Autor Tema: Srpska Spin liga  (Pročitano 2164 puta)

Van mreže zeljko88

• Pripravnik
  • *
Srpska Spin liga
« poslato: April 03, 2015, 09:27:27 posle podne »
Другари ево једног покушаја да направимо пробно такмичење по угледу на лиге у пецању пастрмке које се одржавају широм света. Ово је покушај јер је идеја да ове године пробамо овако незванично, да то крене како треба, па ћемо онда све одрадити са људима из савеза око папирологије и да све то озваничимо. Ево како би све то требало да изгледа:
СРПСКА СПИН ЛИГА
Такмичење ће бити реализовано по већ утврђеном и представљеном правилнику а све у складу са правилником ФИПС-а.

Лига ће се састојати од 3 кола и то на следећим рекама:

Расина
Јерма?
Млава

У лиги имају право учешћа сви са важећим дозволама који се пријаве закључно са 15. априлом 2015. године.
Котизација за учешће, као ни награда неће бити. Евентуалне котизације плаћаће се за порибљавање стазе уочи такмичења (ако буде порибљавања), а о износу као и о томе да ли ћемо и колико моћи да порибимо стазу одлучиваћемо како се такмичења буду приближавала. У сваком случају одлука ће бити у заједничком интересу и свима на корист.

Пласман такмичара одређиваће се по већ утврђеном систему бодовања који се примењује свуда у свету на такмичењима овог типа.

О свим детаљима такмичари ће бити благовремено обавештени на фејсбук групи Српска Спин Лига или преко електронске поште за оне који не користе фејсбук.
Кратко подсећање на основна правила:
-пеца се искључиво на вештачке мамце
-удица мора бити гола (без кићанки)
-удице морају бити без контра куке
-риба се обавезно и искључиво прихвата мередовом, показује судији, и из мередова враћа у воду

За детаљније информације у вези правила прочитати правилник.

Такмичари треба да имају у виду да су сви обавезни да пре такмичења учествују у припреми стазе. (развлачење трака ради формирања боксова)

Списак до сада пријављених такмичара:
1. Никола Лукић - Зајечар
2. Ненад Дражић - Београд
3. Иван Костић - Бор
4. Дарко Пертот - Београд
5. Жељко Гошић - Александровац
6. Владан Миладиновић – Крушевац
7. Владица Смиљковић – Крушевац
8. Владимир Антић - Јагодина
9. Misa Cilic - Jagodina
10. Milan Djordjevic - Pirot
11. Danko Aleksic - Beograd
12.Никола Нешић - Крушевац
13. Милош Вучић - Ниш
14. Сале - Алексинац

Пријављивање се може извршити преко форума или посредно преко неког од већ пријављених такмичара пошто ћемо од самог почетка сви равноправно учествовати у организацији јер ово је НАША ЛИГА!

Van mreže kingluj

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
Odg: Srpska Spin liga
« Odgovor #1 poslato: April 04, 2015, 02:18:36 posle podne »
Zeljko izostavili ste jednu reku punu potocare koja se planski poribljava i izuzetno cuva,
tesko da dan prodje bez ribocuvara "vidri" iz Kraljeva,
bio sam prisutan proslogodisnjem poribljavanju 3500 kom potocare na kratkom potezu(kalifa je zabranjena i nema je)
reka Studenica,
koji su njihovi uslovi za organizovanje  ovakvog takmicenja neznam,
samo znam da reku od prelepog i istorijskog srpskog manastira Studenica pa nizvodno do Ibra oni cuvaju kako valja,
naravno svako ko ponese potocaru biva najblaze receno strogo kaznjen,
mogu ti dati kontakt tel vlasnika njihove ribocuvarske sluzbe da vidite dali je sta oko toga moguce,
a mogucnosti organizovanog smestaja(blizu je etno selo,restorani,prelepi Ibar gde se i posle toga moze pecati i nositi riba u skladu sa zakonom)postoje kao retko gde

Van mreže zeljko88

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2015, 12:21:20 pre podne »
Kud mi ne reče to pre 2 dana... Baš smo imali problem da nadjemo treću vodu na kojoj ćemo pecati jer nam se našto zamrsilo oko nekih voda itd ali se javio kolega iz Pirota i sve organizovao da ta voda bude Jerma. U svakom slučaju Studenicu ćemo imati u vidu za u buduće. Ja sam tu reku video kad sam išao u Odmenje na Savin izvor i prosto sam ostao zapanjen njenom lepotom. A za Vidre sam čuo da su opasna ekipa i divno je čuti da neko tako dobro radi taj posao i da zahvaljujući tome neke vode imaju perspektivu!

Van mreže kingluj

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
« Odgovor #3 poslato: April 05, 2015, 01:26:37 posle podne »
Bice sledeci put druze!
A na Studenicu cemo zajedno na pecanje pa tada mozes da vidis teren i mesta :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže zeljko88

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #4 poslato: April 05, 2015, 02:48:16 posle podne »
To bi bilo super! Dogovorićemo se da odemo zajedno da mi malo pokažeš Studenicu jer ono je zaista biser koji vredi obići, i čuvati!

Pozdrav!