Autor Tema: Najloni  (Pročitano 3512 puta)

Van mreže Danilop

• Klub RiboLovci
Najloni
« poslato: Jun 17, 2013, 07:15:11 posle podne »
Najloni, predvezi

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
Odg: Najloni
« Odgovor #1 poslato: Jun 25, 2013, 11:36:09 pre podne »
bela riba .....1 vrsta ...najlona negde izmedju 18-22mm

bela riba,saran daleki izbacaji ..ja ne stavljam ispod 0.30mm/nosac hranilice,/podvez je nesto drugo

saran druga vrsta ....najlona u-pecanje na teskom mestu ..ne ispod 0.35mm/iz vise razloga ne mogu da zaklipujem najlon na plastiku na masini  da bih dobio zabacaj na istomesto ili blizu svaki put,a da je najlon tanak.../Drugo hranilica 60 gr + hrana za dobar izbacaj ne moze na tanak najlon ,mora deblji itd ..
Takodej zna da se zakaci i bolji saran i zbog udaljenosti i njegove zelje za umuvavanje u granje,travu trsku,..mora deblji najlon...

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2013, 11:41:00 pre podne »
zaboravio ...da stavljam i FC za podvez i pleten konac zavisi od situacije...
Pricao sam ili pisao da FC onom nisam nesto posebno zadovoljan na velikim jezerima ,na vecim dubinama..da vidimo kakav efekt ce imati na feeder ribolovu sa podvezom...ili cak iscelo....

Van mreže djuzepee

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #3 poslato: Jun 25, 2013, 01:16:51 posle podne »
Bistro..je li se neko sretao mozda sa najlonom male rastezljivosti?

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2013, 07:31:01 posle podne »
to je sve relativno ,mala istegljivost..kolika treba da bude ?pletenica nema uopste rastegljivost!!!!

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2013, 09:40:12 pre podne »
Ja pecam sa browning cenitan-om,
kada sam ga kupovao kod Piksija u Kraljevu koji je i takmicar,
uporedio sam ga sa skoro svime u radnji,od Colmica do raznih drugih i on mi je na cvoru najjaci bio,
kupio ga ,023,namotao na milo cartier i super me sluzi kada odem na pecanje sa drugarima feeder-asima,
ima dosta i do svezine najlona,mnogi stoje po radnjama po godinu dana i ne vrede ni priblizno kao kada su svezi,
to sam se uverio kada sam kupio tek pristigao colmic mimetix i neki moj kupljen godinu dana pre toga

Van mreže cedapn

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2013, 10:12:49 pre podne »
Ako sam te dobro razumeo taj stari koji si imao je bio bolji,jaci od tog novog mimetixa.

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Novembar 28, 2013, 11:46:22 pre podne »
to je sve relativno ,mala istegljivost..kolika treba da bude ?

A što je relativno? Uzmi Owner najlon i neki FC iste debljine, pa zakači teg mase kilogaram (recimo litar soka), ako je neka plovkaroška debljina, pa probaj sa deset metara visine (ako imaš balkon) podići taj teg, pa ćeš vidjeti razliku. Jedan se istegne 3% a drugi 8% dok ne podigne teret, što je razlika od pola metra. Subjektivno u ribolovu to djeluje još mnogo više. Oni koji kidaju varalice pecajući najlonom znaju o čemu govorim. Vučeš, vučeš a on se samo isteže, nikako da pukne.
Vobler je zakon

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2013, 01:17:17 posle podne »
pream svojim potrebama odnosno stilovima pecanja potrebni su najloni raznih istegljivosti..samo cu to reci...
nekada falcon prestige je bio istegljiv poprilicno......ne volim krute najlone vec najlone srednje i visoko istegljive ...Iz mnogih razloga ..pecajuci na plovak ...istegljivost je i zamaranje ribe i olaksava posao ..ujedno to su  i najloni kojima se lakse zabacuje,nemaju memoriju ili vrlo malo imaju .prirodnije se mamac krece kroz vodu na mekom i rastegljivom najlonu..a iskren da budem posto sam od nedavno 2 godine poceo da bacam varalice i pecam klena ..istegljivi najloni mi vise odgovaraju jer dosegnem i distance dalje nego sa krutim najlonom..tako je i u feder riboloviu.
Nisam brane hteo da se bavim "laboratorijskim" merenjima najlona ..no ovako kao sto napisah mislim o istegljivim najlonima...
krut najlon prvo steti stapu ,ribi,opremi itd....mozda gresim.

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2013, 01:21:18 posle podne »
Ja pecam sa browning cenitan-om,
kada sam ga kupovao kod Piksija u Kraljevu koji je i takmicar,
uporedio sam ga sa skoro svime u radnji,od Colmica do raznih drugih i on mi je na cvoru najjaci bio,
kupio ga ,023,namotao na milo cartier i super me sluzi kada odem na pecanje sa drugarima feeder-asima,
ima dosta i do svezine najlona,mnogi stoje po radnjama po godinu dana i ne vrede ni priblizno kao kada su svezi,
to sam se uverio kada sam kupio tek pristigao colmic mimetix i neki moj kupljen godinu dana pre toga
meni su preporuli cenitan..i nabavicu ga...ali za narednu sezonu...

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Novembar 28, 2013, 03:01:10 posle podne »
Ako sam te dobro razumeo taj stari koji si imao je bio bolji,jaci od tog novog mimetixa.

ne,mozda sam pogresno formulisao recenicu,taj star godinu dana je bio dosta losiji od novog

Van mreže pekavle99

• Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2014, 07:35:13 posle podne »
kingluj jel to onaj sto si mi pokazao  :emoha009:
Sto je babi milo to joj se i snilo

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: Februar 22, 2014, 07:43:07 posle podne »
bas taj Pavle

Van mreže Exquis

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #13 poslato: Avgust 10, 2014, 05:27:07 posle podne »
Za stajacu vodu maver river stone, za tekucu vodu trabucco xps.