Autor Tema: Hrana za kucne ljubimce  (Pročitano 3081 puta)

Van mreže milosh

• Klub RiboLovci
Hrana za kucne ljubimce
« poslato: Januar 04, 2017, 09:16:26 posle podne »
Konkretno, iz iskustva, kojom suvom(granuliranom) hranom hranite ljubimce (mene interesuju psi)...od kuceta pa do odraslog psa...nebi nilo lose da se stavi i cena

Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže ribar-milja

• Klub RiboLovci
Odg: Hrana za kucne ljubimce
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2017, 08:50:55 pre podne »
Pozz kolega. Najbolje bi ti bilo da odes na balkan kinology forum, tamo imas bas sve objasnjeno sto se tice pasa. Objasnjeno je koja hrana za odredjeni uzrast, koliko puta dnevno, kako smanjivati obroke u toku odrastanja, sta dodavati za jace kosti,...bla bla, ma sve ima. E sad, ako binse svega pridrzavao, ni sleper para nece biti dovoljan, tako da balansiraj sa svojim mogucnostima. Ja imam pasa, nisam se nikad pridrzavao gorenavedenog, ali ne moze da skodi.
U sustini to zavisi i od rase psa. Po meni, tj. po onom sto sam citao, najlakse je sa ovcarskim rasama jer su te rase selktovane tako kako jesu, stotinama pa i hiljadama godina, uz minimim hrane i njege,...
Vidim da su te, na drugom.mjestu, savjetovali za pileca ledja i rizu uz dodatak povrca. Ja to najvise koristim. Jeftino je, zdravo je i pas obozava. Da li je za stenad dobro, ne znam.
Takodje vidim da su te savjetovali za zivo, nepreradjeno meso. Vjerovatno je najbolje, najzdravije, ali budi bas oprezan. Cak i da ga uzmes kao potpuno zdravo, zivo meso se lako pokvari i  eto problema.
(Nadam se da nisam prekrsio neko pravilo reklamirajuci drugi forum. Ako jesam, izvinjavam se, brisite).
Pecanje je život!!!

Van mreže milosh

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2017, 11:24:46 pre podne »
Delim tvoje misljenje ali mene interesuje koja je hrana po vama OK tj. "Za malo para puno muzike"

Van mreže ribar-milja

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2017, 12:07:35 posle podne »
To ce neko iskusniji da ti odgovori, ja stvarno ne znam. Ja kupim neku ieftiniju zrnastu hranu, cisto da dadnem psu kada mi se neda kuvati, kad nem vremena, a obicno je pomjesam sa nekim kuvanjem.
Da se razumijemo, ja ne uzgajam pse, nemam neko veliko iskustvo,...Ja jednostavno imam psa (imao sam i ranije) i prenosim samo ono sto i sam cinim. Mozda ima nesto bolje, efikasnije, zdravije..Iz to razloga sam te uputio na forum na kojem je se to detaljno opisano.
Razumijem sta me pitas, ali ne znam da ti odgovorim. Valjda ce se ukljuciti neko ko zna. Pozz

Sent from my ZTE Blade V6 using Tapatalk

Pecanje je život!!!

Van mreže milosh

• Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2017, 12:38:35 posle podne »
Cekamo da neko podeli svoje iskustvo sa nama...i verujem da ce mnogima biti od koristi

Na mreži drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2017, 01:49:07 posle podne »
Ja psima dajem Josera junior i za mlade i za odrasle pse! Dzak od 20 kg je 3400. Korektna hrana uz dodatak ostataka iz kuhinje!

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Van mreže DakiNS

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Januar 05, 2017, 01:55:14 posle podne »
Dugo gajim lovačke pse. I napisao sam već da koristim Ecopet junior hranu i za kučiće i za kuju u laktaciji. Upravo imam jedno tromesečno kuče. Osim granula dajem kučetu i sardine jer mu je posebno u zimskom periodu potreban pored kalcijuma i vitamin D. potrebno mu je omogućiti da svaki sunčan dan provede napolju da ne bi oboleo od rahitisa. Pored nevedene dajem mu i kuvane juneće  i jagnjeće  kosti, što zbog zanimacije a još više radi pravilnijeg razvoja zubala. ukoliko pas zaostaje sa rastom ubacujem mu malu količinu sirove konjetine , samo oprezno jer je vrlo jaka. Kučetu je potrebno u tom dobu a po zimi davati malo kaloričniju hranu i po mogučnosti grejani prostor za spavanje , da ne troši energiju za zagrejavanje umesto za rast i razvoj. Ukoliko mu dajem pripremljenu hranu nastojim da bude kuvani pirinač sa prekrupom i povrćem , posebno šargarepom. Zbog nedostatka vitamina u hrani može mu se davati kombinovana tableta vitamina i kalcijuma.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM

Van mreže milosh

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Januar 05, 2017, 03:26:24 posle podne »
Ja psima dajem Josera junior i za mlade i za odrasle pse! Dzak od 20 kg je 3400. Korektna hrana uz dodatak ostataka iz kuhinje!

Gde kupujes Josera hranu?

Na mreži drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Januar 05, 2017, 06:22:57 posle podne »
Kod mene u veterinarskoj apoteci u Bogaticu!

Na mreži kingluj

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: Mart 27, 2018, 09:49:26 posle podne »
Vanda i Kingluj su mi odrasli na Hillsu i stvarno je vrhunska hrana,
Kasnije sam im davao i Royal Canin  ali sam ubedljivo najzadovoljniji bio a i oni sa Brit hranom koja je dosta jeftinija od gore pomenutih a ima odličan sastav,a i psi su mi je iz nekog razloga radije jeli i bili bas u formi.
Brit-odnos cene i kvaliteta po meni najbolji izbor

Stop Wishing Start Doing