Autor Tema: LOVACKA PASTETA od FAZANA  (Pročitano 11515 puta)

Van mreže Profi

• Lovac
  • Klub RiboLovci
LOVACKA PASTETA od FAZANA
« poslato: Novembar 22, 2013, 12:19:39 posle podne »
Za ovaj recept su potrebna 3 fazana, ali moze i manje i onda sastojke korigovati.
U vodu idu: 3 fazana, koren persuna, 1 paskanat , 1 celer , sargarepa 3komada (srednje), so, biber, malo vina.
Kad se sve to dobro skuva, meso odvojiti od kostiju i zajedno za skuvanim povrcem samleti u blenderu.
Skuvati 4 jaja, onako da budu bas tvrdo skuvana i dodati u blender, samo malo da se razbiju i sjedine.
Sve to staviti u vecu ciniju i dodati majonez (3-4 kasike, da ga malo zamasti), senf po ukusu (10gr kesica), biber, so, vegeta, i dobro promesati.
Ako je masa suvise cvrsta dodati malo vode u kojoj je meso kuvano.
To bi bilo to.
A onda pakujete u cinije i delite rodjacima, prijateljima...

Van mreže Mina

• Klub RiboLovci
Odg: LOVACKA PASTETA od FAZANA
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2013, 06:42:41 posle podne »
Moram to da probam :happy:
Ali da izložim i naš, malo komplikovaniji, gornjomalski recept:

Fazana(div.gusku ili patku) iseći na delove, dodati suvu slaninu isečenu na komade(oko 200gr po ptici), zatim dodati povrće(jedna do dve glavice crnog luka, 4-5 šargarepa, pola glavice belog luka, list-dva lorbera, pola kašičice bibera u zrnu, soli po ukusu(ili suvi začin-vegeta) i dinstati na malo masnoće(kašika masti). Dodati 2 dl vina. Dinstati dok meso ne počne da se odvaja od kostiju. Po potrebi dodavati tečnost(vino, pre nego vodu).
Izdinstano i prohlađeno meso očistiti od kostiju i samleti na mašini za meso zajedno sa dinstanim povrćem. Uz to, samleti i još jednu glavicu crnog luka, nekoliko čenova belog luka(4-5) i još 100gr suve slanine(može i više).
Zagrejati dve dooobre kašike masti i ubaciti samlevenu masu. U to naliti preostalu tečnost od dinstanja ili pola čaše vina. Pržiti mešajući dok ne upari tečnost a masa bude gustine pekmeza od kajsija(tj, citiram: "da se vidi dno šerpe kad povučeš varjačom") .
Napomena: mora stalno da se meša dok se ukrčkava.
Ostaviti na hladnom mestu i povremeno promešati.
Kad se dobro ohladi, konzumirati uz prepečen hleb, polu-ovčji sir i domaće crno  :pivo:

Van mreže Profi

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2013, 11:34:23 posle podne »
Oko recepta... Nemojte da preterate sa sargarepom, jer zna da da slatkast ukus.

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2013, 11:44:49 posle podne »
Moram to da probam :happy:
Ali da izložim i naš, malo komplikovaniji, gornjomalski recept:

Fazana(div.gusku ili patku) iseći na delove, dodati suvu slaninu isečenu na komade(oko 200gr po ptici), zatim dodati povrće(jedna do dve glavice crnog luka, 4-5 šargarepa, pola glavice belog luka, list-dva lorbera, pola kašičice bibera u zrnu, soli po ukusu(ili suvi začin-vegeta) i dinstati na malo masnoće(kašika masti). Dodati 2 dl vina. Dinstati dok meso ne počne da se odvaja od kostiju. Po potrebi dodavati tečnost(vino, pre nego vodu).
Izdinstano i prohlađeno meso očistiti od kostiju i samleti na mašini za meso zajedno sa dinstanim povrćem. Uz to, samleti i još jednu glavicu crnog luka, nekoliko čenova belog luka(4-5) i još 100gr suve slanine(može i više).
Zagrejati dve dooobre kašike masti i ubaciti samlevenu masu. U to naliti preostalu tečnost od dinstanja ili pola čaše vina. Pržiti mešajući dok ne upari tečnost a masa bude gustine pekmeza od kajsija(tj, citiram: "da se vidi dno šerpe kad povučeš varjačom") .
Napomena: mora stalno da se meša dok se ukrčkava.
Ostaviti na hladnom mestu i povremeno promešati.
Kad se dobro ohladi, konzumirati uz prepečen hleb, polu-ovčji sir i domaće crno  :pivo:

Uf ovo izgleda Mina ne odlicno nego u ovako sitne sate odoh da posetim frizider da vidim mogu li da se zavaram bar malo.

