Autor Tema: placevi na Drini  (Pročitano 4427 puta)

Van mreže mirqu

• Početnik
placevi na Drini
« poslato: Maj 22, 2014, 07:11:12 posle podne »
Pecaroši ,koji poznajete reku Drinu ,imam placeve za prodaju ,na odličnom mestu ,kod Ljubovije. Javite se na tel : 0652021750 Mirko

Van mreže mirqu

• Početnik
Odg: placevi na Drini
« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2014, 08:04:37 posle podne »
Placevi se nalaze 7 km nizvodno od Ljubovije, na samom ušću potoka Gračanice u Drinu ,teren oko Drine u tom delu je stenovit i šljunkovit. Ima odličnu obalu ,peca se na sve vrste mamca ,radi skobalj i klen ,vađeni su primerci soma preko 2 m i mladice .Postoji mogućnost vezivanja čamca ,a prilaz Drini može i sa kolima. Što se tiče placeva ,oni su po 5 ari ,uz asfaltni put ,sa mogućstvom priključka na gradsku vodu i na struju ,koja je skoro pojačana ,tako da je odličnog kvaliteta.Inače moja je ideja da se tu napravi ribolovačko selo .

Van mreže mirqu

• Početnik
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2014, 09:04:59 pre podne »
Inače , imam potrbu da ispričam kakav je ribolovački ambijent. Lično sam gledao iz čamca kako u mirnim vodama ,kad je nizak vodostaj,som se izležava u korenju drveća. Lokalni pecaroš je na Lonjinskoj otoci uhvatio mladicu ,oko dva metra ,tako što se nasukala dok je lovila zelenkare (kesegice)u plićaku. Iz čamca može da se mušicari ka obali i tako radi klen, skobalj se vadi na ružu od hleba ,ali se obično vrši prehrana. Zelenkare se vade na 1,2,3 .....Predeo je takav da ima i brzaka i mirne vode ,ima stenja i ima i šljunka .Bilo bi dobro da se prvo upoznate sa terenom za ostale priče !

Van mreže Carlos

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2014, 10:29:11 posle podne »
Da li ima nekih fotografija placeva i okoline? Koja je cena, da li je dozvoljena gradnja? Pozdrav!

Van mreže mirqu

• Početnik
« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2014, 09:56:10 pre podne »
Nažalost nemam fotografiju, ali ako vas interesuje mogu da vam pošaljem lokaciju na google mapi,ali morate da mi date neki drugi kontakt ,pošto ne znam ovde da postavim. Placevi se nalaze u naselju Ušće ,između  sela Uzovnica i Lonjin,na ušću potoka Gračanice u Drinu .A u vezi dozvole ,ne znam ,ali uglavnom znam da svi koji su gradili da su uknjižili svoje kuće.