Autor Tema: Vrijednost ribolovne opreme  (Pročitano 3740 puta)

Van mreže Mladjen

• Klub RiboLovci
Vrijednost ribolovne opreme
« poslato: Februar 08, 2014, 03:55:43 posle podne »
Evo danas nesto racunam:varalice,sonar,stapovi,role,strune,ostali pribor i oprema,ima vrijednosti ugrubo i 3000 eura(iskljucivo pribor).Koliko uopce vecina potrosi na pribor?Bas bi volio znati koliko vrijednosti ima kingluj u varalicama?Nije mi cilj nitko da se hvali,nego stvarno malo pomalo se skupi toga.

Van mreže Milanče

• Klub RiboLovci
    • www.ribolovci.com
Odg: Vrijednost ribolovne opreme
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2014, 05:03:50 posle podne »
 :emoha009: ja ne smem da zucnem zamisli da mi zena ovo procita  :emoha15:
Mobilni +31 651460727

Van mreže Mladjen

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2014, 05:14:25 posle podne »
Najbitnije mi je da ja nisam pretjerao.Ima tu opreme za duge staze.Mogu misliti sta ti sve imas.

Van mreže saso vaskov

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2014, 06:07:06 posle podne »
Sakupilo se puno za ovih 20-tak godina varalicarenja.
Samo varalica preko 3.000 komada od kojih sigurno 1000 japanaca i nasih majstora rucnih radova.
Polako sfatis da stapovi i masinice, ma koliko oni i da kostaju najveca troskovna stavka su varalice.
Recimo 30 rapala = Daiwa Certate

Van mreže Mladjen

• Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2014, 06:42:45 posle podne »
Uh Saso,dobro si ih skupio,a ja mislio da ih imam puno.Skuzio sam da su varalice najskuplja stavka.Ja ih imam blizu 200 komada,za varalicu koja mi je lovna imam i nekoliko istih.

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2014, 08:06:44 posle podne »
Uf samo voblera jedno mozda 700 komada a mozda i vise nisam brojao. Guma jedno 15 kila raznih i lovnih a od stapova gamakatsu daiko megabass fenwick g.loomis sportex opal jerk. Masinice certate, exist, force ,TP red arc i daiwa silver creek. Siguran sam da sam zaboravio  nesto ali sve u svemu ima toga za jedan lep auto. Ljubav prema priboru i to dobrom cini nas da budemo robovi ali to je ipak jace od nas.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže ChILd_ReBoRn

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2014, 08:34:44 posle podne »
ja s eopametio i prodao sve voblere koje nisam koristio.. jer sma ih skupljao ko hrcak. Sad imam one koje koristim.. kad ih  izgubim kupim drugi takav i to je to.. osim ako je neki ultra dobar pa uzem 2 za rezervu

pribor mi je preko 2000€

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2014, 08:48:13 posle podne »
 : jao : Ja se još nisam opametio, a kad ću ne zna se.  : jao : Pogotovo kad čujem za neki vobler da se prestaje proizvoditi, ili kad naš prodavač prestane uvoziti neke voblere, pa ih onda još snizi, da to brže riješi. Em što znam da ih više neće biti, em što su ispod cijene. I šta drugo nego  :koopje:   :koopje:  :koopje:  :koopje:
Vobler je zakon

Van mreže Mladjen

• Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2014, 09:02:22 posle podne »
Dobro ste toga skupili  :emoha15:.Ja prije nisam gomilao opremu,osnovna oprema.Kupio bi tek koju varku,svaka razlicita,kad je izgubis kupi novu.Medjutim,kad sam provalio neke dobre varke,onda mi se pocelo desavati da je trenutno ne mogu nabaviti,kod nas je malo radnji,budem cijelo ljeto u komadu pretezno na moru,nemam kada puno traziti.Ovo je da opisem kako je pocelo.Onda sam poceo kupovati po nekoliko provjerenih varki,pa duplikate tih istih(potrga se,riba otkine i sl),pa opet nove varke i sl.Malo pomalo poceo skupljati sve vise i vise,pa da vas pitam jesu i ovo pocetci,da znam stati na vrijeme  :emoha009:.Onda kupi stap,svidi ti se,sve pet,pa prodje koja godina,nema ga nigdje vise za kupiti,Onda kupis i duplikat stap,i tako to pomalo bice krene.Evo bas prije koji dan sam uzeo od okumu eclipz 50-100 gr(stap namijenjen za jigging),nije mi trebao,ali odlican je za troling,pa sada mislim kupiti jos jedan isti takav.Ovo mi se pokazala kao dobitna kombinacija,iako je trosak mozda u pocetku veci,poslije se pokaze kao bolja opcija.Ipak ja ne kupujem opremu skupu kao i vi,a i drukcija joj je namjena.Npr,okuma eclipz,sa njim mogu loviti i manju ribu,a ako udari i komad od par kg,bez problema ide vani sa njim,a i nije skup,70 eura a imas stvarno ekstra stap za trolling.Ili se ovo sve tjesim jer sam i ja zagrizao.....

Van mreže ChILd_ReBoRn

• Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2014, 09:04:58 posle podne »
meni jos smao zelja camac neki.. al nema se.. jbg...

ne kupujem jeftinu opremu.. racunam da sa svojim izlascima... role ce me pokopati....a ako se nesto shebe... dam 50€ za rezervni dio.. i opet ima vrhunsku rolu za cijenu neke lose role...jedino ovaj novi luvias.. i zaion... no.. on je najjeftiniji od svih ... pa kako bude

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2014, 10:56:55 posle podne »
Kako to misliš "samo čamac"? Onda ćeš reći "još samo sonar"... :emoha27:
Vobler je zakon

Van mreže ChILd_ReBoRn

• Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Februar 09, 2014, 12:18:05 pre podne »
niti ne... rijeka drava je kod mene plitka.. i nema potrebe za sonarom...bar ne tamo gdje ja lovim

Van mreže mikroel

• Klub RiboLovci
    • m2m-solutions
« Odgovor #12 poslato: Februar 09, 2014, 12:45:06 pre podne »
odrasli ljudi pa kupuju igracke  :jaooo:

gori ste od dece :krst:

jos da se bar ne krijete od zena kad kupujete igracke:mock:

:emoha009: :emoha009: :emoha009:

Van mreže Mladjen

• Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: Februar 09, 2014, 07:16:44 pre podne »
Istina ziva sto je rekao mikroel.Ja vecinu stvari sto kupim krijem od zene,te veliko snizenje,razmijenio za nesto,dobio od brata i sl.Usput mikroel,koliki je tvoj arsenal pribora?

Van mreže ChILd_ReBoRn

• Klub RiboLovci
« Odgovor #14 poslato: Februar 09, 2014, 08:05:08 pre podne »
Mikroel nema zenu..pa pametuje..hehehehehe