Autor Tema: Ribolovacki časopisi...  (Pročitano 3649 puta)

Van mreže kingluj

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
Ribolovacki časopisi...
« poslato: Oktobar 27, 2014, 03:31:45 pre podne »
Hrvatski Prakticni  Ribolov,vrhunski časopis na 115 stranica najkvalitetnijeg papira,sada i u Trsteniku za 2.6e
ima i morska varijanta  :emoha15:
Spin&fly koji je izlazio svakog meseca a onda svakog cetvrtog na sve manjem formatu i sa sve manje stranica i na kraju se ugasio,
mogli poslednji brojevi u  zadnji dzep farmerica da stanu,format samo oni znaju,a cena kao PR iz uvoza????
 hrvatski mnooogo kvalitetniji,a oni u EU???
 Ribolov novine i dalje plivaju...za 70din,svaka čast ali u cemu je problem sa ovim ostalim?

Van mreže ilunga

• Klub RiboLovci
Odg: Ribolovacki časopisi...
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2014, 07:09:49 pre podne »
Spin&fly se nije ugasio samo ce da bude skroz elektronski u najnovijem H5 formatu,citas tekst i u tekstu na primer odgledas odmah i video...

Imao sam prilike da bacim pogled na projekat i mislim da ce biti vrhunski,nesto novo dosad ne vidjeno kod nas...

Imace preko 200 stranica i bice besplatan...

izlazi za nedelju dve  :Milance 4:

Van mreže kingluj

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 27, 2014, 08:50:25 pre podne »
Super,jos bolja varijanta  :emoha15:

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2014, 08:52:43 pre podne »
imao prilike da citam Prakticni ribolov a naravnp I ostale. Bez ikakvih problema smatram da je PR najbolji na ovim "nasim" prostorima. Sve ostalo je samo promocija pojedinaca ili firmi po sistemu ko plati vise.
Uostalom casopis je stampano izdanje sve ostalo je pomodarstvo. I novine kad citam na netu imaju manje smisla dok ne kupis PAPIR I sednes I prelistas ga od korice do korice. To sa elektronskim izdanjem vidjeno vec jednom I sa jako kratkim rokom trajanja. Primer je postojao I nema ga vise.
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2014, 10:37:32 pre podne »
I Citroen DS (ajkula) je imao farove koji se zakreću u krivini pa narednih 30 godina niko. Sad nema niti jednog ozbilnog proizvođača automobila da ne nudi tu mogućnost na svojim automobilima.

Možda jednostavno tada ljudi nisu imali toliku naviku ze elektronskim izdanjima, nije bilo tableta i android telefona... Teoretski E-izdanje pruža mnogo, mnogo više. Od dostupnosti preko kvaliteta i obima sadržaja. E sad praksa će pokazati kako će čitaoci reagovati na to.

A PR, ako nema Mrvinih i Cekinovih članaka ostaje prosječan časopis. Ova dvojica mu sa svojim stilom sa dozom humora daju poseban pečat.  :desetka:
Vobler je zakon

Van mreže kingluj

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2014, 11:04:03 pre podne »
A sta cemo sa ljudima koji skupljaju casopise koje eventualno mogu da unovce posle ili da ih citaju kada god hoce,bez odlaska na net?
ili nemaju internet?
Zasto ploce sada imaju mnogo vecu vrednost nego sve snimljeno na hdr-u,
ima i lepote u citanju istih,
uostalom ja u Krusevcu PR kupujem i morsku varijantu po 50din stare brojeve,
o kvalitetu tekstova,papiru,broju stranica,formatu,postojanosti izlazenja izlisno je govoriti,PR je ipak daleko ispred svih

Van mreže ilunga

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 27, 2014, 06:50:59 posle podne »
Sve je to stvar ukusa al cinjenica je da se navike menjaju dolaskom novih tehnologija...

Svako vreme svoje breme,nekad ploce danas cuda bozja...

Spin&fly je dotuklo to sto je drzava povecala cene za slanje tiskovine u inostranstvo za mnogooo %
mogli su kako-tako da guraju na papiru jos dosta dugo...

Meni licno se ideja veoma svidja,recimo prestavlja se u tekstu vobler,kliknes play i vidis kako radi...
uhvatio taj i taj soma -kliknes play i vidis borbu itd itd

Da sacekamo da izadje pa da onda sudimo!

PR nisam imao u rukama ali ako Mrva i ekipa pisu verujem da je vrh!

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 27, 2014, 07:06:13 posle podne »
Ne bih komentarisao ovaj domaći časopis iz manje vise poznatog razloga ali da dodam kad je onaj iz NS sa novinskog prešao na elektronsko izdanje taj časopis je nestao. Čovek voli da uzme papir u ruke. Postoji neka tradicija u tome. Slagali se ili ne tako je tek će biti tako. Svako voli da posle nekog vremena prelista ponovo da ne mora da sedne za mašinu vec da se izvali negde u hladovini da ida pročita na miru bez da se sve svede na surfovanje na računaru.

moje misljenje I naravno ne mora da bude ispravno. Razumem ljude koji su preko granice ali ni to sa izvozom nije bas tako kako je predstavljeno. Najčesće je to samo izgovor za nerad ili nemar.
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže kingluj

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 27, 2014, 09:56:37 posle podne »
ne verujem da je inostrano trziste povlacilo vise primeraka od ovdasnjeg,
ali da ribolovni casopis smanjenog sa normalnog  na dzepni format kosta  kao vrhunski,visestruko obimniji i po papiru i tekstovima mnogo kvalitetniji  i jos uvozni  PR to mi ne ide u glavu,
i jos da izlazi jednom u 4 meseca...ispadosmo skuplji nekoliko puta od EU a to nije tacno,da se lako proveriti cena tiska u Hrvatskoj npr i u Srbiji

Van mreže kingluj

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 28, 2014, 10:20:10 pre podne »
A i na s&f sve ribe pohvatase na varalice njihovih sponzora  : sjeti se : :Mladjan 1: :Mladjan 1: :Mladjan 1:
da li je to u redu?
nigde noviteta iz japana,usa...kao u PR ili drugim elektronskim casopisima, ni u  jednom broju nema istih autora tekstova ,
Zasto?
Blik jednom napisao tekst na sta hvata bucove(na japance) i posle toga gde je? i jedan tekst od tog coveka koji ima vise kapitalnih bucova od svih bucovdzija na bilo kom forumu? ili komanchera?
gde je komanchero, koji je pisao za taj casopis?,u kome je problem sto se ugasio?
i proredio na izlazak svaka 4 meseca?,u dzepnom formatu za debelu cenu,
i kako Ribolov novine opstaje sa 70din nedeljno?
nema ih,sponzorski casopis koji ubedjuje ljude da su lav md kasike ili leptiri bolji od japanskih ili mepsa ili dam efzzeta,
gde su im tekstovi o novitetima iz sveta?
zato se ugasio taj casopis a ne zbog nekih izmisljenih razloga o povecanju cena ptt-a,
iz Srbije je svakako manji nego iz Hrvatske u Srbiju kao i postarine,kao sto rekoh,sve se lako da proveriti,
jos na naslovnu stranu postavljaju coveka koji je odgovarao za krivolov mladice???

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 28, 2014, 12:03:39 posle podne »
A i na s&f sve ribe pohvatase na varalice njihovih sponzora  : sjeti se : :Mladjan 1: :Mladjan 1: :Mladjan 1:
da li je to u redu?
nigde noviteta iz japana,usa...

Jeste u redu je. U redu je i da se testiraju štapovi koji imaju uvoznike u Srbiji i koji se dobiju besplatno na testiranje. Tako se radi i u ostalim specijalizovanim časopisima. Ja još nisam vidio u nekom autočasopisu da su za svoj novac kupili Lexus-a ili Hamer-a za potrebe testiranja.

zato se ugasio taj casopis
Nije se (još) ugasio, samo je promjenio oblik izdanja. Mada vidim da ima nekih koji bi volili da jeste.  : sjeti se : Meni kad se ne sviđa neki časopis jednostavno ga ne kupujem. Ako mi se ne sviđa neki čovjek, onda ga blatim gdje god stignem šta god i kako god radio  :Milance 28:
Osim PR, koji još ima bolji časopis za nekoga ko se isključivo bavi slatkovodnim varaličarenjem?
Vobler je zakon

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 28, 2014, 05:39:39 posle podne »
ljudi stampa je stampa ..kao sto je link i tehnologija i internet nesto drugo..
sta ako vidim kako radi neki vobler ili stap ili plpovak elektronski na nekom sajtu.....dok ga ne uzmes da koristis..virtuleno je daleko od istine...

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 28, 2014, 08:56:22 posle podne »
Ja sam bas i volio spin&fly zato sto su furali domace varke i predstavljali domacu scenu. Ima previse casopisa sto guraju ljudima nenormalno precjenjene japance i ostale. A i najvise sto mi se svidja je sto su u casopisu ljudi sa foruma. Casopis je vrh nadam se da ce im uspjeti ta internet verzija.

Van mreže kingluj

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 28, 2014, 09:15:46 posle podne »
Pa od PR nema bolji slatkovodni ili slanovodni casopis na ovim prostorima,ako ima kazi koji je brane,
ja samo baratam argumentima a s&f je zavrsio kako je i zasluzio svojim smanjivanjem na dzepni  format a povecanjem cene za par listova papira sa svakim novim cetvoromesecnim brojem,autorima tekstova,pa hvatanjem riba samo na sponzorske firme???jel je tebi to normalno?
sta si novo od svetskih firmi video u poslednjih par godina njihovog propadanja?

Van mreže kingluj

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 28, 2014, 09:18:21 posle podne »
Uspece im simke kada predstave sve domace proizvodjace varki a ne samo sponzore,a najboljih nemmmmma jer nece da placaju glodarima a i sto bi,gde su Elez,Nik,Krunzo....pored ovoga ako slikam S&f bice jadno...