskustva i odgovoriti na to i samim tim razrešiti misteriju i tu veliku tajnu.

Nisam Bog niti se tako predstavljam, otac jesam svom detetu i nikome ne solim pamet, ne želim ni da opovrgavam ništa o onome o čemu pišeš, i treba da pišeš i da razmenjuješ mišljenja o svemu, pogotovo ako imamo i šta novo naučiti, za tako nešto forumi ovg' tipa i služe.

Pročitaj još jednom ono što sam napisao pa vidi dali ima podsmeha u mojim pitanjima ili je samo razmena mišljenja koja tebi ne odgovara.

ŠTA MOGU KADA VOLIM DA PECAM

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #33 poslato: Januar 07, 2013, 10:07:44 posle podne »
Henry, izvini TVISTER sve najbolje zna oko akum.motora ..on treba da da ekspertizu...u struji je dugo vremena...

Znam i dao sam svoju "Ekspertizu" i jesam "U struji dosta vremena" dali možda treba da se stidim zbog toga ? Ajd' sad' da čujemo i tvoje bogato iskustvo sa specijalnim baterijama

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #34 poslato: Januar 07, 2013, 10:20:01 posle podne »
 :Milance 20:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: Januar 07, 2013, 10:24:11 posle podne »
Znam i dao sam svoju "Ekspertizu" i jesam "U struji dosta vremena" dali možda treba da se stidim zbog toga ? Ajd' sad' da čujemo i tvoje bogato iskustvo sa specijalnim baterijama

nemam sta da pisem ti najbolje znas u struji si toliko godina.... :Milance 20:

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #36 poslato: Januar 07, 2013, 10:26:19 posle podne »
Naravno, i neka piše onaj ko zna a ne onaj ko pročita po forumima.  :wink: :drinks 1:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #37 poslato: Januar 07, 2013, 10:33:46 posle podne »
ne posecujem niti jedan drugi forum osim ovog ..tako da ne mogu reci sta ima na njima....a sto se tice znanja i u drugim oblastima  da ne pricamo..jer pristup koji imas nije dobar...u struji si pa mislis da znas ..to je isto kao sto vozis auto svaki dan i kazes da znas da vozis i formulu 1 ..jer vozis " dosta vremena"......
jasno mi je upozorenje i drugih ljudi sa foruma ...da ce do ovoga doci i doslo je...cestitam,lep start 2013..

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
« Odgovor #38 poslato: Januar 07, 2013, 11:25:13 posle podne »
 :emoha15: :drinks 1:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #39 poslato: Januar 07, 2013, 11:45:18 posle podne »
 :emoha21:

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #40 poslato: Januar 08, 2013, 12:16:46 pre podne »
Ajd malo da smirimo strasti po ovoj temi i da se vratimo savetima koji mogu svima da pomognu. Znam da bi akumulator od 700Ah bi ogroman. Znam takodje da je Vanja pazario akumulator od cini mi se 100Ah i da traje ceo dan voznje po jezeru Joca Doduse ne samo voznje alo da se lepo koristi. Ja u kolima imam od 74Ah i ovaj za elektro pentu je malo veci gabaritno od ovog koji imam u kolima. Takodje znam da moze i ovaj iz kola da se koristi ali da mu pred kraj potrosnja pada jako brzo za razliku od pravog koje je pravljen za te stvari.
E sad ako neko ima nesto sto zna ajde da kazemo da drugi koji ne znaju ne pogrese kod kupovine tj ne bace uzalud novac. Uostalom zato forumi i sluze da ljudi nesto nauce i procitaju a ne da se prepucavamo.

Ajmo dalje mislim da se ima mnogo sto sta pametno reci i na ovoj i na drugim temama.

Pozdrav
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #41 poslato: Januar 08, 2013, 12:22:17 pre podne »
http://www.jarviswalker.com.au/catalogue/boating/boating-accessories/marine-batteries.html

http://www.cabelas.com/catalog/browse/boating-auto-boat-batteries-chargers-marine-deep-cycle-batteries/_/N-1100564/Ns-CATEGORY_SEQ_104446080?WTz_l=Unknown%3Bcat104794380%3Bcat104698080

http://www.basspro.com/Batteries-%26-Chargers/_/S-12225004005

itd..ja nisam u struji....sto se tice strasti one su uzavrele slazem se....saveti i iskustva se najbolje uce na tudjim ne na svojim greskama

Chaki,vozio sam se s drugarom koji ima jedan od ovih akumulatotra,mnogo lakse  od pravog autoakumulatora...i manjeg gabarita ..i iznosis ga na ramenu u torbici....sada amperaza voltaza,ne znam sta ..ne znam ali lud nisam i ne pisem tek da pisem ...toga ima i nije jeftino...
napisah,ako nisi citao postove ..da sada iz kola vadim akumulator  pa da stavljam u camac pa da vracam ..pored sve opreme ..malo je suvise..i troask poznavajuci situaciju u kojoj smo...
Upotreba el.motora takodje,nemamo osim izuzetaka standard za to ...nisam protiv ali da me neko uslovljava da moram to na vodu da nosim ..logicno je i to sam naveo da JOCA obezbedi akumulatore ako zeli vecu posecenost..ili gresium...

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #42 poslato: Januar 08, 2013, 12:27:07 pre podne »
I jos nesto zofoni je mislio verovatno na startnu snagu od 700A koja stoji na svakom akumulatoru pored njegove snage u Ah.
Verujem da je ovo sto ja napisah jer bi akumulator od 700Ah bio bar ko pola camca i tezak da bi ga bar 4ica morala nositi u camac
i da je to 700A sto je startna snaga ili akko je vec zovu.

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #43 poslato: Januar 08, 2013, 12:32:10 pre podne »
I jos nesto zofoni je mislio verovatno na startnu snagu od 700A koja stoji na svakom akumulatoru pored njegove snage u Ah.
Verujem da je ovo sto ja napisah jer bi akumulator od 700Ah bio bar ko pola camca i tezak da bi ga bar 4ica morala nositi u camac
i da je to 700A sto je startna snaga ili akko je vec zovu.

da mi ne pametujemo na motorima stoji 12v a koja je amperaza mnogo znam ali cim akumultor bude propisan za takav motor tu vec sada treba prema ceni odraditi velicinu i potrebe..Za more su jaci i snazniji motori zbog gustine vode ali i jaci akumulatori...
nema nauke..sta ja sada treba da izigravam pasa tragaca i da jurim na sajtovima ..ko zeli da  nadje to sto ga interesuje prvo ce da proveri pa ce da mi napise...odgovor a ne kao twister...

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #44 poslato: Januar 08, 2013, 12:37:15 pre podne »
http://www.basspro.com/Bass-Pro-Shops-XPS-12Volt-Deep-Cycle-Marine-Batteries/product/58337/

tu se vidi i pise lepo amper hour i ide od 32 do 105 Ah a Cold Cranking Amps (CCA) are measured at 0° F ide i do 650A sto su dve posebne jedinice mere.

To stoji sto kazes zofoni da su motori 12v i tu nema zbora. Medjutim baterije su a to mozes da vidis i na akumulator za kola razliciti u Ah Amper casovima i tu je ono sto je unelo malu zabunu a ja samo pokusavam da pomognem da ne lutaju ljudi bez potrebe. Nista drugo mi nije cilj a pogotovu ne rasprava.  :emoha22: