Autor Tema: recept za kulen  (Pročitano 358 puta)

Van mreže vujke

• Lovac
  • Klub RiboLovci
recept za kulen
« poslato: Novembar 19, 2018, 03:34:41 posle podne »

momci potreban dobar recept za kulen  ili dobar majstor da ga licno napravi
moze na pp ili na tel 063  351 102

Van mreže Milan98

• Lovac
  • Klub RiboLovci
Odg: recept za kulen
« Odgovor #1 poslato: Novembar 19, 2018, 05:00:32 posle podne »
I mene interesuje recepis :pivo:

Na mreži drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Novembar 19, 2018, 08:47:50 posle podne »
Lako je naparaviti kulen dobro meso prvi uslov. Moj recept a mnogi su ga probali sa foruma 2,2 procenta soli, ekstra ljuta paprika 0,9-1% i secer od prosle godine stavljam u prahu a moze i kristal kolicina to uvek uradim odokativnom metodom stavim po celoj povrsini posude u kojoj mesam zbog boje. Osnovno moraju creva u koje se puni kulen da budu dobro napunjena masom. Prvi i drugi dim nalozim vatru van pusnice napravim dobar zar i onda taj zar unesem pod pusnicu i na njega stavim panj jabuke, sljive, dzanarike. Vrlo je vazno da taj prvi dim prodje do sredine kulena. Ja dimim dan dima, dan pauze tako 5 dimova ukupno lozim po ceo dan do uvece. Bitna stavka ako je vetrovit dan stavim stiropor na rupe od pusnice u danu pauze da ne dobijem krug oko creva i zatvorim meso u sredini. Mislim da je paprika glavni zacin moja preporuka radnja u Sremskoj Mitrovici Olta imaju ekstra papriku koja ima tacnu ljutinu i svake godine je pribliznog kvaliteta. Salju postom tako da nije problem da se naruci. Ako jos nesto treba tu sam!

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka

Van mreže Dra$ko

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2018, 04:43:17 posle podne »
Meni već krenula voda na usta. Posle dimljenja, koliko dana još stoji na promaji?

Na mreži drinski

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2018, 04:53:16 posle podne »
Dobro pitanje dozrevanje zavisi od debljine creva. Prvi budu za jelo posle mesec dana najtanji ostali malo kasnije. E sad ja to dozrevanje na promaji radim uz pomoc ventilatora u garazi ventilator ukljucen na najmanju brzinu i simuliram promaju. Ukljucujem od 9h do 17 h svakog dana kada je temperatura u plusu kada je minus ventilator mi tada ne radi.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka

Van mreže vujke

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2018, 03:18:11 posle podne »
hvala na savetu
probacemo kad bude gotovo :n: