Autor Tema: Trabucco Energhia 2K Xtreme  (Pročitano 7952 puta)

Van mreže maric

• RiboLovci
  • **
Trabucco Energhia 2K Xtreme
« poslato: Oktobar 29, 2014, 01:33:28 posle podne »
http://www.riboloventer.rs/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1345&virtuemart_category_id=30

Ima li ko iskustva sa ovim stapom.U pitanju je model od 6m.Koja mu je tezina bacanja posto vidim da je tezak samo 180gr sto je za sesticu impresivno.Hteo bih da pecam Drinske plotice I skobalje zimi pa da vidim jel to moze da izdrzi  :sumadinac:

Ili je bolja varijanta

Shimano Aspire Ultra AX TE GT 5 (4-20gr)

http://www.sportskiribolov.co.rs/stapovi-za-pecanje/bolonjez-stapovi/shimano-bolonjezi/shimano-aspire-ultra-ax-te-gt-5-bolonjez-stap

Van mreže kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
Odg: Trabucco Energhia 2K Xtreme
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2014, 02:05:20 posle podne »
energhia,na nju moj prijatelj Goran Radovic-Gica,svetski shampion 2014,peca skobalja i ploticu bas na Drini,
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=eXrwsrevoWM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=eXrwsrevoWM</a>

Van mreže djkally

• Pripravnik
  • *
Odg:Trabucco Energhia 2K Xtreme
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2014, 02:58:11 posle podne »
Ja posedujem godinu dana Trabucco energhia TXL allround 6m..malo je tezi ali je zato jak moze da izadje na kraj sa bilo kojom ploticom, moja preporuka za nju..ovu novu Trabucco Energhia 2K Xtreme nisam nikad ni vide ali mislim na osnovi tezine samog stapa da je to ipak stap za neko finije pecanje nikako za drinu, mada najbolje neko ko ima iskustva sa ovim stapom da ti prenese utiske..toliko od mene, pozdrav..

Van mreže atomica

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2014, 10:28:17 posle podne »
Evo samo par opaski vezanih za pomenuti štap...radi se o vrlo tankom blanku,isti je izrađen iz pet delova kao i prethodni model 2K
ali je dosta oštriji od prethodnika,delovi su normalno duži nego kod standardnih šestica šestodelnih.
Štap je vrlo lagan i namenjen je pecanju prevashodno na manje snažnim rekama i recimo plovcima do 5,6 grama,štap je solidno oštar u kontri ali je baš paraboličan,po mom mišljenju za pecanje na Ibru,Moravi ... a za Drinsko pecanje sigurno nije.
Konkretno imam u ponudi baš taj štap na oglasima i štap je da ponovim za finije pecanje.A taj ASPIRE koji si pomenuo zasigurno može zadovoljiti tvoje zahteve na Drini jer sam ga imao prilike probati na Limu.
A konkretno Gica koji je i moj dobar poznanik,na Drini mahom peca sa TRABUCCO ATOMIC-om jer je u par emisija na Drini prezentovao baš taj štap.Uz njega peca i sa svojim starim ANTARES-om(vidi se na video klipu sa Cveletom) i verovatno DIAFLASH-om TE 5-506 GT ako mu je još u životu jer su mu to omiljeni štapovi.A on je stari Drinski vuk i aktuelni svetski prvak,razlepio je sve u Hrvatskoj kao kantu i ponovo pokazao ko je THE BEST OF THE WORLD!Svaka čast!

Van mreže maric

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 30, 2014, 09:23:20 pre podne »
Hvala na odgovorima..vise volim ostre stapove..ima li varijanta ovaj Trabucco energhia TXL allround od 5m npr?

Van mreže atomica

• Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 30, 2014, 09:45:14 pre podne »
To je dobar štapić ali POWER  varijanta je najjača verzija.

Van mreže maric

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 30, 2014, 10:02:45 pre podne »
E sad jebem li ga koji je ostriji   :unknown:

Van mreže atomica

• Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 30, 2014, 09:36:52 posle podne »
Taj na prvom linku je jači i oštriji,taj urađen u plavoj boji na bazi.

Van mreže maric

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 31, 2014, 08:10:23 pre podne »
Juce se cuh sa Gicom. Rece mi da je ovaj Allround bolja varijanta..jeste tezi ali za Drinu bolji..

Van mreže djkally

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #10 poslato: Novembar 06, 2014, 10:16:54 posle podne »
Aspire je sigurno odlican stap, ne znam koja je cena ako je malo skuplji od energhie allround uzimaj ga..

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Novembar 06, 2014, 11:20:18 posle podne »
kako kome lezi stap ..meni ne leze trabucco stapovi ve c tubertinijevi ..sve je navika i prvi " hvat" kako bih rekao...meni lezi i milo koex ...

Van mreže tanasko

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #12 poslato: April 03, 2015, 06:37:00 posle podne »
Ima li neko informacije o trabuco energhia tx 600, ne mogu da nadjem na netu skoro nista sem nekih rumunskih sajtova, vredi li ovaj stap preko 100 e polovan u dobrom stanju

Van mreže milo

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #13 poslato: April 04, 2015, 08:10:32 posle podne »
Štap je iz 2010 godine i u dužini od 6 metara težak je 285 gr.Urađen je od NFT karbona,tanak je u prečniku i dobro izbalansiran,progresivne akcije ,sa visokostopalnim super sic vođicama.Upotrebljiv je i u morskom i u slatkovodnom ribolovu.