Ovu profinu pastetu pravimo kuci vec duze i klinci dok je ima ne jedu nista  drugo. Nekad pomislim sto nije fazan ko Ds pa da bar budem miran sta im se svidja a sta ne hehehe. Jedu i samos e cuje cetvrtak u usima sto bi rekao Radasin
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Profi

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 12, 2015, 11:51:41 posle podne »
Ja za vikend pravio opet pastetu od fazana, ali sam kombinovao ova dva recepta. iz Mininog recepta sam uzeo to da treba dodati slaninicu i mast (pre nego majonez). I posle mlevenja u blenderu nisam nista uprzavao. Slaninica mu daje poseban ukus (naravno dimljena).
Sad jos da se pojede, razdeli...

Van mreže Nikola Vojinovic

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2015, 02:49:23 posle podne »
Ja za vikend pravio opet pastetu od fazana, ali sam kombinovao ova dva recepta. iz Mininog recepta sam uzeo to da treba dodati slaninicu i mast (pre nego majonez). I posle mlevenja u blenderu nisam nista uprzavao. Slaninica mu daje poseban ukus (naravno dimljena).
Sad jos da se pojede, razdeli...

Bplja je kad se uprzi pogotovo na masti  :wink:

Po Mininom receptu, koji je ustvari recept njene mame teta Danice, spremila je prosle godine pastetu, a ja je prezentovao  na sajmu etno hrane i turizma, pasteta je dobila posebnu nagradu za proizvode od mesa! Jedinstven recept i proizvod na celom sajmu... Poneo sam malu kolicinu za degustaciju, neverovatno koliko ljudi je htelo da kupi ovaj delikates!  :oops:
Priroda,kerovi i lov!
Osecam se eventualno ;)

Van mreže drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 13, 2015, 04:16:54 posle podne »

njene mame teta Danice

Valjda nase mame i bez onog teta ....... :Mladjan 1: :Mladjan 1:

Greska...... :Milance 23: :Milance 23:

Van mreže Profi

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 13, 2015, 09:05:21 posle podne »
Bplja je kad se uprzi pogotovo na masti  :wink:
Probacemo.

Van mreže VukasinNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Decembar 09, 2015, 10:57:13 posle podne »
Procitah pre neki dan Minin recept za pastetu, danas 4 patke ocistio i napravio pastetu i prijatno se iznenadio. Hvala  :hi:

Jedine izmene sto sam napravio, prvo sam otkostio patks tj grudi i batake i u blenderu umesto na masinu usitnio  :oops:
Kad cujem tambure ja skocim na bure. . .

Van mreže Huntercro

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: Decembar 10, 2015, 09:03:17 pre podne »
e bogami ću i ja da probam napravit
www.lov-pro.hr      www.lugaleb.hr
Dobra Kob

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Januar 06, 2019, 04:18:48 posle podne »
Ja sam spremio 3 fazana da ih sutra pretvorim u paštetu za Božić,
Hvala za recepte

Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Januar 06, 2019, 05:22:24 posle podne »
Prepecen hleb puter i pasteta od fazana i ako imas Ljubostinsko vino nista vise ne treba

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
LOVACKA PASTETA od FAZANA
« Odgovor #12 poslato: Januar 06, 2019, 05:33:03 posle podne »
Ovde po selima svaka druga kuća pravi vino
Ljubostinjsko nekad bilo dobro
Zato svi rumeni

Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: Januar 06, 2019, 05:35:51 posle podne »
Pij ti crno vino iz tog kraja i ne sekiraj se za zdravlje.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk