Autor Tema: Odrase me!  (Pročitano 1530 puta)

Van mreže BLIK

• Moderator
  • Klub RiboLovci
Odrase me!
« poslato: Januar 25, 2015, 07:33:16 posle podne »
iskopirao sam sa nekog drugog foruma gde sam ovo napisao

Pre par dana kupim ja neki blic i sa covekom koji mi salje se dogovorim oko cene uz to da ja platim postarinu. On je poslao POST EXPRESom, javio da je paket krenuo i da je iznos postarine oko 700 dinara. Meni sutra ujutru stize poruka iz Poste da je iznos ohoho veci nego sto sam ocekivao!

41 800 dinara -  cena blica
700 dinara - rekli toliko u posti prilkom slanja paketa, a osim tih 700 dinara na onoj nalepnici koju su nalepili na paket nigde ne pise ni dinar vise!
43 580 - racun koji mi je ispostavio postar i vrednost koja mi je stigla u SMSu poslatom iz Poste

Sve u svemu, postarina me je iznela 1780 dinara! 1780 majke jebem onom ko osmisli takvu prevaru i onom ko je dozvolio da se sprovodi!
Naravno, kurir mi nista nije kriv. On je popio rakicu i nastavio dalje...

I pitao sam jednog druga koji tamo radi, sta moze da bude toliko? On mi objasni da ni njima nije najjasnije zasto se kriju stvarne cifre, zasto nisu istaknute na onoj nalepnici na paketu, da se ljudi cesto zale na slicnu situaciju ali eto, i dalje se tera tako...

Bas cu sledecih dana da skoknem do Poste da mi do detalja objasne na koji nacin su uspeli da mi pokradu toliki novac... Najgore i najludje od svega je sto coveku koji je slao paket (od 800g) nisu rekli punu, odnosno stvarnu cenu nego eto, kako im se digne! Krajnje olosko-lopovski sistem! Ne radi se samo o novcu. Jos jednom, 1780 majke...

Ovo sam napisao cisto kao upozorenje kolegama. Nije mi ni do tog crvendaca sto mi ukradose, vise mi je do gomile zivaca koje izgubih nervirajuci se zbog njihovih lopovskih fora...

Van mreže Milanče

• Klub RiboLovci
    • www.ribolovci.com
Odg: Odrase me!
« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2015, 07:50:39 posle podne »
Sta ces - kazu da i AKS vise ne prima Eure  :c: nemaju konkurenciju pa mogu kako im se hoce  :emoha21:
Mobilni +31 651460727

Van mreže BLIK

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Januar 25, 2015, 08:37:51 posle podne »
AKS cini mi se mesec dana ne prima evrice a par ostalih koji su primali, od pre par dana se pridruzize AKSu :Milance 28: Tako da ce svaka kupo-prodaja u buduce skuplje da nas izlazi...

Van mreže atml

• Početnik
« Odgovor #3 poslato: Januar 25, 2015, 09:29:59 posle podne »
Naplaćuju prenos novca pošiljaocu , to je 1000 rsd odpilike za te pare

Van mreže mikroel

• Klub RiboLovci
    • m2m-solutions
« Odgovor #4 poslato: Januar 25, 2015, 09:35:18 posle podne »
^Tacno.

I zato treba uplacivati preko racuna u banci i to online .
Jeftinije je tj. ne kosta nista.

Van mreže BLIK

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Januar 25, 2015, 11:04:02 posle podne »
Pa majku im, mogli to da kazu coveku kad ih je pitao kolika je postarina... Pa ako mu odgovara, on ce da posalje. Ako ne, kecace se dalje i traziti sta mu odgovara.
A oni goveda precutali!

Poceli da vataju fore od bankara :eek:

Van mreže drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Januar 25, 2015, 11:10:05 posle podne »
Naplaćuju prenos novca pošiljaocu , to je 1000 rsd odpilike za te pare

Tako je procenat od iznosa koji nose da je bio manji iznos manje bi ste i platili ! Post expres treba izbegavati kada su velike sume novca u pitanju jedino sto je dobro kod post expresa sto zaista redovno isporucuju posiljke i jedna su od najsigurnijih sluzbi . Takodje su odlicni jer vas paket ceka u posti ako niste trenutno kod kuce!Takodje deo transportnih troskova moze da bude uvecan ako je posiljalac osigurao paket na neku sumu u slucaju da se izgubi paket dobija novac! :hi:

Van mreže mikroel

• Klub RiboLovci
    • m2m-solutions
« Odgovor #7 poslato: Januar 26, 2015, 12:19:08 pre podne »
Pa majku im, mogli to da kazu coveku kad ih je pitao kolika je postarina... Pa ako mu odgovara, on ce da posalje. Ako ne, kecace se dalje i traziti sta mu odgovara.
A oni goveda precutali!

Poceli da vataju fore od bankara :eek:

Verovatno je pitao kolika je postarina sto su mu i rekli.
Verovatno nije pitao koliko je provizija za placanjem pouzecem.

Van mreže Heisenberg

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #8 poslato: Januar 26, 2015, 01:05:52 pre podne »
I meni se par puta desilo isto ,porucim neku robu devojci osavim pare i kazem plati posto sam ja bio na sluzbenom putu ,u poruci pise lupam 10 500 .Postar joj trazi 11 000 nista mi nije bilo jasno ,a mrzelo me da se cimam za 500 din rekoh mozda se postar ogradio nek mu je sa srecom .Kad ono otislo lopovskoj drzavi jbg.Preko kurirskih sluzbi je mnogo manja ta provizija za prenos novca